Adelaki Adelaki komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hodně dlouho jsem nečetla takhle krásnou knihu. I přes to, že jsem viděla nejdříve film (který je mimochodem také krásně zpracovaný), tak mě kniha nenudila, krásné popisy přírody, člověk by se tam nejradši na pár dní přenesl a užíval si tu nádheru. Jen škoda, že od autorky nevyšlo více knih, ráda bych si od ní něco dalšího přečetla.
Pokud byste měl někdo doporučení na podobně laděnou knihu, budu ráda za tipy :)

03.07.2023 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Pro mě asi nejslabší kniha z trilogie, ale i tak velmi podařená. Přijde mi, že zatímco předchozí díly by šlo číst i samostatně a čtenářovi by nedělalo problém se v knize zorientovat, v tomto díle se zmiňují hodně události z předchozích dvou, takže doporučuji mít předchozí dvě přečtené.
Kniha rozhodně není klasická detektivka, detektivní část je spíž upozadněna, stejně jako v předchozích dílech. Mnohem zajímavější je vyprávění z minulosti, které mě v předchozích dílech hodně bavilo, v tomto díle mi ale přišlo, že se to dost vleklo.
I tak je Peter May skvělý autor a těším se až si od něj přečtu další knihu.

16.07.2019 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Moje třetí kniha od Cartera a zase pecka! Dobře se čte, vyhovují mi krátké kapitoly, příběh je napínavý, promyšlený ale spíše pro silnější pohavy :)

13.01.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skvělá kniha, až mě mrzelo, že není delší. Hodně silný příběh, i když těžko říct, jak moc vše bylo pravdivé, protože Lale měl opravdu velké štěstí a dostal se z každé situace. Ale zase to musím brát tak, že je to i částečné subjektivní vyprávění autorky, která nám přibližuje příběh někoho jiného.

13.08.2019 4 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Po delší době kniha, která mě úplně pohltila. Hlavní postava mi byla sympatická. Byla to trochu změna od těch klasických detektivek, kdy je vyšetřovatel úplně geniální a vše hned rozluští. U Roxany mě bavilo, že je to úplně normální holka se spousty chyb a se sklonem k alkoholu. Trochu mi to připomínalo Dívku ve vlaku. Rozhodně doufám, že kniha není autorčinou poslední, ráda si od ní přečtu i něco dalšího.

13.08.2019 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Skvělá kniha! Moje první od autora a určitě ne poslední.
edit: po přečtení celé trilogie, je pro mě tento díl asi nejlepší. Hodně mě bavila část odehrávající v minulosti. Dávám i 5 * za audioknihu, která je skvěle namluvená.

28.01.2019 5 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Za prvnich cca 150 stranek jsem chtela dat 5*, kniha se cte sama, je to napinavy, porad se neco deje... pak najednou prijde zvrat a je to tak prekombinovany a nesmyslny, ze jsem se musela nutit knihu docist, skoda....

28.07.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Pro mě hodně velké zklamání a moc nechápu to vysoké hodnocení, osobně jsem měla problém knihu dočíst. Jasně, každému se líbí jiný styl, ale tohle pro mě byla nuda roztažená na 500 stránek. Moc jsem se těšila na celou sérii knih, ale po té první si určitě rozmyslím, zda se pustím do dalších dílů.
V knize se prolíná více příběhů, hlavní postava ale určitě není detektiv Linna. Začátek je slibný, pak se ale příběh přesune k Erikovi, pak je zase část cca na 100 stránek o jeho minulosti (tato část mi připadala zbytečně zdlouhavá a vlastně ani nepřinesla moc informací), pak se zase vracíme k původnímu případu a pak se na konci rozluští jak to tedy bylo s Erikovým případem. Nesedl mi ani styl psaní v přítomném čase a některé části mi připadaly přímo hloupé, že jsem si říkala, to jako vážně?

13.08.2019 2 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Peter May jak ho mam rada. Vice nez o detektivni pribeh slo o propojeni minulosti se soucastnosti, historicka cast me bavila nejvic, vzdy jsem se tesila na kapitoly predka, a cekala kam se pribeh posune.

14.09.2023 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Mě se kniha líbila, byla originální, snadno se četla, líbili se mi i vložené otázky mezi jednotlivými kapitolami. Takový psychologický test, co by člověk udělal v různých situacích. Kapitoly jsou kraťoučké, což mě nutilo číst stále dál, knihu jsem měla přečtenou za tři večery. Občas se mi pletlo, co se stalo ve kterém příběhu, protože se tam dějí v podstatě stejné věci. Knize bych jedině vytkla, že ani jedna z postav mi nebyla moc sympatická a konec byl takový hrozně rychlý, že jsem nevěděla, co si o něm myslet.

19.09.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moje první kniha od autorky. Znám jen Sedmilhářky a to pouze v televizní podobě, tak jsem byla zvědavá, jaké bude Manželovo tajemství. Většinou "romány pro ženy" nečtu, takže jsem ani nevěděla, co čekat. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale kapitoly jsou krátké a postavy se tedy často opakují, takže se člověk za chvilku zorientuje. Trochu mi vadilo, že se v knize nic moc neděje, ale kniha se hezky čte a líbil se mi i styl psaní autorky. Jaké bude manželovo tajemství jsem čekala, líbil se mi ale zvrat na konci a epilog, za který dávám 4* a už se těším na Na co Alice zapomněla.

