adriane9 adriane9 komentáře u knih

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

Začátek knihy byl boj a začíst se mi dalo zabrat, příběh je to ale neotřelý a povaha Mary mě nakonec velmi zaujala. Čas stárnutí i její bolest v duši byla velmi věrně popsaná a já knihu neváhám doporučit.

18.02.2017 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Výborná kniha, skvělý čtivý příběh. Zaujala mě propracovanost postav, návaznost obou hrdinek a navíc jsem milovník viktoriánských staveb. Popis Willardu mě nadmíru dostal a stále ho mám živě zarytý ve své fantazii. Doufám, že E.M.Wiseman bude tvořit v podobném duchu dál.

16.11.2016 5 z 5

Víc než jen hlas Víc než jen hlas Leonard Cohen

Leonard Cohen a Paul Simon jsou pro mě v této knize naprostý očistec duše. Poslouchám skladbu a čtu slova a nemyslím na nic víc, než na smysl slov a nechám se nést. Kniha, která se nedá vypůjčit, tu musíte vlastnit.

19.10.2016 5 z 5

Jako řeka, jež plyne Jako řeka, jež plyne Paulo Coelho

Mě Coelho bohužel nijak neoslnil ačkoli si jeho tvorby v určitém směru vážím. Zkusila jsem Alchymistu a nedočetla, pak pokus se sbírkama jeho citátů a poslední byla kniha Jako řeka jež plyne. Zdá se mi lehčí a méně vtíravá, přesto Coelhova cesta se nepodobá té mojí a nerozumím mu. Jeho duchovno a vyrovnanost se vším mi přijde zkrátka divná a nevěřím jí.

24.04.2016 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Není to nic, co by bylo srdcové, spousta věcí se tu opakuje ale pár mouder a skvělých citací tam je. Ocenila jsem čtení knihy současně s jednou náročnou, kdy jsem potřebovala vypnout a chvíli "nemyslet". A o ilustracích a celkovém grafickém ztvárnění tu je už napsáno mnoho a postavím se za to, protože je velmi hezká

07.02.2016 2 z 5

Sběratelství Sběratelství Jan Rous

Velice poučná kniha o sběratelství, velmi mě zaujala část o falšování, které je od pradávna nekonečné, kde přímo uvádějí citát od Chestertona, že skoro všechny nejlepší a nejvzácnější věci na světě dostanete za půl pence. Kniha má spoustu obrazových doprovodů a typů na muzea v česku a ačkoli od doby 80tých let se změnilo dost, některé přetrvávají dodnes. Nelze také opomenout citát na začátku knihy:
Sběratelství povznáší ducha, nezná věk ani pohlaví, je lhostejné k dalekým i blízkým. Ale andělskou perutí se dotýká věčnosti! Je to tajuplná cesta do vznešených světů. Je to slavný čin, který přináší obdiv a úctu, pocty i závist. Zvláště když někdo sbírá...

26.01.2016 4 z 5

Básně Básně Oscar Wilde

Stále váhám zda mohu hodnotit a uvést, že mám knihu ve své knihovně, protože ta moje s názvem BÁSNĚ V PROSE Oscar Wilde má pouze 23 stran, vydání z roku 1919 a je mým ctěným pokladem. Básně jsou zde upraveny od pana Brunnera a rozhodně doporučuji sehnat. Vnějšek knihy i slova v ní jsou oázou pro snílky, milovníky historie a především Oscara Wildeho.

25.01.2016 4 z 5

Bolest Bolest Vladimír Holan

"Mnoho je přijít, ale čekat je víc." (z básně Ona). Přikláním se ke komentáři uživatele puml. I pro mě je tato Holanova sbírka jednou z nejlepších a pro seznámení či připomenutí Holanova díla doporučuji právě Bolest a pokud vám to zanechává to známé duševní chvění při čtění poezie, zkuste ještě sbírku Když růže přestaly chrlit krev.

12.01.2016 5 z 5

Moje matka Marlene Dietrichová Moje matka Marlene Dietrichová Maria Riva

Marlene jsem milovala a miluju dál a i když po přečtení vím víc stejně mi ji nikdo nevezme přesně tak jak ona od všech očekávala :). Byla to naprostá profesionálka a mrcha zároveň a to mě na ní tolik baví, tím víc když je kniha napsaná takto čtivě. Miluju divadlo i fim takže popisy točení filmů a her mě hrozně bavily hltala jsem to celé komplet a rozhodně si nechávám v knihovně... Díky Marlene a Mario.

