Adush Adush komentáře u knih

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Kniha mě nejprve ze začátku moc nenadchla, ale později se to začalo různě komplikovat. Bylo to zajímavé počtení, ale asi ne něco, k čemu bych se vrátila znova. Ke konci byl příběh možná až moc rychlý (jako u spousty knih)

14.07.2022 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Musím říct, že ze všech tří dosavadních knih autorky byla tahle nejsilnější a nejkrásněji napsaná. Možná právě díky tomu všemu, co příběh popisoval před, při a po. To byl asi největší zážitek. Líbilo se mi malé propojení s ostatními knihami. Jak by řekla postava jednoho mého oblíbeného seriálu "It is all connected." A tak to má být - vše je propojeno. Krásný upřímný příběh o velkém slibu, který vydržel všechny těžké zkoušky. Děkuji za to.

17.12.2021 5 z 5

Fotograf ztracených Fotograf ztracených Caroline Scott

Zajímavé čtení, zážitky z války, i fotografování hrobů, ale příběh byl docela zdlouhavý.

18.08.2021 4 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Svět ve vesmíru a vesmír celkově mě vždy fascinoval a tohle je skutečné veledílo. Velmi mě potěšilo a myslím, že se vyplatilo si počkat. Paolini je spisovatel mého dětství, s Eragonem jsem vyrůstala a tohle je na dospělý život skvělé čtení. Uvidíme jaké překvapení přinese další díl.

16.04.2021 5 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Za mě perfektní počtení, i když jsem se ze začátku trochu ztrácela. Byly tam zajímavé zvraty událostí, něco mi přišlo i trochu absurdní. Nejvíc se mi líbila postava Silji. Mrzí mě, že nemohla vést život, který si přála. Měla barák, měla auto, měla skvělou práci. Ale i s těmito věcmi nemusí být člověk šťastný. Silja měla vždy alespoň svoji naději a své myšlenky na jiný život.

09.05.2020 5 z 5

Dcera Dcera Jane Shemilt

Kniha mě bavila. Líbilo se mi prolínání přítomnosti a minulosti a to, že děje na sebe mezi těmito dobami navazovaly - např. myšlenkou (vzpomínkou), věcí, událostí atd. Pěkně to plynulo a při čtení jsem se nenudila. Konec byl takový moc rychlý a zvláštní, ale zajímavý. Osudy a příběhy jednotlivých postav byly pečlivě popsané.

24.04.2020 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Já nevím co napsat, jsem z toho už docela rozpačitá. Příběh se mi líbil, někdy to šlo číst a někdy zase vůbec. Docela jsem se tím prokousávala, jen abych věděla, jak to nakonec dopadne. Každá kniha byla trochu o něčem jiném, ale postavy se prolínaly všemi díly. Nedokážu se přiklonit k názoru, kdo má pravdu, jestli Arťom, nebo slavné vedení metra. Asi už je na každém, jak se s knihou popere. Za mě to bylo zajímavé, ale znova bych se do čtení už asi nepustila.

22.01.2020 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Moc pěkná oddechová kniha. Hned jdu na další díl

12.07.2018 5 z 5

Kniha měla pomalý rozjezd, a to musím říct, že opravdu hoodně pomalý, zpočátku spíše neustálé vysvětlování, rozebírání myšlenek a chyběl mi drive předchozího dílu. Změna nastala až tak ve 2/3 knihy, kdy přišel zlom a začal vyloženě "hon" za úlomky. Do té doby mi tam prostě chyběla spousta aspektů z první knihy, popisy planet, questy, atd. Následně se to sice dostalo zpět do starých kolejí, ale už to bylo příliš uspěchané a zrychlené. Líbilo se mi, že při hledání úlomků každá z postav nějakým způsobem přispěla k nalezení, jelikož byla odborníkem na daný svět či na danou problematiku.
Jednička byla určitě lepší, ale díky virtuálnímu prostředí a tomuto světu se ráda budu ke knihám vracet. A možná přijde i RPT (tedy ne Re-Pe-Te, ale Ready Player Three) - rozehráno si myslím, že má.

26.02.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Je to hnus - popis všech těch procesů a toho, jak se o kusech mluví, jak je s nimi zacházeno, jak jsou někteří šlechtěni či zkoumáni a nebo jaké je jejich konkrétní využití. Příběh byl takový jednoduchý bez nějakého zbytečného přemýšlení stravitelný, a ten konec jsem tak nějak čekala. Každopádně dojem mocný, vzhledem k popisu. Zaujal by mě případný další díl, ale to bych asi chtěla moc. Jo a kniha je příliš krátká :D - přečteno moc rychle.

25.09.2022 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Strhující čtení. Postupně se rozplétající příběh mladé slečny, která si prošla neskutečným utrpením. Bylo skvělé pozorovat její proměnu.

