Aires Aires komentáře u knih

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Hot Boys si zaslouží plný počet hvězdiček.Kniha mě při čtení celou dobu bavila, zvláště hlášky Chrise.Příběh je zahuštěný tak neuvěřitelnou dávkou sexappealu, erotiky a charismatem Chrise, že snad žádnou ženu nenechá chladnou.Může se zdát, že jde jen o jednoduchou, prostou romanci bez nějaké větší pointy, ale opak je pravdou.Kniha je i plná akce a napětí souvisejícím s Tařinou minulostí.Chrise si po pár stránkách oblíbíte a tak mu jistě odpustíte i pár jeho negativních vlastností, jako je přílišná sebedůvěra a občasná arogance.:D

03.08.2014 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Prohnaný je svižná urban fantasy, kde po zemi pobíhají různé verze Bohů, fae a dalších mytologických bytostí.Spojení mytologie s naším světem je zajímavé a děj je strhující, nabitý vtipnými hláškami a plný akce.Postavy- Atticuse a hlavně vlkodava Oberona si oblíbíte.Kniha se mi líbila a nevím co jí vytknout.Snad jen někoho mohou zaskočit podivná irská jména.V knize se malinko prolévá krev , takže to není žádné růžové love čtení pro choulostivé...To ale k žánru urban fantasy patří a knihu můžu přirovnat ke knihám Jima Butchera. .Kniha je pojatá s nadhledem a se specifickým humorem.Doufám, že další díly Proklatý a Praštěný si udrží laťku, kterou si autor nastavil..

03.08.2014 5 z 5

Krvavá horečka Krvavá horečka Karen Marie Moning

Tento díl se mi líbil víc než ten první.Mac prodělala změnu k lepšímu, Barrons je pořád stejně záhadný..Z knihy také naštěstí zmizely věty, které mohly naspoilerovat děj.Kniha je méně akční než minulý díl, ale nedostatek akce v průběhu knihy si vynahradíte na konci.Kniha zase končí neskutečným cliffhangerem a většina vašich otázek zase zůstane nezodpovězená.A ta pro mě nejdůležitější otázka pořád zůstává- co je sakra Barrons zač?

02.06.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kniha mohla dostat navíc pátou hvězdičku- za lepšího Christiana a více romantiky.Christian už není jen mega bohatý sexy byznysman se zvrhlými potřebami, ale ušel obrovský kus cesty a je v tomto díle představen jako nemocný člověk, který za své temné touhy až tak úplně nemůže, protože si zkrátka prožil své..Anastasia ho přinutila změnit náhled na svůj dosavadní život a on se tak snaží být jiný a dát Anastasii to po čem touží- své srdce a lásku.. A Anastasia se pokouší ho vytáhnout z jeho temnoty.Takže ještě jednou- velké + za jiného Christiana.
A naopak velké - za to, že se autorka nepokusila vyhnout se ohraným klišé z minulého dílu (vnitřní bohyně, kousání rtu apod..)a místo toho ještě nová přidala..(neustále pochyby Any o tom, jestli je dost dobrá a jestli by se na světě nenašel někdo vhodnější a lepší než ona)

12.01.2014 4 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Horečka začíná prakticky v tom okamžiku, kde první díl končí.Rein se konečně podařilo utéct a doprovází ji Gabriel,který je sice sympaťák a narozdíl od Lindena i jasný klaďas, ale za celou dobu toho moc nenamluví,ani nevykoná.Nebyla jsem nadšená ani prostředím ve kterém se kniha odehrávala.Nevěstinec madam Soleskiové mi tam tak nějak přebýval, chybělo mi prostředí vily doktora Vaughna a Linden.Původně jsem očekávala, že ve druhém díle se dozvím více o Vaughnovy a o viru, kvůli kterému všichni umírají mladí...
Horečka je sice stejně zajímavá a originální jako první díl, o něco akčnější, ale prakticky o ničem.Nic nového se nedozvíme a situace se oproti prvnímu dílu moc nezmění..No snad Fortuna Libri vydá i poslední díl, jsem zvědavá jak to celé skončí :)

24.11.2013 3 z 5

Vlčí touha Vlčí touha Daria Charon

Příjemná erotická romance, která se skrývá pod nenápadnou anotací.Hlavní hrdinové sympatičtí, poměrně si je oblíbíte a s radostí budete číst, jaká mezi nimi přeskočila jiskra :)Erotické pasáže jsou dobře napsané, nepůsobí jako něco, co bylo do děje násilně vepsáno, ale působí přirozeně a tak jak mají- tzn. opravdu eroticky ;) Velkým bonusem je, že celý děj není jen o sexu, ale točí se i okolo jisté tajemné kletby.. :)

16.11.2013 4 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Temná horečka mě mile překvapila.Svět Dananů je příjemný zpestřením oproti všemožným upířinám apod. MacKayla mi byla sympatická, těch situací, kdy se nejvíce stará o své nehtíky v knize zase tolik není a pokud ano, tak jenom na začátku.V průběhu děje totiž Mac prodělá úplný "restart", kdy se z barbínky změní v bojovnici :)
A nemůžu zapomenout na tajemného Jericha Barronse, muže, který ví naprosto přesně co chce a navíc je příjemně okouzlující.V knize je jen pár okamžiků, kdy se zdá, že jeho kouzlu začíná propadat i Mac, ale žádnou velkou romantiku nečekejte.Nejvíc mě ale zajímá- kdo nebo co je sakra Jericho zač??:)

09.11.2013 5 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Mě se kniha poměrně líbila, ale je pravda, že má své mouchy a není to typická urban fantasy.Garet vybočuje z početné řady urban fantasy hrdinek, které jsou obvykle drsné holky, co nejdou pro ránu daleko..Garet není tolik průbojná, spíše je úplně obyčejná.Bohužel to platí o jejím charakteru a i o charakteru Willa, oba jsou sympatičtí, ale nijak se s nimi neztotožníte a výrazněji nezaujmou.
V knize je i romantická linka, která ovšem úplně nefunguje tak, jak by měla, není tam ta správná chemie.
Námět slibný, ale autoři se s ním nevypořádali dobře.V knize je málo akce, prospělo by jí trošku zkrouhnout objem 400 stránek a vynechat popisy..Pokud vás baví urbanky s drsňačkami prošpikované pořádnou erotikou, typu Anita Blake, poohlédněte se radši jinde.

