Prokletý dům

Prokletý dům

Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví… Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství… ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi…
1. vydání.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87577/proklety-dum-4Eq-87577.jpg 3.7135

Upíři z Morganville (1.)

Glass Houses (2006)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Brokilon
Více informací...

AKO

Děj knihy byl docela zajímavý, bohužel mi ale vadil styl jakým autorka příběh napsala. Přišlo mi to spíše jako neosobní vyprávění. Kolikrát jsem se v tom úplně ztratila a vůbec netušila koho popisuje nebo kdo se s kým baví. Bylo to dost chaotické.

učtenávčelka

Jedna z knížek, která mě donutila se zamyslet, podle čeho si knížky vybírám. Mám ráda fantasy. Ale tohle bylo nudasy. Nedostala jsem se ani do druhé kapitoly, abych se nezačala nudit. Od všech postav včetně hlavní hrdinky jsem se dozvěděla kdo je její táta, kdo je ona a že má za sebou dvě skoro úmrtí. Jak se tak postupně seznamuji s ostatními postavami, aniž by se něco stalo, začíná nuda nabývat nezvyklých rozměrů. Když se do toho v ději objeví tajemný neznámý, který se vyžívá ve zvrhlém obětování, ale řídí se pravidly, a zatím nic neudělal, mám vážné obavy o knížku, děj i postavy v něm, ale ze zcela nesprávných důvodů. Postupem stránek mám neodbytný pocit, že ta zajímavější část se odehrála před tímto dílem, kdy hlavní hrdinku unesli, přičemž téměř dvakrát zemřela (vidíte, je to fakt na nic, když se informace opakují). A to říkám s vědomím studentky univerzity, která si hledá bydlení a práci při škole - stejně jako hlavní hrdinka.
Záhada výběru knížek rozluštěna, od Rachel Caine jsem přečetla sérii Správci počasí, což bylo podle mě průměrným výkonem s pěkným motivem. A přesto že patřím k těm, kteří neradi nechávají rozečtenou knihu a nedočtenou sérii, je čas udělat výjimku potvrzující pravidlo.
Ještě jsem zapomněla - Vlad? jako vážně, copak se všichni potřebují pojmenovávat po jednom "praotci" všech literárních upírů? I když jen přezdívkou? Z toho jsem skoro vypěnila. Opravdu výborná fantasy, když autorka nemá potřebu vymyslet alespoň originální/vtipnou přezdívku pro hlavního "dravce", i když jenom na chat.

Terata
09.10.2016

Málo známá kniha, která si určitě zaslouží o to, aby se o ní víc vědělo. Nebo alespoň by o ní měli vědět milovníci fantasy, především upírů!

V brzké době hned sahám po druhém dílu.

Raven11
20.07.2016

Docela průměrné čtení, děj by potřeboval možná výraznější zápletku. Kniha má být o upírech, ale upírování mi tam silně chybí, více se autorka zaměřuje spíše na přemrštěnou šikanu. Až na Michaela jsou všechny hlavní postavy lidé. Hlavní hrdinka mě moc nezaujala, je na mě moc ufňukaná a nudná. Co mě podrželo u čtení byly občasné vtipné komentáře. Nerada opouštím série a tak zkusím i další díly, uvidíme, jestli se to rozjede.

Betnka81
17.08.2014

Tato knížka se mi moc líbila a pěkně se četla, určitě se k ní vrátím.

Jajus
10.07.2014

Moc pěkná knížka, pěkně se čte. DOPORUČUJI všem, kdo mají rádi temné fantasy a upíry :). Teď jdu na druhý díl

vaili
08.07.2014

No tak krásně jednoduchou knížku jsem nečetla dlouho :) vcelku zajímavé nic moc rozjezd uvidíme další díly, ale za mě teda vcelku dost depresivní postavení hlavních postav ve měste, když i policie nepomůže :)

Gabux
18.05.2014

Miluji upíří knížky a tenhle děj mě pohltil. Kniha přečtena během dvou dnů a to se mi už dlouho nestalo :3

Evik30
15.05.2014

Z knihy mám trochu rozporuplné pocity. V něčem byla dobrá, v něčem horší průměr. Logiku v této knize nehledejte. Na druhou stranu je to aspoň dobrá kniha na usínání. A upíři. Ti jsou tam prozatím jen tak okrajově. Pěkná obálka, menší brožovaný formát knihy je úplně ideální. Konec zůstává otevřen . . takže se jdu začíst do druhé knihy . . .

