99jana99 99jana99 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět skvělé napsaná kniha paní Mornštajnové, čtivé, napínavé a děsivé až do konce, tohle je opravdu depresivní kniha, kterou ale doporučuji přečíst.

20.04.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět mě kniha této PANÍ spisovatelky nezklamala. Moc pěkně napsaný příběh, je neuvěřitelné jak umí paní Morštajnová zaujmout a napsat knihu, kterou nemůžete a nechcete odložit. Zatím vše co jsem doposud četla, strčila tato spisovatelka do kapsy.

15.06.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, bavila mě každá stránka, krásně napsané, hrozná doba.

26.04.2019 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásný příběh, kniha se četla tak dobře, že mi bylo líto, že se blíží konec. Myslím, že jí dlouho budu mít v hlavě.

12.09.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět skvělá kniha, skvělé spisovatelky,kterou jsem si hned po první knize oblíbila a s dalšími knihami obliba stoupá. Nemůžu se dočkat až budu číst další knihu, zatím poslední.

20.05.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh, tolik pozitivního v tak negativní době, jen díky síle hlavní hrdinky. Začněte číst a pak je najednou konec a je vám líto, že nebylo stránek víc. Krásně popsané místa, domy, lidi, nezbývá než si to všechno představovat.

20.11.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nejdřív jsem se bála, že knihu nepochopím, po pár stránkách.... úžasný nápad, skvělé napsané, chápu proč byla kniha zakázána. Tohle se hodí na několik období historie a bojím se že i současnosti.

16.04.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje druhá kniha této spisovatelky a hodnotím 5ti hvězdami. Skvělé napsané, nešlo knihu odložit, už chcete být na konci, aby jste zjistili KDO toto desatero naplňuje.

11.06.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krásný příběh, čtivý, nic nezůstane nevysvětleno, určitě doporučuji přečíst...

06.05.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Opět skvěle napsaná kniha. Všechno bylo tak uvěřitelné, představivost mi jela na plné obrátky. Škoda otevřeného konce, ale paní Hanišová to tak asi má.

14.03.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Na začátku jsem si říkala, že po předešlé knize(Úzkosti a jejich lidé), je to jen na čtyři hvězdy, ale není. Opět nádherně napsané, dost mě to pobavilo, má to vtip, má to příběh, má to spoustu emocí a ke konci byly i “potoky” slz. Určitě doporučuji.

29.06.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak tohle je......Každou stránku jsem hltala, ať už jsem na konci, ať už Barunce někdo pomůže, poslední list jsem se bála, už se slzami v očích, otočit...oprávněně. Skvěle napsané.

28.02.2021 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Kniha se mi líbila, četla se moc dobře, nenudila. Pachatele jsem neodhalila až do konce, o to to bylo pro mě napínavější. Určitě doporučuji a těším se na Vesnici.

21.09.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak to bylo něco skvělého. Kdybych mohla, dám i deset hvězd. Pan Backman umí. Tolik emocí v jedné knize, tolik pravd, přijde mi, že snad musel žít několik životů, aby dokázal tak skvěle popsat různé vztahy a pocity lidí. Kniha začíná perfektním vykreslením postav a situací a od půlky knihy už nechcete přestat číst. Kniha je za mě jeho nejlepší zatím a jdu hned na další díl. Určitě doporučuji.

11.08.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Opět skvělá detektivka paní Klevisové. Čtivě napsané , nechybí napětí ,moc mě to bavilo a těším se na další.

19.10.2021 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tak tohle jsem nemohla číst jedním dechem, ani rychle, ale s přestávkami, protože bych to nezvládala. Tohle by fakt měl číst každý, aby si uvědomil, že se máme fakt dobře. Mě kniha velmi zaujala, ikdyž jsem měla problém číst dál, tak zároveň nejde přestat. Určitě doporučuji.

21.01.2024 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Za mě srovnatelné s první knihou. Konec překvapivý, vztahová linka Laury zabrala až moc stránek, ale kladné hodnocení to nesnižuje.

21.11.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tak to je peklo a druhá kniha, kterou jsem si přečetla po 30ti letech znova. Určitě čtivé, ale negativní, smutné. Každá závislost je děsivá, ale tohle je beznaděj. Určitě doporučuji přečíst.

19.05.2022 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Začnu tím, že nemám ráda tlusté knihy, což byl důvod proč mi trvalo tak dlouho tuhle přečíst a proč jsem chtěla ubrat hvězdu na hodnocení. Hned potom je ale nadšení z toho, co se mnou opět tento příběh dělal. A hned potom smutek, že už nebudu zítra v Medvědíně se všemi těmi lidmi. Za mě zatím nejlepší knihy od pana Backmana a nejlepší knihy co jsem zatím kdy četla.

07.10.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Opět výborná detektivka od paní Klevisové, čte se velmi dobře, opět výborná zápletka a vyřešení.

19.07.2023 5 z 5