16.09.2020 5 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Tento příběh mě velmi zaujal, jelikož jsem o ženském orchestru nikdy neslyšela, což je docela s podivem, jelikož se o tuto tematiku zajímám již déle. O to víc jsem se do příběhu dostala. Podle mého názoru není příběh vylíčen příliš drasticky, ale doplňuje dalšími střípky obraz toho všeho, co se událo. Někomu se může zdát kniha odporná, drastická nebo příliš drsná. V tomto případě bych porovnávala s "Ženy z bloku 10" nebo "Ďáblovi doktoři", kde jsou popsána ta největší zvěrstva a rozhodně to není čtení pro "lehké žaludky".
Zde se jedná o příběh podle paměti hlavní hrdinky, která se zaměřuje spíše na orchestr samotný, životní příběhy a osudy žen a jejich pobyt v KT. Je zajímavé podívat se na tuto tematiku zase z jiné stránky, a mrzí mě, jak bylo v očích "normálních" vězňů na orchestr nahlíženo. Také neměly na růžích ustláno, i když minimálně co se týká zázemí a hygieny na tom byly o trochu lépe.
Jediným mínusem knihy byla spousta překlepů - a to chybějící háčky a naopak přebývající, tam, kde být neměly. Jednou to dokonce úplně měnilo smysl věty.

11.04.2020 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

No, tři hvězdy za to, že jsem se k úplnému dotčení knihy dokopávala asi tři roky. Byla rozečtená a pak jsem ji četla znova. Popis je zajímavý, děsivý i krásný co se týká metra jako takového, ale na příběhu je potřeba ještě zamakat. Dlouho se nedělo nic a pak ke konci tak nějak všechno.

18.05.2019 3 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Nevím co napsat, četla jsem se zatajeným dechem, co bude dál, líbily se mi všechny dimenze a příběh se začal zajímavě vyvíjet. Konec je mazec. Ještě, že třetí díl už je za rohem. Těším se :)

03.02.2019 5 z 5

Maxmilián I.: Mexický císař z rodu Habsburků Maxmilián I.: Mexický císař z rodu Habsburků Jiří Pernes

Kniha mě opravdu bavila. Jednoduchým a příjemným čtením byl čtenáři představen celý život Maxmiliána Habsburského. Nejprve jsem si myslela, že se kniha zabývá pouze jeho mexickým dobrodružstvím, ale jednalo se v podstatě o takový životopis, což mě potěšilo. Rozhodně se do budoucna pokusím si o něm přečíst ještě více.

28.03.2018 5 z 5

Ďáblovi doktoři Ďáblovi doktoři Vivien Spitz

Kniha se četla dobře a rychle díky častým dialogům ze soudní síně. Tato kniha je dobrou ukázkou toho, co se dělo v naší minulosti a jaká zvěrstva nacisté páchali. V půlce knihy už jsem skoro neměla sílu číst dál, některé případy byl otřesné. Doporučuji knihu všem, kteří se o toto téma zajímají, popř. téma KL obecně.

29.11.2017 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem.
V knihkupectví mě zaujala podobným námětem jako film Nerve, ačkoliv tam šlo o internetovou "show", kdežto tady je vše v anonymitě.
Občas jsem se ztrácela ve jménech a musela jsem listovat zpátky. Napínavé až do konce a na závěr zajímavé rozuzlení a překvapení.
Dřívější knihy od autorky jsem nečetla, ale myslím, že po tomto příběhu se na ně určitě vrhnu :)

16.04.2017 5 z 5

Co oheň nespálil Co oheň nespálil Maud Michal Beerová

Kniha napsaná formou vzpomínek, které někdy působily zmatečně, ztrácela jsem se v množství zmiňovaných osob, které se prolínaly různými vzpomínkami. Kniha nicméně přináší ucelený příběh židovské rodiny z Prostějova, společně se spoustou informací o jejich životě. Popisky ze "života" v Terezíně nejsou napsány nijak drasticky, jako je to v některých jiných biografiích, ale přibližují podmínky, v kterých se tam žilo. Líbil se mi také popis života v Palestině a celkově zapojení se do života tam.

30.04.2024 4 z 5

Fotografka Fotografka Mary Dixie Carter

Pořád jsem se nějak nemohla dokopat ke čtení, ale když jsem začala, kniha mě nepustila. Jelikož nejsem v některých případech tak předvídavá, tak jsem to až skoro do konce prožívala s fotografkou. Je to skvěle napsaný příběh, a když vám pak dojde, že paní je trochu psycho a hlavně naivní, tak se začnete bavit na její účet. Možná bych v překladu nemusela mít tolik sprostých výrazů pro intimní části, ale vše bylo jinak naprosto super.

01.02.2024 5 z 5

Alamut Alamut Vladimir Bartol

Skvělá kniha pro fanouška asasínů, jako jsem já. Hry hraji už několik let, ale tato kniha se ke mně dostala teprve nedávno. Jelikož se mi hodila do výzvy, tak jsem se do ní pustila. Rozjezd byl zajímavý, možnost sledovat dvě různé linky - chlapce, který se chce stát fedajem a dívku, která je přijata do zahrad jako huriska. Postupně se příběh rozjede a dostává spád. V některých úsecích knihy hůře stravitelné vzhledem k různým filozofickým pasážím, ale pomáhá to k propojení do jednoho velkého celku a taky k zodpovězení různých otázek.

25.10.2022 5 z 5