adabraz adabraz komentáře u knih

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Tahle kniha mě moc nebavila. Oddechovka na jeden, dva dny. Ale že bych ji musela číst víckrát, to asi ne :).

11.05.2023 2 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jakožto knížka k maturitě je tohle za mě dobrá volba. Dobře a rychle se čte. Navíc děj není vůbec nudný.

26.04.2023 3 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Příběh byl fajn, líbilo se mi, že jsou zde smutné i šťastné chvilky. Bylo tam ale až moc psychologických věcí, všichni extrémně chápaví a furt se řeší jenom emoce. Trošku mi to vadilo. Jinak ale nemám co vytknout.

25.04.2023 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Další fajn díl z této série. Zajímavé hororové scény. Jediné co mi trochu vadilo byla Jurkova "nesmrtelnost". Po těch dílech už mě fakt štval . Ale jinak doporučuji ️.

16.02.2023 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Jako oddechová knížka je to fajn, avšak je to pořád ten samý děj dokola, jako u předešlých dílů :D. Často i dost nereálné okamžiky.. Ale na relax a zasmání ji doporučuji.

25.01.2023 2 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Tahle knížka byla jedna velká jízda. Líbilo se mi její ponuré vyprávění, ale zároveň zajímavý děj. Nebylo to čistě o morbidních věcech ale i o životním příběhu všech postav. Bylo zde všechno, co by dobrá kniha měla mít. Romantickou, morbidní, poučnou i děsivou stránku.
Líbí se mi, že autorka často popisuje hlavní hrdinku, některé vedlejší postavy a prostředí jako ne úplně hezké, což přidává na celkové atmosféře již ponurého příběhu. Navíc dlouho jsem nečetla tak dobře napsanou a propracovanou knížku.
Doporučuji :).

31.12.2022 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tahle knížka se rychle četla, napínavý děj i když předvídatelný. Tak od poloviny knihy člověk lehce odhadne konec. Přesto ale je to fajn oddechovka, při které se člověk sem tam opravdu bojí :).

05.12.2022 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Super knížka, která Vám otevře trochu více kouzelnický svět. Do detailů popsaná historie famfrpálu a detaily hry jsou zajímavé. Sem tam je kniha i vtipná a pro milovníky Harryho prostě must have.

01.10.2022 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, kterou znají asi všichni. Dobře se čte, je celkem krátká a k maturitě ideální.

01.10.2022 3 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Velký Gatsby je pro mě srdcovka. Miluji dobu v které je celý děj situovaný i charakteristika všech postav. Konec mě překvapil, rozhodně si ji někdy přečtu znovu.

01.10.2022 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Vím, že na tuto knihu je spousta dobrý recenzí, každopádně jsem ji četla k maturitě a opravdu mě neoslovila. Zdlouhavá kniha za mě o ničem.. Rozumím pointě a poselství knihy ale jsem toho názoru, že jsou mnohem lepší knihy do povinné četby.

01.10.2022 2 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Jakožto povinná četba mi toto přišlo jako fajn volba. Dobře se čte, je to krátké a děj je celkem taky jednoduchý. Líbí se mi postavy a děj. Člověk musí být připraven na řádnou dávku realizmu .

01.10.2022 3 z 5

Tuhle knížku jsem dostala asi ve 13 letech k narozeninám. Ilustrace, popisy.. vlastně všechno je krásné a velmi detailně popsané. Určitě fanouškům stmívání doporučuji :).

29.09.2022 3 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Tato kniha je podle mého spíše thriller než horror, ale to ji vůbec neubírá na hodnotě. Maličko mi vadilo natahování začátku, než se děj rozjel, jinak jsem byla velmi překvapená koncem. Určitě bych ji doporučila dál.

27.01.2022 3 z 5

Pro rodinu vše Pro rodinu vše Phoebe Morgan

Tahle knížka mě fakt bavila. Zápletka sice docela klasická , ale napínavá. Hezky se četla. Doporučuji

22.04.2024 4 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Moc hezká knížka, která vás vtáhne zpět do dětství.

15.02.2024 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Tahle knížka mě po dlouhé době opravdu moc bavila. Super obrázky a velmi napínavý příběh. Doporučuji.

22.11.2023 5 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Opravdu krásně ilustrovaná zábavná kniha. Moc doporučuji.

19.10.2023 5 z 5

Poprvé mámou - Základy péče o dítě Poprvé mámou - Základy péče o dítě Olivia Toja

V téhle knize se přeskakuje od tématu k tématu, i různě od věků dítěte atd. Není to špatná kniha ale nepřinesla mi mnoho nových informací.

18.10.2023 2 z 5

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

Zajímavý děj a zápletka. Knížka se mi líbila a od druhé půlky byla dost napínavá.

09.09.2023 4 z 5