16.09.2019 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje (prozatim) treti kniha od Greena a prozatim i jednoznacne nejlepsi. I kdyz jsem videla serial, takze jsem si dej priblizne pamatovala, stejne jsem knihu precetla temer jednim dechem. Za me skvela kniha s mozna az fylozofickym nadechem a ne vylozene happy endem, ale to je proste zivot.

05.09.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Obálka knihy sice slibuje naprosto strhující příběh plný zvratů, ale v tom případě jsem četla úplně jinou knihu. Vše je strašně předvídatelné, hloupé, nudné. Pořád se jen opakuje jak bloumají po domě a stýská se jim po dítěti, děj na skoro 300 stránkách skoro žádný. Všechny postavy mi byly nesympatické. Dvě hvězdy dávám v podstatě za poslední dvě stránky, tak alespoň nějaký zvrat byl :D
Od autorky mám doma ještě Někdo v cizí domě, tak jí zkusím dát ještě šanci.

01.10.2019 2 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Nevim, zda to bylo tim, ze jsem necetla predchozi dily, ale kniha mi moc nesedla. Na zacatku jsem byla nadsena, kniha vypadala zajimave, porad jsem cekala, ze se tam zacne neco dit, ale proste se tam nedelo nic. Hodne se tam rozebiraly vztahy mezi postavami (a udalosti z predchozich dilu, predpokladam...), coz mi ani nevadilo, protoze jsem se alespon dostala do obrazu, kdo je kdo. Kazdopadne postav hodne, stridaji se kapitoly z ruznych linii pribehu, ktery se na konci prolne, ale clovek nema vlastne dost casu, aby si nejakou postavu oblibil. Hlavni hrdina vysetrovani vubec nepomuze, vlastne jsem ani nevedela, co ma byt v tymu jeho prinosem... vse se tahne a pribeh, alespon pro me, uplne nezajimavy, ze jsem mela problem vubec knihu docist. 3* davam jen za celkem prekvapujici posledni stranu, to by me mozna donutilo otevrit dalsi dil.

22.01.2022 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Můj problém asi je, že jsem od Maye četla trilogii z ostrova Lewis, která se mi strašně líbila. Právě proto pro mě byl prcní díl čínských trilerů celkem zklamání. Obě hlavní postavy mi byly nesympatické, děj mě nijak zvlášť nezaujal, jediné zajímavé na knize mi příšel náhled do čínské kultur,. Dám šanci ještě druhému dílu, snad bude o něco lepší....

06.03.2020 3 z 5

Mrtvá Mrtvá James Grippando

Mě se kniha líbila, kapitoly jsou krátké, takže kniha ubíhá, pořád se tam něco děje. Pokud srovnám např. s Hypnotizérem, detektivkou, kterou jsem četla před Mrtvou, tak rozhodně vede Mrtvá. Že je kniha z advokátního prostředí mi nevadilo. Konec byl možná trochu slabší, ale i tak mě překvapil.

11.09.2019 4 z 5

Pomněnčino dítě Pomněnčino dítě Amanda Prowse

Když mi kniha přišla pod ruku, nevěděla jsem co od ní čekat ani o čem má být, romány pro ženy téměř nečtu. Kniha není špatná, ale ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla a první část knihy mě moc nebavila. Celkově kniha není špatná, cca po 100 stránkách se tam začne něco dít :D . Četla jsem dál, protože mě zajímalo, jak to všechno dopadne. Až mě trochu mrzelo, že kniha nemá happy end, ale je pravda, že s tímto koncem je to více uvěřitelné a nepůsobí to tak kýčovitě. Kdyby měla kniha o 100 stránek méně, tak bych se taky moc nezlobila, některé pasáže pro mě byly zbytečně zdlouhavé.

28.08.2019 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Asi jsem čekala víc. Knihu jsem si přečetla na základě filmu, který mě nadchl a zanechal ve mě hodně nepříjemný pocit, jak v podstatě malou chybou či nepochopením nějaké situace můžeme kompletně převrátit něčí život.
Ačkoliv film věrně kopíruje knihu, až tedy na odlišný konec, samotná kniha mě moc nebavila. Možná to bylo i tím, že jsem předtím už film viděla a věděla jsem, co se tam stane, nebo mi nesedl styl psaní autora.
Každopádně v tomto případě se mi film líbil mnohem více než kniha, většinou to mám naopak.

16.07.2019 3 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Kniha neni spatna, ale pro me to bylo celkem dost zdlouhave...za necekany konec davam 3*

22.04.2020 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Moje druha kniha od autorky, po Manzelove tajemstvi, nemohu se rozhodnout ktera se mi libila vic. Kniha je hodne originalni a cetla se dobre, jen mozna zacatek byl trochu moc zdlouhavy. A jako vzdy epilog byl skvely, tesim se na dalsi knihu od autorky :)

16.11.2019 4 z 5