Tajemství parfému

Tajemství parfému https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327112/bmid_tajemstvi-parfemu-ETd-327112.jpg 4 53 20

V předvečer začátku první světové války je Fleurette, dcera majitele význačného parfumérského domu, starším bratrem přinucena provdat se za muže, kterého nenávidí. Ale protože Aimery de Lasset vlastní manufakturu na výrobu parfémů, v zájmu zachování obou dynastií Fleurette souhlasí. Manželství však zůstane nenaplněno, protože je vyhlášena válka a Aimery nastupuje do francouzské armády bojovat proti Němcům. Fleurette začíná nový život a nezbývá jí, než sama se poprat s povinnostmi, s nimiž nemá žádné zkušenosti. Daří se jí to, ale jen do chvíle, než dostane dopis od manželova bratra Sebastiena. Když se Sebastian objeví v jejím domě, Fleurettin život se obrátí vzhůru nohama. Tajemství, které jí odhalí, totiž může zničit obě rodiny!... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Perfumer's Secret , 2015

helenkan
helenkan
22.10.2021 3 z 5

Tohle se mi začlo líbit skoro až ke konci. Zdálo se mi to zdlouhavé. Číst stále dokola o vůních květin a koření bylo pro mě dost nudné. Od autorky jsem četla lepší příběhy.

kika 13
kika 13
21.10.2021 2 z 5

Nevím čím to bylo,ale nemohla jsem se začíst.

jluky
jluky
05.03.2021 2 z 5

Kniha ma nenadchla, príliš popisov....z môjho pohľadu príbeh nie veľmi pútavo spracovaný.

MirrorIsis
MirrorIsis
02.11.2020 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se zabývám aromaterapií, četla jsem knihu hodně z mého úhlu pohledu. Takže všechno o parfémech, jejich sklizni a o tom, jak se vůně skládají, bylo příjemné čtení. Válka a její útrapy čtení velmi frustrující, dohromady tedy něco mezi...

Madelisi
Madelisi
21.09.2019 4 z 5

Romantický příběh v pěkných kulisách historické výrobny parfému. Hvězdička dolů za to, že nebylo dokonale vysvětleno, proč že se Fleurette za Aymeryho nechce provdat.

A teď vážně - velice se mi líbilo, jak stránkami postupně prosvítala sílící ženská emancipace a mužští vizionáři, kteří věděli, že se po válce nevrátí čas mužů.
Konec byl pěkný, vůbec mi nevadí, že jsem se nedočkala svatby, zde plně přijímám představivost.
Hvězdička navíc za popis parfémů a jejich složek. Hned jsem se začala dívat jinak na ten flakonek s voňavou vodičkou, když ji nanáším.

josska
josska
14.12.2018 3 z 5

Romantická oddychovka,četla jsem ji dost dlouho....

cukrovka
cukrovka
11.08.2018 3 z 5

I když prostředí bylo velmi zajímavé a dozvíme se hodně o vůních a výrobě parfémů, příběh mě úplně nenadchnul. Bylo to strašně zdlouhavé a uspávající. Nepříjde mi moc vzrušující číst si celou stránku a půl o tymiánu a jeho vůni.

putpuda
putpuda
24.11.2017 3 z 5

Docela zdlouhavé, místy sladké až moc, ale jako romantická oddechovka se to dalo :). Já u toho tedy usínala....

martinaandulka
martinaandulka
05.11.2017 4 z 5

Tajemství parfémů se odehrávalo v průběhu 1 světové války,příběh se odehrává ve Francii,který spisovatelka pěkně popsala stejně jako výroba parfémů,jen co se týče lásky zavání to červenou knihovnou.Doporučuji přečíst .

Aires
Aires
28.07.2017 4 z 5

Hezký příběh, odehrávající se na začátku 1. světové války, plný vůní. Je div, že stránky samotné nevoní parfémem nebo po jasmínu. Milá kniha o jednom velkém snu, která se příjemně čte. Jen je možná místy až moc pomalá a rozvleklá...

Baushka
Baushka
01.07.2017 2 z 5

Slabší příběh košatě rozepsaný, kde jediný den trvá přes 100 stránek. Snaha o probuzení smyslu čichu častými a velmi podrobnými popisy vůni. PS. často opěvovanou obálku já radši zabalila do novin...

