adabraz adabraz komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha se čte hezky a sama. Je maličko depresivní, ale určitě stojí za to, si ji přečíst.

29.09.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jak jinak než skvělá kniha od skvělé autorky. Opravdu promyšlené a napínavé od začátku až do konce.

27.01.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Farmu zvířat jsem četla k maturitě a chytla mě za srdce. Líbí se mi myšlenka, ponaučení a mnoho dalšího.. Přečtete ji za chvilku a ten pocit z ní si nesete ještě pár dní. Každý by si ji měl přečíst.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je taková klasika. Poučná, ponurá, skvěle napsaná. Není to jen nudná maturitní četba :).

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Milovaná knížka z dětství :). Mám na ni jenom skvělé vzpomínky, když mi ji mamka četla před spaním.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Super knížka. Hodně mi toho dala. Je zajímavé vidět co v životě bereme jako samozřejmost a kolik si toho vyčítáme. A nakonec dojdeme k tomu, že svůj život máme jen ve svých rukách.

27.05.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další kniha z povinné četby, která mě ale oslovila, i když bych po ní sama od sebe nesáhla. Atmosféra je neskutečná, a pointa taktéž. Doporučuji přečíst každému.

01.10.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Děj této knížky mě opravdu chytl za srdce. Hodně poučná a zajímavá. Rozhodně by si ji jednou za život měl přečíst každý, nejen k maturitě.

26.04.2023 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Nemám co vytknout. Úžasná knížka, skvělý děj. Líbí se mi že je děj pomalu trochu více ponurejší a nepřipomíná pouze "pohádku".

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tuhle knihu doporučuji všemi deseti. Mnoha nečekaných zvratů, napínavý děj až do posledního slova v poslední kapitole. Opravdu skvěle vymyšlené, a za mě velmi chytlavé.

03.05.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ze začátku této knížky jsem myslela, že půjde o klasický "obyčejný" román. Musím ale říci, že jsem se spletla. Tolik emocí, situací a překvapujících událostí jsem nečekala. Opravdu mě moc překvapila, tím, jak dokáže chytit za srdce a jak skvěle je napsaná. Přečteno jedním dechem. Moc se těším na další díl. Doporučuji!

19.02.2023 5 z 5

Upřímně, na to jaký tahle kniha byla boom jsem čekala mnohem víc. Povídání celkem o ničem a nakonec ani nepřijdete pořádně na to, co si z ní máte, jako z motivační knihy, vzít.

01.10.2022 2 z 5

Úžasná knížka, která ve mě zanechala a vyvolala tolik emocí, že nevím kde začít. Přečetla jsem ji za pár hodin.
Zpracování - vtipné, věcné, zábavné. Obsah je za mě moc zajímavý a podaný takovou formou, která zaujme snad každého. Moc se mi líbila dávka sebereflexe a sebeuvědomění na konci. Velmi cením Toma za to, že neustále mluví o ostatních lidech, ne jen a pouze o sobě - jak byste to v autobiografii asi čekali :).
Miluju, miluju, miluju.

07.12.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Skvělý díl. Přečteno za pár dní. Děj je napínavý až do samého konce. Hlavní záporák a rozuzlení - skvělé. Jediné co mi tam trochu chybělo byla Lumi. O té tam byla zmínka asi jen jednou. Jinak doporučuji všemu deseti :).

21.05.2023 5 z 5

Příběh opravdu srdcervoucí.. skvěle napsaná kniha, která vás pohltí. Nemohla jsem ji přestat číst.

26.04.2023 4 z 5

jakožto milovník světa kouzelníků a zvířat, je tato knížka pro mě to pravé. Opravdu nádherná kniha se spoustou zajímavostí, které jste se ve filmu i knihách nemohli jen tak dozvědět. Doporučuji.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Skvělá oddechovka, pro milovníka koní, jako jsem já :). Jasný děj, ve kterém si neřeknete vyloženě "wow". Neubírá to ale kvalitě. Rozhodně si přečtu více knih od této autorky :).

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tato kniha se mi opravdu moc líbila. Děj a pointa, kterou si z toho člověk odnese je opravdu zajímavá. Hezky se čte a není zde až moc politického. Jak by se mohlo na první moment zdát.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jsem velkým fanouškem zaklínače, tudíž můžu jedině doporučit :).

12.01.2022 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Velmi zajímavá a morbidní kniha. Doporučuji všem milovníkům krimi. Velmi zajímavě vyprávěné opravdové případy.

30.10.2023 5 z 5