01.11.2013 4 z 5

Prokletý dům Prokletý dům Rachel Caine (p)

Krásná obálka vzbuzuje dobrý první dojem, který se ale pokazí až se do knihy začtete.Problém jsem měla s hlavní hrdinkou Claire, která má být velmi chytrá, ale její uvažování a jednání její inteligenci moc neodpovídá.Vykoleduje si spoustu potíží, přičemž nejhorší je, že si neuvědomuje, že si za ně může sama.
Naštěstí tu jsou další postavy.Nejzajímavější postavou je Michael a i jeho příběh je na celé knize to nejlepší..
Celý příběh je vystavěný na tom, že městu vládnou upíři.Občané města se jich bojí a žijí v neustálém strachu..Celou dobu jsem si pokládala jednoduchou otázku- Proč všichni z města neodejdou?
A tak se ukazuje první nelogičnost této knihy a podobných situací v ní je více.Samotní upíři po většinu děje působí jako něco, co je tam navíc.Jaksi přebývají..

01.11.2013 3 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Mlhovina je další z řady dystopií a odehrává se ve vesmíru.
Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ale do paměti se mi zapsala spíše jen Waverly.Ta je odhodlanou bojovnicí, která si nenechá nic namluvit a řídí se srdcem.Její vztah s Kieranem je ale podivný,jejich láska působí trošku naplánovaně.

Mlhovina má i menší nedostatky- jako že autorka podle mě naplno nevyužila všech možností, které se jí nabízely.Vždy jenom něco nastínila a rychle od toho šla pryč.Je to škoda, protože pokud by se věnovala detailům a více se rozepsala, mohla být Mlhovina poutavější.Takto kniha působí poněkud zjednodušeně, jako řadová kniha pro náctileté.Samotný příběh je ale napsán dobře, čte se lehce a děj je svižný :)

28.10.2013 4 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Alchymie věčnosti, jak už počet stránek napovídá, je spíše jednodušší oddechovka.Střídání těl je nové, zajímavé téma, které mě bavilo, ale zasloužilo by si více prostoru, stránek a celkově více rozvést.Kniha mi tak přišla nedotažená, určitě by se s ní dalo dále pracovat a trošku ji vyšperkovat k dokonalosti ..:)Hlavní zápletka je jednoduchá, ale bavila mě a hl.hrdinové jsou také sympatičtí :)
Konec je tajemný, takže jsem opravdu zvědavá na pokračování ! :)

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Skvělá knížka, hlavně úžasná oddechovka u které si nejlépe odpočinete právě s hrníčkem espressa..Čte se lehce, hlavní hrdinka je příjemná, zápletka jednoduchá a předvídatelná, ale přesto zajímavá ;)

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Celá kniha je o lovu na muže, sexu, neschopnosti vyrovnat se s ukončením předchozího vztahu a zase o sexu.. Lucie mi bohužel nebyla příliš sympatická.Vadí mi některé její vlasntosti- je neustále nespokojená, přelétavá a každý muž má problém se jí zavděčit. Zkrátka mám úplně odlišné životní hodnoty, než porovnávat, který z mých tří současných milenců je nejlepší...
Jistě, sex a vysoký počet sexuálních partnerů k tomuto typu četby patří, ale Lucie prostě nemá nic, čím by čtenáře do příběhu vtáhla, upoutala..
Jako oddechovka dobré, ale nějakou hlubší myšlenku tato kniha nemá, ani vás ničím výrazně neuchvátí..

28.10.2013 2 z 5

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

Nářek byla má první přečtená pkniha s víláckou tématikou.Rozhodně je nutné pochválit výborné popsání víl, které jsou v Nářku prezentovány tak, jak bych si je sama představovala a to velmi realisticky.
Pokud by jste ale byli zvědaví na nějaké podrobnější vysvětlení jak vílí svět funguje, nedočkáte se jej.Čtenář je do příběhu vhozen po hlavě, nestačí se divit co se to vlastně děje a nikde se nic moc nedozví, proč se to tak děje...
Některé situace jsou také poněkud přitažené za vlasy.Já sama jsem občas naříkala nad smýšlením a jednáním hlavní hrdinky..
S odstupem času a při zamhouření jednoho oka není Nářek až tak špatný.Je čtivý a dokonce po přečtení určítého množství stránek, příběh začne i dávat smysl.

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Protože mám ráda seriál Sběratelé kostí, rozhodla jsem se i přečíst celou knižní sérii od Kathy Reichs.Začala jsem prvním dílem Přijdu tě zabít, a výsledný dojem je skvělý!
Knížka je moc dobře napsaná, čte se rychle a nebudete se od ní moct odtrhnout, protože budete neustále napnutí, co bude dál :)
Co se týče porovnání se seriálem- tak seriál je úplně jiný, nesrovnatelný s knižní Brennankou.To ale ničemu nevadí, protože úžasný zážitek budete mít jak ze sledování seriálu, tak i ze čtení této knihy. :)

28.10.2013 5 z 5