Válka zrcadel

O očích se říká, že jsou oknem do duše. Ty Ankařiny připomínají pohled do zrcadla a kdo do nich pohlédne, znovu spatří své milované. Kaltská čarodějka a schovanka arcimága se naučila se svým darem žít, a už ani nepřemýšlí, zda to není spíš prokletí. Přesto se může její život ocitnout v troskách mávnutím motýlích křídel. Jako by nestačily intriky a politické hry. Začínají se vynořovat i bezejmenné stíny dávnověku. Odkaz bytostí, kterým stačí pár kapek krve, aby proměnily zapomenuté pohádky v krutou realitu. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/33_/338532/valka-zrcadel-giq-338532.jpg 3.713
Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Elischka

Velmi osvěžující dílo, četlo se to moc dobře. Doporučuju.

Magnat

Kniha mi byla "vnucena" na Světě knihy a jsem rád že jsem se nechal přesvědčit. Nejsem nějakým extra čtenářem fantasy, ale tohle mě zaujalo od začátku až do konce. Příběh je správně ponurý, hlavní hrdinky se správným "humorem" který na českých knihách tak obdivuji. Nízký počet stránek rychlému a svižnému příběhu skvěle vyhovuje a není v něm místo na podrobnější popisy každého stébla trávy - za mě jedině plus.

martina1199

Skvělý příběh, vyprávěný strohým a chvílemi až úsečným způsobem, který spolu se zajímavým námětem a ještě zajímavějšími postavami nedá čtenáři vydechnout, dokud se nedostane až na poslední stránku :-)
Temná fantasy plná bezútěšnosti a hledání naděje ve světě, kde už žádná není. Kde je nutno vybrat si mezi zlem a menším zlem. Možná pomalejším, ale neúprosným a neodvratitelným.

Dragita

Dočteno. Chtělo se to pořádně obrnit, protože pohádkový příběh tu rozhodně nenajdete. Tereza Matoušková vyniká vytříbeným stylem psaní, takže věrohodně, syrově realisticky popisuje nejen zánik světa, ale i nejhorší stránky lidského charakteru. Temná atmosféra beznaděje se vine příběhem, ale o to víc zasvítí drobet naděje a schopnosti soucitu.
Ankara vyrůstá v bezútěšném světě, její schopnosti jsou vzácné, je tedy osamělá a stává se nástrojem mocných. Na své cestě snad konečně najde sama sebe, protože jak ona, tak její nejbližší budou o osud lidstva bojovat do posledního dechu.
Začátek Války zrcadel je na můj vkus moc zrychlený, sledujeme Ankařino dospívání a mnoho informací a intrik začne dávat smysl až postupem času. Ale vyplatí se počkat si. Konec je netypický a svým způsobem originální. Pokud si vaše sympatie Ankara pro svou cynickou skořápku nenajde, vřelý a srdečný Zafar určitě.

bookwarmerka

Děj je dost ponurý, ale je to skvělý odpočinek od všech přeslazených fantasy poslední doby. Jen to může být pro někoho celkem nepřehledné, protože je v knize spoustu nových věcí a autorka většinu vysvětluje až později.