10.11.2023 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Valerie píše skvěle, čtivě a vždycky vás to hodí naprosto do toho dění. Umí vás vzít sebou za ruku a stránky knihy vám jdou v hlavě tak, že to žijete s ní. Tady mi ale vadila ta rozsáhlost, příběh bych hodila na polovinu a zanechalo by to ve mě mnohem víc. I tak nad tím příběhem přemýšlím už nekolik dní a to je přece hlavním cílem knih. Doporučuji!

21.10.2023 4 z 5

Trýzeň a touha Trýzeň a touha Meg Mason

To si tak jednou koupíte knihu podle obalu a názvu a ono si to tak přesně sedne s vaší duší a vším okolo vás, že i po dočtení to rezonuje v srdci a hlavě a myslím, že to je pro mě letošní jediná srdcovka. Kniha o bolesti, o pocitech k sobě samé o Patrikovi a Peregrinovi a těch bez kterých se žít nedá i když s vámi samotnou to je tak těžký. Děkuju autorce za tolik slov a vět, které mám zapsané a děkuju za Paříž..Depresivně vtipný a rozhodně doporučuji

08.10.2023 5 z 5

O lásce O lásce Osho

Zvláštní... Chvílemi jsem ji chtěla odložit, protože některé myšlenky mi vůbec neseděly, ale ve finále po dočtení mám v knize asi dvacet záložek u textu, který mě opravdu zaujal. Kniha dá člověku hodně a i přesto, že nic nevyřeší a musíte sami, ji k přečtení doporučuji.

15.03.2023 4 z 5

Ostrov, co chutná jako pomeranče Ostrov, co chutná jako pomeranče Kateřina Marie Tichá

Překvapilo... Mile a hezky bolestně :-)

01.09.2022 4 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Dobrej příklad toho, že jen ze statusů na fb toho člověk o druhým moc nezjistí a pokud něco, může chytit těžce mylnou představu. Hodně povedené, bavilo mě to, místy dost překvapilo a nepochybně je pro mě Tomáš zajímavým člověkem.

21.02.2021 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Naprosto zničující duševně drásající kniha. Emoce až na půdu a slzy prostě nezadržíš.. Kniha o sebepoškozování a o tom jak vydržet, najít důvod milovat především sebe a pak teprve jiné. I když je kniha zařazena spíš pro mladší, doporučuju pro všechny co o tom něco vědí nebo by chtěli vědět.

16.10.2020 5 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Na pár stránkách sepsat celý život a ještě aby se to dobře četlo? To umí tyhle tři autorky skvěle.. Neberu knihu jako oddechovku ale jako sondu do psychologie dítěte a následně ženy, která trpí absencí otce a vše kolem se na tom odráží a nejvíc na vztahu s matkou. Příběh skvěle vykreslen, líbilo!

15.08.2020 3 z 5

Malý princ v nás Malý princ v nás Mathias Jung

Kniha dělaná pro moji mámu, protože ona Prince nepochopila tak jak Exupéry zamýšlel a tohle je polopaticky vysvětlené tak, že to zvládne každý. Obě knihy mám u sebe ♥️.

08.06.2020 4 z 5

Královny slz a ostružin Královny slz a ostružin * antologie

Místy skvosty, místy obyčejné, někdy nuda a někdy? Se to absolutně a divoce trefilo do duše. K téhle sbírce se budu ráda vracet.

06.06.2020 4 z 5

Ze skříňky pokušení Ze skříňky pokušení Věra Kadlecová

Povídka Iluzionista naprostá bomba, tohle by bylo na slušnou knihu byla jsem nadšená. Ostatní povídky lehce čtivé, nenudily, nezaujaly však hloubkou tolik, jako právě Iluzionista.

09.03.2020 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Devět dobrých z toho dvě nejsou jeho :-) ... Ale jo graficky je to hezké, vidím to na hezká volná místa vlastních popisků, proč ne..

07.02.2020 3 z 5