Ailee Ailee komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

U téhle knihy jsem se neuvěřitelně nasmála! Pan Reed byl prostě dokonalý přesně takový, jako byl, je a bude. Hrozně se mi líbil styl knihy a hlavně hrdinka samotná, která zprvu sama nepříliš sympatická, po konfrontaci se skutečným světem poznává, jaká skutečně je a jaká být nechce a vyroste v úplně nového člověka. Bylo to přirozené, nenásilné a celý děj strašně dobře plynul.

24.03.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ. Pohádka pro děti, která tak docela pohádkou pro děti není. Ne, dětem nic nepoví, možná je ani nebude bavit, ale dospělým? Dospělým dětskýma očima připomene, co je důležité, ukáže jim skryté pravdy v princově vyprávění a v životě, jaký vedeme.

30.01.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Já věděla, že nemám začíst číst Naslouchače, dokud nevyšlo víc dílů! Věděla. A neposlechla sama sebe. Tak teď trp, hlupáku! Jestli jednička byla zajímavá a nápaditá, tak dvojka ji hravě strčí do kapsy. Už zde sice není tolik míst, kde se dá žasnout nad podivným světem budoucnosti, zato je tu mnohem víc míst, nad nimiž se doslova tají dech. A konec? Krucinál dejte mi ten třetí díl!!!

11.04.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Jak tohle popsat? Ten vývoj postav byl fascinující, svět originální a nápad smrtek velmi dobře zpracovaný. A co teprve ty postavy a jejich vývoj. Ale to, co ze čtyř hvězdiček udělalo pět, byl ten konec. Nejenže nebyl klišojdně kladný, ale také mě rozesmál. Líbí se mi i to, že kniha končí tak, že by se dala pokládat i za standalonku, třebaže jde o sérii.

18.04.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Stejně jako napoprvé byl příběh skvělý. Není to tak, že byste nemohli dýchat napětím. To ne, ale ten svět je tak jiný, a přesto pořád náš. Neodehrává se někde jinde, ale tady na Zemi. Tím to celé dostává jakýsi nádech skutečnosti. Je nápaditý, rozmanitý, pestrý a hlavně neuvěřitelně tajuplný a plná záhadného nebezpečí.

24.03.2021

Pohádka Pohádka Stephen King

Nečekaně milé překvapení a neuvěřitelné zklamání v jednom balení. Asi tak bych tuto knihu popsala. Začátek mi překvapivě velmi dobře sedl, ačkoli by se dalo říct, že je mimo můj okruh zájmu, ale je to tak. Vztah mezi hlavními protagonisty se mi líbil a jejich hašteření a mrzutosti starého pána byly skvělé. Jejich vztah mi přišel uvěřitelný a přirozený. Dokonce i pomalé stupňující se napětí a tajemno byly fajn. Jenže pak se děj obrátil o 180 stupňů. Doslova. A tam, kde by mě osobně měl nejvíc bavit, jsem ztratila zájem. Nemluvě o rádoby "zamilovanosti" dalších protagonistů, které jsem teda nevěřila ani za mák. Záporáci nestojí ani za řeč a copak je to za dobrodružství bez správného záporáka. Takže zatímco bych první třetinu knihy hodnotila pěti hvězdičkami, zbylé dvě dosáhnou s přivřeným okem na tři.

24.01.2024 3 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Tohle mě velmi bavilo. Hlavní postava mi skvěle sedla svou povahou i nezdolností navzdory osudu. Rozhodně se pustím do dalších dílů.
Naposloucháno v audioverzi, moc dobře namluvené.

13.11.2022 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Ten mix "moderna" a starých bájí Řecka a ano, teď i Říma, to se snad ani za spoiler považovat nedá, je unikátní, komediální a autorův styl je prostě jedinečný. K Riordanovým knihám nemůžete přistupovat vážně. Není to akční napínavá fantasy, je to spíš takové groteska, která se tváří jako akční napínavá fantasy. A skvěle to funguje. Hlavně když potřebujete "voraz".:-)

16.03.2022 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Možná ne úplně pět, ale čtyři a půl určitě. Nápaditá, originální kniha z našeho, ale ne tak docela našeho, světa. Skvělé postavy, dialogy, akce. Čte se to rychle a svižně, nikde žádná hluchá místa, stále udržuje v napětí. Rozhodně jsem to nečetla naposledy a vřele doporučuji. Ale mějte rovnou po ruce další díl!

