adajka adajka komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Je to jednoduché dovolenkové čtení. Přesto se pokouší přinést z různých úhlů náhled na život a občasné trable jako nevěru, ztrátu důvěry, rozpad rodiny ...
Závěr může trochu kýčovitě působit moc happy, všichni jsou nakonec spokojení, ale díky tomu v nás knížka nezanechá depkoidní pocit, jak marná je jakákoliv snaha, ale pozitivní touhu být strůjcem svého štěstí navzdory okolnostem.

08.07.2019 5 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Příběh o nevěře, jaký si můžete přečíst skoro v každém časopise. Snad jen s tím rozdílem, že si ho můžete přečíst ze dvou úhlů pohledu. Nic nového nepřináší a po pravdě bych řekla, že ani hloubku pocitů, kterou se museli přebrodit, příliš neodhaluje. Nicméně myslím, že vydání této knihy rozhodně musel být poslední hřebíček do psychiky exmanželky.

05.02.2013 1 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Výborné čtení

28.03.2018 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knížkou jsem nadšená. Když pročítám nesouhlasné komentáře, říkám si, že možná je to i proto, že i můj život prošel pár velkými zvraty a i mně se do hlavy občas vkrádají myšlenky typu "co by bylo, kdyby ...". Pro mě vystihuje perfektně složitost závažných rozhodnutí a smiřování s osudem.

23.06.2015 5 z 5

Velmi silně emotivní skutečný příběh, doporučuju přečíst a chystám se na další knihy této autorky.

22.02.2015 5 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Geniální hříčky se slovíčky, Plíhal je v tomto mistr.

17.05.2013 5 z 5

Slavnosti krokodýlů Slavnosti krokodýlů Alena Jakoubková

Mě knížka moc nezaujala, nějak přeskakovala v čase, působila na mě celkem ukňouraně (humornou nadsázku jsem tedy opravdu nepostřehla) a ty cizí jména téměř všech postav kromě Krokodýla Oldřicha se do socialistické ČSSR opravdu moc nehodí.

17.03.2013 1 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Miluju knížky, které mě rozesmějí. A to je v případě této knížky slabý slovo. Chvílema jsem se uculovala, chvílema řehtala, až na mě rodina civěla, jestli se mi něco nestalo. Ale podobně jako u představení Čtyř dohod s Jardou Duškem - člověk se chechtá jak pominutej, jenže kurnik ono je v tom bohužel tolik pravdy. Výborný čtení pro pobavení.

31.03.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Drsný příběh. Kdybych nevěděla, že je podle autentického vyprávění, řekla bych, že to autor s těmi krutými zážitky, nakonec skoro nepravděpodobným návratem i s happy-endem překombinoval. Život opravdu někdy píše neuvěřitelné osudy.

06.04.2015 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Velmi zajímavá knížka o tom, jak je dobré propojeno se špatným. U této knížky jsem netušila, jak dopadne, ale navíc jsem ani nevěděla, jak bych chtěla, aby příběh skončil.

29.05.2014 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Tilly Bagshawe

Příjemné čtení, romantika, přátelství, láska, zrada, všechno v knize je

02.03.2014 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Hodně silný příběh, zajímavý pohled na koncentrační tábor očima nic netušícího dítěte.

28.06.2013 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Trochu náročnější čtení, malinko překombinované.

17.05.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

V druhém díle už je i náznak děje. Je v něm méně erotiky než v prvním, což je škoda. Žiju už leta ve vztahu a mám děti, už prožívám spíš odvar vanilky a matně vzpomínám, že to bylo kdysi i jinak. První díl pro mě byl vzpomínkou na vzrušující začátky vztahů :-D. Druhý je víc o romantice a to až moc, že se z něj stala taková limonáda :-(

24.03.2013

V tomto díle jsem se trochu ztrácela v počtu osob. Možná je to trochu i těmi pro mě neobvyklými severskými jmény. Ale míchalo se mi, kdo je od policie, kdo je od tajné bezpečnosti, ze Sekce, z Milton security, z jedné redakce, z druhé redakce ... Ufff, už to bylo trochu překombinované a o něco méně čtivé.

08.03.2013 4 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Knížka se mi moc líbila. Film o dost míň. Je to takové pohádkové a přitom místy až krutě reálné.

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Dětská knížka, kterou jsem četla své dceři a tak trochu chvílemi měla "knedlík v krku" dojetím. Bylo by moc krásné, kdyby tuto knížku přečetlo co nejvíc školáčků.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Podobně jako asi ostatním mi ze začátku dělalo problém dostat se do děje a začít chápat, o co jde. Zbytek knížky už jsem potom vzala "jedním dechem" (nebýt toho, že občas musím dělat taky něco jiného než číst ;-) )

29.01.2013 4 z 5

Manželství na dobu určitou Manželství na dobu určitou Kathy Lette

Souhlasím, že je to oddychovka. Knížka mě pobavila a pozitivně naladila.

29.01.2013 4 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Nádherně napsaná knížka o jedné z nejtěžších ran osudu - smiřování se s umíráním svého dítěte. Doporučuju hodně kapesníků, přestože knížka přináší i ohromnou sílu.