Adele02 Adele02 komentáře u knih

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Thomas je hrozně nepříjemnej hlavní hrdina, ale Minho s Newtem vesměs všechno zachraňovali. A ten konec byl hrozně urychlenej a zmatenej... ale jo, jsem příjemně překvapená. Na čtyři a půl to je akorát.

05.03.2016 4 z 5

Čarodějka a čaroděj Čarodějka a čaroděj James Patterson

Tak nějak přemýšlím, pro koho je ta kniha vlastně určená? Věk hrdinů jak z YA, ale styl vyprávění pro malé děti... Bylo tam dost věcí, které se daly rozvinout a u nichž bych pochopila, že to nejde, když je to dětská knížka, ale pak tam byly části, které se zas hodí pro starší... no nevím. Čekala jsem něco úplně jiného, spíš 2,5*.
A na Whitově místě bych určitě ocenila, když by mi říkali dítě :D

02.03.2016 3 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Bylo to o dost lepší, než jsem čekala! Klišé konec to tedy moc nevylepšil a hlavní hrdinka mi lezla krkem, ale i tak si to ty čtyři hvězdičky zaslouží.

02.02.2016 4 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Tohle bylo boží! Nevím, jestli jsem si už na Riordanův styl zvykla, nebo to je vážně lepší jak jednička Percyho, ale s jistotou říkám, že si to těch pět hvězdiček zaslouží a jsem vážně zvědavá, s čím přijde v dalších dílech.

27.12.2015 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

...a tak nějak nevím, co si o tom vůbec myslet..

08.12.2015 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Je zvláštní, že mě autorčin doslov nadchne víc než závěr?
Ale je to úžasný příběh. Nemám ráda válečné romány, ale tenhle stojí za to. Nutno označit štítkem "hell", protože to je asi nejvhodnější ekvivalent, i když ani zdaleka nevystihuje celkové dojmy z téhle knihy.
Polib mě, Hardy!

10.11.2015 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Jestliže jsem jedničku ohodnotila pěti hvězdičkami, jak mám krucinál ohodnotit toto?!

Naprosto G-R-A-N-D-I-Ó-Z-N-Í. A víte co? Možná by mi ani nevadilo, kdyby to skončilo takhle. Každopádně jsem zvědavá, co si pro nás Chainani nachystá ve trojce. :3

SPOILER -- Třeba by mohl udělat pravého Filipa. Mno, když ho Tedros políbil, myslela jsem, že se rozteču. To bylo tak sladký! ^^ -- KONEC SPOILERU

19.08.2015 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Ne... tohle vážně ne.

01.07.2015 1 z 5

Starshow Starshow Stefanie Geryk

Slabší čtyři hvězdičky, protože na tři to prostě není.
Starshow je taková pohádka pro teenagery. Všude známý kluk a skoro obyčejná holka. Kdo by jim nefandil, že?
Pokud tedy hledáte knihu na oddech, Starshow je rozhodně dobrá volba. ;)

26.06.2015 4 z 5

Polibek z temnot Polibek z temnot Jaime Reed

Tak to je rozhodně nejslabší díl z celé série. U dvojky jsem si stěžovala, že chybí humor, ale tady jsem ho postrádala teda POŘÁDNĚ. Všechny postavy si to komplet pokazily, děj opravdu předvídatelný, takže dávám slabší tři hvězdičky.

19.05.2015 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Četla jsem to ještě v anglickém vydání, proto nehodnotím překlad...
Kniha je fajn na oddech, pokud zrovna nemáte co dělat a máte náladu na tolika stránkovou knížku, je ideální. Pak je tu příjemná Cath, která je typickým příkladem fandomů - psaní ff, nevnímání okolního světa, místo párty se radši zavře doma (proč ne, že?). Za mě vám tuto knihu rozhodně doporučuju. :)

15.05.2015 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Tak se nám to konečně rozjíždí! ^^

10.05.2015 4 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Od posledního dílu jsem asi čekala trochu víc, ale ten konec příjemně překvapil. Je fajn, že se tu vždy ukáže něco jiného (a že se to vždycky tak zamotá :D)
Jen ty poslední strany se mi zdály trochu přeslazené. Když už, tak to mohlo být od začátku! :D

02.05.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

4,5*
Na pět to není, ale tři se mi dávat nechtělo a čtyři nestačí.
Čekala jsem něco jiného. Něco opravdu, opravdu jiného. Ale jsem spokojená s tím, co se mi dostalo. Bylo to předvídatelné a nevěděli jste, co se děje. Aljaška byla protivná a každý ji miloval.
Takže ano. John Green mě přesvědčil, že nejen Hvězdy jsou trhák.

26.04.2015 4 z 5

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Kdybych to měla ohodnotit slovy, tak to bude plné spoilerů a já nechci čtenářům, kteří ještě nečetli, kazit dojem, jak se mně už tady kolikrát stalo. Takže prostě 4 hvězdičky, protože ten výkon stojí za to.

11.02.2015 4 z 5

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

...jako takhle - s Noel mě to bavilo víc než s Larissou. Jenže ten konec byl... mno. Kdyby se to naopak neslo ve stejném duchu jako první díl, asi bych ten konec měla radši. Takhle mi to moc nesedlo. Bylo to všechno hrozně narychlo...
A je škoda, že zatímco hlavní hrdinka odhaluje různá sirénovská tajemství, my je známe z jedničky... To mě trochu mrzelo...
Ale ty čtyři hvězdičky si to zaslouží.

31.01.2015 4 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Andrew Smith

No tak tohle byla teda HODNĚ divná jízda. Líbilo se a zároveň ne.

20.01.2015 3 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

No tak tohle teda bylo něco. Od příběhu jsem očekávala něco úplně jiného, ale bylo to krásné. A ten konec to zabil. Teď z toho mám depku. Fakt.

04.01.2015 4 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Kdybych nejdřív neviděla seriál, asi bych byla hóóódně zmatená. Je to kopie seriálu, až na to, že kapitoly jsou vyprávěny jenom z pohledů Emmy a Sněhurky, takže kdo neviděl seriál, nikdy se nedozví, kdo je Ashley. Ani nic o Coře nebo Rejpalovi v lidském světě. Je to škoda, protože právě ty pohádkové minulosti dělají seriál tak kouzelný.

27.12.2014 4 z 5

Láska psaná krví Láska psaná krví Veronika Burgerová

Když se to tak vezme, je to pěkný příběh s trochu nečekaným koncem, ale určitě se to dalo ještě rozepsat.

23.12.2014 3 z 5