ADAMILA
ADAMILA
19.06.2017 4 z 5

V knize měla spisovatelka několik silných témat / začátek 1 světové války , vynucený sňatek hlavní hrdinky s mužem kterého nenávidí a na závěr románu vyhrocená scéna končící smrtí / ale podle mého názoru mohl mít děj rychlejší spád, některé pasáže byly docela zdlouhavé. Ale jinak to rozhodně není žádná hloupá kniha,stojí za to si ji přečíst.

alnahu
alnahu
11.06.2017 5 z 5

Kniha z doby ,kdy žena byla považována za poklad,který lze vyměnit za peníze a s čím by mohli muži obchodovat.Příběh Fleurette ,která přesně tak dopadla-musela se provdat bez lásky za muže,kterého nenáviděla,pouze proto ,že vlastnil manufakturu na výrobu parfémů.Do jejího života zasáhne první světová válka a i Aimery její manžel musí do francouzké armády, v knize jsou popsány hrůzy války s té doby .Její život se změní po dopise manželova bratra Sebastiena a po setkání s ním.Fleurette se nakonec podaří si splnit svůj sen, vyrobit svůj parfém,který si po celou dobu představovala "vůně Fleurette:...láska ve své nejčistší podobě.Kniha se mi líbila .

milunka21
milunka21
30.05.2017 5 z 5

Moc nádherný příběh. Osud ženy, která to v těch časech neměla lehké, rodinné tajemství a vše doplněno o nádherné květiny a vůně.

bookcase
bookcase
18.05.2017 4 z 5

Romantická, ale opravdu hodně romantická oodechovka.

Janamarie
Janamarie
25.04.2017 4 z 5

Romantika, zajímavé, zkrátka oddechovka...

zuzana2599
zuzana2599
03.03.2017 4 z 5

Knihu s tak kouzelnou obálkou jsem nemohla nepřečíst. Hezký příběh, odehrávající se na začátku 1. světové války, kde je všudypřítomná vůně a staré tajemství, které zasáhne do osudů hlavních hrdinů. Kniha se četla dobře, největšího napětí jsem se dočkala ke konci, to mě příběh bavil nejvíc, místy jsem naopak trošku akčnosti postrádala. Ale i tak můžu knihu doporučit, líbila se mi :-)

Danago
Danago
22.02.2017 3 z 5

Bohužel mě knížka moc nebavila, čekala jsem trochu kouzelnější příběh. Knížka má nádhernou obálku , ale jinak mě příběh moc neoslovil. Asi nejsem ten správný čtenář na tento typ knížek, potřebuji trochu víc napětí a akčnosti.

michpa
michpa
18.02.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale hvězdičku jsem ubrala za poslední kapitolu, která byla zbytečně zdlouhavá a protahovaná a nakonec když se vrátí milenec z války je konec. Čekala jsem, že na konci se dočkám jak spolu vytvoří ten vysněný parfém.

lenka5535
lenka5535
03.02.2017 5 z 5

Ocitneme sa v oblasti južného Francúzska v roku 1914, keď je krajina na pokraji vojny s Nemeckom a Európou sa preháňa 1. svetová vojna.
Hlavná hrdinka Fleurette je po smrti otca donútená starším bratom Henrim vydať sa za Aimeryho, ktorého nielenže nemiluje, ale dokonca ho nenávidí. Nakoľko však obaja pochádzajú z 2-och najbohatších "parfémových" rodín tejto oblasti, tak ich manželské spojenie bolo veľmi výhodné.
Pre Fleurette je však veľké šťastie, že v deň ich sobáša vyhlásia mobilizáciu vojska a Aimery odchádza do boja a ich manželstvo ostane nenaplnené.
1. svetová vojna priniesla Európe množstvo strát na životoch. Všetko autorka opisuje prostredníctvom listov, ktoré posielajú Fleurette jej bratia.
Po nejakej dobe sa objaví vo Francúzsku Sebastien, ktorý je Aimeryho brat a prezradí jej zdrvujúce rodinné tajomstvo. Fleurettin život sa prevráti hore nohami.
Fleurette ako postava sa mi veľmi páčila. V tejto dobe boli ženy považované za menejcenné a nemohli sa angažovať v mužskom svete. Fleurettinym snom bolo, aby mohla vytvárať vlastné parfémy a podpísať sa pod ich výrobu.
Knihu vrelo odporúčam, mne sa veľmi páčila.

rodinné vztahy vůně domluvené manželství

Fiona McIntosh
britská, 1960