Teraslík
18.03.2014

úžasná kniha

lucka4
12.11.2013

zaujali mě hlavní postavy i přístup mezi upíry a lidmi proto se tato kniha řadí mezi mé oblíbené

Aires
01.11.2013

Krásná obálka vzbuzuje dobrý první dojem, který se ale pokazí až se do knihy začtete.Problém jsem měla s hlavní hrdinkou Claire, která má být velmi chytrá, ale její uvažování a jednání její inteligenci moc neodpovídá.Vykoleduje si spoustu potíží, přičemž nejhorší je, že si neuvědomuje, že si za ně může sama.
Naštěstí tu jsou další postavy.Nejzajímavější postavou je Michael a i jeho příběh je na celé knize to nejlepší..
Celý příběh je vystavěný na tom, že městu vládnou upíři.Občané města se jich bojí a žijí v neustálém strachu..Celou dobu jsem si pokládala jednoduchou otázku- Proč všichni z města neodejdou?
A tak se ukazuje první nelogičnost této knihy a podobných situací v ní je více.Samotní upíři po většinu děje působí jako něco, co je tam navíc.Jaksi přebývají..

spencer
09.09.2013

Těšila jsem se a nakonec mě ta kížka trochu sklamala

Misan1993
08.05.2013

Divím se tak slebému hodnocení, mě se ta kniha líbila a mít čas tak shltnu na ráz.

Nikolka001
23.04.2013

Na knížku jsem se těšila a vůbec mě nezklamala.Příběh je fantastický a už se těším na další díly. :)

Dandulka
25.03.2013

Bydlet ve městě plném upírů není asi občas vůbec jednoduché. Být jejich bandaskou na pití- hrozná představa! Jsem moc zvědavá, jak bude tato série pokračovat dál!

Lira
08.03.2013

Ze začátku mi připadala slibně, ale pokračování mě úplně odradilo. Přeji si, abych v sobě našla sílu a knihu dočetla.
Michael mi připadal sympatický.

kleria
17.02.2013

Nádherná knížka :), už se těším až si přečtu druhý díl. A nejvíc mě štve že já nesnáším konce, na které si musím počkat do dalšího dílu :D.

muchomurka
23.01.2013

Chvílemi jsem příběh hltala a chvílemi jsem se musela nutit, abych vůbec další kousek přečetla. Celkový dojem - četla jsem horší i lepší knihy. I mě zajímá, jak to dopadne, ale že bych toho musela přečíst 12 dílů, to ne.

ciniminisek
11.09.2012

Kniha se mi líbila,dobře a rychle se četla.Ráda si další díl počkám.Konec mě zklamal,takové napětí a čekat bůh ví jak dlouho na další díl??No potěš.....

Iworri
04.07.2012

Od knížky jsem žádné zázraky nečekala, a také jsem se jich nedočkala. Není to úplný odpad, ale ani úplný výkvět. Po přečtení 3/4 knížky jsem to dočetla už docela rychle, ale do té doby mi dlouhou dobu ležela častěji na stole než v ruce .. Ale když jsem to začala číst, tak k ostatním dílům se taky nějak probojuju. Ale 12 dílů ? No to teda potěš ! :O

netty.vanity
19.04.2012odpad!

Nic tak infantilního už jsem dlouho nečetla. Kdo si myslí, že Stmívání je zlo, tak nečetl Prokletý dům..Tady je hlavní ""hrdinka""Claire tak upištěná,ubulená a hloupá, až jsem při jejích slovních obratech téměř sama přicházela o mozkové buňky.Naproti ní i ta Bella působí najednou jako skvělá holka. Autorka si nijak nelámala hlavu s formou psaní a především s logikou, kterou tenhle příběh naprosto postrádá.Celé je to tak pitomé,až je mi do pláče z toho,jak hrozné knihy dnes vydávají a z toho,že je ještě do konce někdo dokáže ocenit nějakou tou hvězdičkou.Ale abych nebyla tak nespravedlivá;kdyby mi bylo deset,tak by se mi to možná taky líbilo.. takhle nad tím však jen zhnuseně kroutím hlavou a dávám jasný odpad.

Turquoise
10.01.2012

Počítala jsem s tím, že mě tato kniha nebude bavit. Byla jsem ale mile překvapená a do děje jsem se zakousla natolik, že jsem knihu přelouskala během jednoho dne. Několikrát jsem si musela připomínat, že Claire je jen 16, protože občas jsem na to úplně zapomínala. Líbily se mi vtipné scénky. Jediné, co se mi zdálo dost přetažené za vlasy, byla ta šikana, která zaváděla až o smrt. Kdyby byla Monika lady vampire, tak bych to pochopila, ale takto...
Český obal moc krásný a překlad je taky v pohodě. Akorát si musím počkat na další díl, protože tohle má takový divný konec...

detektivky fantasy napětí upíři

Roxanne Longstreet Conrad