Adele02 Adele02 komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Já vážně nevím, jak tuto knihu okomentovat, protože K. H. Mácha vytvořil tak úžasné dílo, že bych tu hrdost nevypsala dostatečně.

18.03.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Maxon je jasnej konkurent Warnera, naopak Aspen spadá někam k Adamovi. America by si zasloužila pár facek, ale je to bomba!

30.12.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

YES! Takhle by měly končit všechny knížky.

15.02.2014 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Vím, že se tohle hodnocení pořád opakuje, ale ono nejde být výjimkou. Prostě bomba.

02.02.2014 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Tak tahle knížka se mi fakt hrozně moc líbila, Rose mi přišla taková správná a s Lissou tvořily tu nejskvělejší dvojici, kterou jsem kdy s upíry našla. Navíc není o romantické a vtipné scény nouze, takže fakt pro mě :)

15.08.2013 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Eragon mně úplně dostal, Paolini ho napsal už v 15 letech a je mým velkým vzorem (i já se chystám psát knížky). Bromova smrt mně fakticky dostala, pokračování jsou ještě lepší. Myslím, že první díl je celkem hubený - tzn. málo stránek...

18.05.2013 5 z 5

Rozložíš paměť Rozložíš paměť Marek Torčík

Moc ve výsledku nevím, co si o tom myslet. Chápu, že koncept vzpomínek a zapomínání si asi neříká o soudržnost, ale přesto mi tam chybělo nějaké propojení, návaznost, postrádám ten moment, kdy by mi to všechno zacvaklo do sebe a já na to zůstala vyjeveně hledět.

29.03.2024 3 z 5

Blízko Blízko Kevin Panetta

Roztomilý, jen teda děsně rychlý, hlavně ke konci. Ari je pitomec. Ale bylo super, jak si Hector uvědomoval vlastní hodnotu. A ta tyrkysová kresba je prostě nádherná. (Hodně se to tu v recenzích srovnává se Srdcerváči, takže jo - ti jdou rozhodně víc do hloubky, nekloužou tak po povrchu. Ale kresba se mi teda líbila víc tady. :D)

29.03.2024 4 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Chtěla jsem si to šetřit, ale prostě to nešlo. Léto mezi řádky je na léto naprosto ideální - neuvěřitelný letní vibe, který mě hned přenesl k vodě, skvělý smysl pro humor, postavy ze života s mluvou tak autentickou, jak jen to jde, a především postavy, které spolu MLUVÍ, když dojde na problém (udělají chybu a pak ji řeší, ne že by se typicky youngadultovsky mlčelo pro další zbytečná dramata). Tohle jsem si zkrátka užívala od začátku do konce a těším se, až si někdy příběh přečtu znovu.

07.07.2023 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

O cukrovku, tohle. :D Snad nejde se u toho čtení permanentně neculit.

04.06.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Praštěná komedie o tom, co vlastně dělají ti slavní dospívající vyvolení poté, co se jim povede zabít zlosyna. Nalákala mě inspirace artušovskými legendami, ale to je tady snad jen milostnou linkou mezi králem s jménem na A a mágem s jménem na M. :'D Je to takové klišoidní a předvídatelné, byť je pravda, že na tom to cíleně stojí, a některá klišé to poměrně vtipně převrací. Ideální oddechovka jak vyšitá.

22.04.2023 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Nečekaně milé překvapení. Ke Griše jsem se dostala s desetiletým zpožděním, takže jsem měla obavy, aby to trochu nepokroutilo můj dojem, ale k tomu vůbec nedošlo. Ano, zpočátku jsem si říkala, že je to takové jednoduché, Alina je klasická hlavní postava YA, co v té době vycházelo, všechno jede nějak prapodivně rychle... a přesto se přiznám, že ten zvrat za půlkou jsem nečekala. Na zadek z toho nesednu, ale bavilo mě to a na pokračování jsem zvědavá.

17.11.2022 4 z 5

Byli jsme tu vždycky Byli jsme tu vždycky Filip Titlbach

Tesat. Všechno.

01.09.2022 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Asi spíš 3,5*. Hlavní hrdina mě místy dost štval, ale k jeho věku je to asi pochopitelné. Vrah byl jeden z mých tipů, ale tady to neberu jako minus, naopak se to autorovi povedlo zamotat tak, že jsem podezírala spoustu lidí a prostě to vyšlo :D Atmosféra vykreslená bezvadně, bavilo mě to, rozhodně jdu i do další autorovy tvorby.

01.09.2022 4 z 5

Cizinec hledá byt Cizinec hledá byt Egon Hostovský

Do tří hodin přečteno. Za mě doposud nejstravitelnější Hostovského dílo.

16.01.2022 3 z 5

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Z recenzí známých jsem neměla kdovíjaká očekávání a asi to bylo dobře. Mám aquamaní svět ráda, ale tohle je prostě jen výcuc, který ke všemu počítá s tím, že se už v podmořském světě trochu vyznáte (ale je to očividně cílené na mladší čtenáře, takže to asi není úplně dobře). Arthur i Mera tu jsou puberťáci, takže se tomu jejich charakter dost podřídil, je to insta-love jak něco a příběh to valí docela divným tempem, hlavně jak dojde na tu akci u konce, to jsem trochu nepobrala. Na jedno přečtení dobré, nemyslím si, že budu mít potřebu se k tomu někdy vracet. Ale kresba je naprosto boží, ta hra s barvami naprosto dokonalá, takže aspoň na tu se dalo dívat.

31.12.2021 3 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Strašná nuda. I když jsem se to snažila brát jako pohádku, bylo to strašně přitažené za vlasy a děj se neskutečně táhl.

27.12.2020 2 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Prvotřídní materiál pro knižní kocovinu.

13.09.2020 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Všichni jsme občas Eliza Mirk. K téhle knížce se asi budu moc ráda vracet.

29.02.2020 4 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Celou knihu jsem čekala, kdy se konečně něco stane. Strašně jsem se nudila a nezachránil to ani konec, který byl možná trošičku přehnaně dramatický a na který by postavy přišly samy, kdyby nebyly tak neskutečně hloupé. Čekám, že se to ve druhém dílu ještě trochu zašmodrchá, ale stejně.

29.02.2020 3 z 5