09.04.2020 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Z malého přání a ze strachu z obyčejného a nudného života vzniklo cosi neuvěřitelného. Adiie je velmi zajímavá postava, stejně jako Temný i Henry. Nejdřív jsem si myslela, že mě to nebude moc bavit, není to akční a rychlé fantasy. Je to pomalé, plynule ubíhající vyprávění napříč stoletími, které vás bude nutit se zamyslet nad spoustou věcí. Ale ty postavy mi svým vlastním tempem nakonec přirostly k srdci a já si je tam chci alespoň ještě chvíli ponechat. Ještě chvíli si je zapamatovat.

05.04.2023 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Když přihlédnu k faktu, pro jakou věkovou kategorii to je, tak za čtyři. Ale protože já jsem přeci jen už trooošku odrostlejší teenager, tak mám pár výhrad. Děj i nápad, byly super, ale trošku mě štvalo, jak "nahodile" tam některé věci jsou nacpané. Jen tak, aby to bylo zajímavější, přičemž to ale ztrácelo uvěřitelnost. Například chování jedné z postav. Úplně mimo logiku. Možná by bylo lepší, kdyby tam ta postava ani nebyla. Děj by se nezměnil a ten nejhorší zub by se hezky zarovnal.
Ale pro děti nad 10 let, holky i kluky... jo, jim to bude sedět. :-)

17.12.2018 4 z 5

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Nemohu hodnotit, protože jsem nedočetla, a tak nechci knize křivdit. Ale i tak si myslím, že jsem naletěla na vylhanou reklamu a dala za knihu nekřesťanské peníze. Redaktorská práce a značné škrty by jí prospěly. Kolikrát jsem musela něco číst dvakrát, abych pochopila, co se vlastně stalo. Diaology byly... prostě divné a vyprávění těžkopádné. Kdo ví, třeba by se to dál zlepšilo, ale vzhledem k tomu, že jsem se dostala na stou stránku a pořád jsem se ke čtení musela nutit, jsem to při pomyšlení na dalších pět set takových stran četbu raději vzdala.

04.04.2018

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ponechávám pět hvězd, i když mě trošku štvala "mluva" některých hrdinů. Hlavně těch mladších. Přišlo mi, že autoři až příliš tlačili při snaze "mluvit" tak jak mluví mladí. Ale to je asi jediné, co knize vytýkám. Rozhodně stojí za přečtení. Po sedmi letech jsem se do ní pustila podruhé a nelituji. Ale předpokládám, že nemůže sednout všem. Zvlášť díky svému neortodoxnímu grafickému zpracování, které jí však dává ten pravý šmrnc.

25.03.2024 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hraničářova učně jsem úplně poprvé četla už skutečně dávno! Minimálně dvakrát jsem ho četla a již dvakrát ho poslouchala jako audioknihu. A přesto mě pořád baví. Ano, má své mušky, třeba hned na začátku, kde je pár scén, které se snaží být mermomocí vtipné, ale místo toho jsou spíš rozpačitě trapné, ale přesto své původní hodnocení měnit nebudu. HU je prostě srdcovka.

10.10.2023 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Nakonec mne to kupodivu bavilo, ač mě začátek málem odradil. Taková pohádka, málo přímé řeči, což trochu zabraňovalo sžít se s postavami, ale ke konci se mi podařilo i to. Vyprávěno vypravěčem.

09.01.2023 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Krátké vyprávění o životě na vsi a málem Honzíkovi. Jednoduché a příjemné vyprávění.

04.01.2022 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Kniha, ke které bych se asi nedostala, kdybych se nenudila a neměla ji v obsahu v klubu na audiotéce. Normálně daleko od mého žánru, ale musím říct, že mě to bavilo.

01.05.2021 4 z 5

Válka zrcadel Válka zrcadel Tereza Matoušková

Eh... co to bylo? Nejsem ten typ, kterému je vše ve světě potřeba vysvětlovat, pochopila jsem zákonitosti příběhu i příběh sám. Chápala jsem i postavy, líbil se mi styl psaní (když tedy opomenu počáteční časové skoky, ty bohužel nemám ráda), ale přesto... přesto mi bylo úplně jedno, že Ankařin svět hoří. Takže co z toho? Vůbec nic si neodnáším. Pokud ve mně měl příběh vyvolat jen prázdní hluché místo, tak se mu povedlo. Ale teď ho jdu rychle zaplnit něčím jiným!

14.09.2018 2 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Taková pohodová oddechovka s velmi jemnou a nenásilnou LGBT romantikou, která by snad nemusela vadit ani nefanouškům této tématiky. Nečekejte žádné větší napětí až na pár výjimek, je to takové vyprávění "jak se staví sen". Nelituju, že jsem jí věnovala čas, i když na druhé čtení někdy v budoucnu to také není.

08.03.2024 3 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Takové milé doplnění, které se po dočtení HU dotkne i emocí. Rozhodně se vyplatí do knihy pustit.

01.12.2023 4 z 5