adevr adevr komentáře u knih

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Pěkná pohádka pro dospělé. Tedy pro takové, kteří mají rádi pohádky a jsou tolerantní.

11.11.2022 5 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Skvělá zábava, kniha plná akce a napětí. Co chtít, v tomto žánru, víc?!

14.08.2022 5 z 5

Syn černého meče Syn černého meče Larry Correia

Knížky tohoto autora mají jen jedinou chybu... a to tu, že musím vždy s napětím a těšením se, čekat na další pokračování... Prostě opět nový svět, plný napětí, intrik a pořádného hrdiny.

03.08.2022 5 z 5

Lovec čarodějnic Lovec čarodějnic C. L. Werner

Fantasy detektivka, a zároveň první část něčeho mnohem temnějšího než to, co se odehrálo v jednom zapadlém panství. Dobře se to čte, a kdo si knížku koupí, nebo půjčí, dostane to co od ní čekal. I od ,,warhammřího" lovce čarodějnic. Nejsou to moc příjemní a cituplní lidé, ale on ten Chaos taky ne.

02.01.2022 5 z 5

Hellblazer: Vzlety a pády Hellblazer: Vzlety a pády Tom Taylor

Tohle mi docela sedlo. Příběh nebyl nijak zahlcený odkazy na všelijaké minulé díly, a tak si ho může vychutnat i ten ,,obyčejný" čtenář, takový komu jen stačí vědět, co je to za týpka, ten John Constantine. Je to místy vtipné, místy drsné, a má to začátek i konec... i ta kresba je fajn. I když občas ... ale to jsou jen takové maličkosti, a nemá ani cenu je zmiňovat. Takže komiks mohu jen doporučit.

26.12.2021 5 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Skvělé. Velice dobře utracené peníze za parádní příběh a suprové kresby...
Doporučuji nejen všem kdo mají rádi výpravné komiksy.

11.10.2021 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Tuhle knihu nechci komentovat, protože si dnes jdu, ač s rouškou, tak zcela natěšeně, pro nový díl, a bruntálně se těším. Tak snad nebudu zklamán, ale budu se bavit příběhem a těšit kresbou tak jako i u tohoto prvního dílu. Do ři... éé ...do šití! Ta zastlaná kref mě prostě baví, no úplnej kde bil.

23.10.2020 5 z 5

Ukaž mi to! Ukaž mi to! Helga Fleischhauer-Hardt

Na této knize je vidět kam se posunula, díky sluníčkářským pokrytcům, doba. To co bylo dříve osvěta, a skvěle, až umělecky udělaná knížka pro děti, je nyní málem pornografie.

07.06.2020 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Moje první, mimo jedné povídky v časopise, seznámení s tímto básníkem, a hned jsem si ho zamiloval. Asi pro svou ,,drsnost" nebude pro každého, levicová sluníčkářská ,,snow flakes" mládež Mistra nerozdýchá, ale to nic nemění na jeho jedinečnosti. Ostatně poezie nemusí být jen líbivá, ale proč by nemohla být i hrubá a sprostá, jako sám život.

25.05.2020

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Tak, jakoby pokračování Mafie v Čechách se mi už tolik nelíbilo, nemělo to takový tah na branku a chyběl WOW efekt prvního dílu.

10.04.2020 3 z 5

Ve světle současného konání vyznavačů této agresívní náboženské ideologie, jejich podpoře tupými neomarxisty nenávidějící vlastní kořeny a chlupatými tučnými ženami, pro které jsou muslimové jedinou šancí na alespoň nějaký sex, má tato knížka docela smysl. :)

04.01.2020 4 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Perfektní dílo, doporučuji! Mnohé jsem z něj vyzkoušel... .)

30.08.2023 4 z 5

Kamčatka Kamčatka Michael Moreci

Taková jednohubka. Příběh je jednoduchý, o jedné chcípající příšerce, a dvou dětech, hledajících v nereálných reáliích, za pomoci agenta dezertéra, svého otce. Kresba je lepší průměr.

25.02.2023 3 z 5

Akce Kámen Akce Kámen Michal Kocián

Přiznávám, že moc český komiksy nekupuji, ale udělal jsem výjimku, a vůbec toho nelituji. Knížka je velkoformátová, kresba parádní, a příběh o to děsivější, že je podle pravdy. Obsahem je i galerie hrdinů a padouchů, s jejich následnými osudy. Mohu jen doporučit.

01.01.2023 5 z 5

Vánoční říše (komiks) Vánoční říše (komiks) Joe Hill (p)

Fajn komiks, a užil jsem si ho o Vánocích.

28.12.2022 5 z 5

BRSRKR: Kniha první BRSRKR: Kniha první Matt Kindt

(SPOILER) Parádní akční a brutální komiks. Je z něj docela i cítit, jak to pány tvůrce bavilo. Těsím se na další dvě pokračování, a prý se chystá i filmové zpracování. Snad tam scéna s tím, jak jednomu vytrhne žebro a na druhého jej použije jako dýku, zůstane zachována. :)

21.10.2022 4 z 5

Asterix a gryf Asterix a gryf Jean-Yves Ferri

(SPOILER) Řekl bych, že tohle je zatím nejpovedenější díl z dílny nových autorů. Ale stejně, na Goscinnyho nikdo nemá. Každopádně, tenhle díl je výpravný, jsou v něm i povedené pokusy o humor, a je brilantně nakreslený. Dokonce už i zvířata jsou jako od Uderza, a stromy mají různou velikost. To, že koncovky a konstrukce příběhu je malinko jiná, než staré příběhy Asterixe, je jasné, ale stejně je to tedy mnohem lepší než některé díly co psal původní výtvarník Uderzo. Tak uvidíme, tendence se zdá vzestupná, a občasné snahy vnést tam narážky na současnost, no... proč ne. Takže, ve finále jsem vlastně, s novým Asterixem, docela spokojen. A pobavily mě třeba i ty rudé hvězdy na koních. Ale jestli Molotovna přijede Obelixe navštívit, asi už bude mít vzadu na oři, velké bílé Z.

07.09.2022 5 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Ed Brubaker

Docela dobrý komiks, ale přece jen mě tam něco štvalo. A to ty časté narážky na rasismus. Zlý policajti zabíjející nevinné černé déti, střílet dealery drog by bylo rasistické, vždyť jsou horší zločinci, zejména tzv. bilé límečky, hlavní hrdina s černoškou chodí, atd... no, ta falešná korektnost z toho jen stříká. Škoda toho, ale věřím že čtenáři sluníčkáři se budou tetelit blahem.

08.04.2022 5 z 5

Warhammer 40,000: Marneus Calgar Warhammer 40,000: Marneus Calgar Kieron Gillen

Není to špatné, ale štve mě to střídání fontů textu, třeba ten ,,technosluha" se opravdu blbě čte. Titěrné, tenké a nahuštěné písmo, jen aby se, zbytečně alibisticky, vešlo do bublin i to jeho klikání a cvakání.
Jinak prostě, ,,Warhammerovka" ve formě komiksu, jako vyšitá, a mohu ji doporučit i pro nefanoušky tohoto světa, protože je i hezky nakreslená.

16.02.2022 4 z 5

Černá koule Černá koule Vicente Segrelles

Opět skvěle namalované komiksové dílo, tentokrát však bohužel bez nahotinek. I když v pravidelné několikastránkové rubrice, o Segrellesově práci, na konci alba, je to čtenáři vynahrazeno. Jinak je scénář nekomplikovaný, ale jsem přesvědčen, že kvůli němu si fanoušci tohoto tvůrce, jeho komiksové knihy nepořizují.

30.10.2021 4 z 5