001Terka456 001Terka456 komentáře u knih

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Příběh Poppy a Alexe mě bavil, bylo to takové milé, odpočinkové čtení. Mám ráda, když se v knížkách střídají dvě dějové linky, tak jsem tady byla spokojená.

20.08.2022 4 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Přiznám se, že jsem čekala trochu víc. Příběh se mi líbil, ale jak je uvedeno v jednom z komentářů přede mnou, mrzí mě, že ten nápad s rozchodovou agenturou nedostal víc prostoru, zdá se mi celkem promarněný. Jinak to bylo celkem příjemnné čtení.

20.08.2022 3 z 5

Stánek s polibky Stánek s polibky Beth Reekles

Byla jsem na literární zpracování hodně zvědavá, dala jsem si to v anglickém originále, ale v češtině si to určitě vychutnám líp. Líbilo se mi to. Správná romanťárna, taková milá oddechovka.

26.07.2022 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

Bylo to krásné, ale musím přiznat, že už to ve mě nevyvolalo ty pocity mrazení a šoku jako první díl. Ten byl víc o pocitech, o takové té hrůze a bezmoci, kdy člověk úplně brečel spolu s hrdinkou, tohle bylo mnohem víc akční. Ale líbilo se mi to, Celestine je statečná a sympatická a tohle bylo moc hezké zakončení jejího příběhu.

02.07.2022 4 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Čekala jsem úplně něco jiného. Myslela jsem si, že to bude pohodové čtení o lásce, ale dostala jsem mnohem víc. Jsem z té knížky úplně nadšená, je to strašně silný a dojemný příběh o tom, že člověk nemůže mít v životě všechno. A že i to, co má, je někdy ohromně vzácné, protože štěstí se dá ztratit během jedné krátké chvíle.

01.07.2022 5 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Jedním slovem geniální. Už se mi dlouho nestalo, aby mě nějaký dívčí román takhle pohltil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Paní Langová mi svým stylem psaní připomíná trochu Kasie West, a moc se mi líbilo, že to nebylo jenom zamilované letní čtení, ale velkou roli v příběhu hrajou i rodinné vztahy, důvěra a síla přátelství. A na konci jsem skoro brečela, jak mě to dojalo.

01.07.2022 5 z 5

Ani náhodou nechci zpochybňovat kvalitu téhle knihy, o tragickém příběhu Životic jsem ještě nikdy neslyšela a jsem ráda, že jsem si díky téhle knize trochu doplnila vzdělání. Je to možná spíš můj osobní problém, že jsem čekala víc beletrie a míň literatury faktu. Takže se mi kniha četla dost těžce, navíc jsem se chvílema i ztrácela a musela se vracet zpátky. Ale je moc dobře, že se o těchhle zapomenutých lidských tragédiích píše.

01.07.2022 3 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Parádní knížka, která mě opravdu překvapila. Jeden čas se o ní hodně mluvilo, ale pořád jsem se jí vyhýbala. Chyba! Mrazí mě z toho příběhu, chvílema se mi chtělo brečet tou bezmocí Celestine a bylo mi špatně z toho, čeho jsou lidi schopní. Těším se na další díl.

13.06.2022 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Paříž je moje oblíbené město, tak dávám hvězdičku navíc, jinak by to asi bylo za tři. Tenhle typ knížek mě moc baví, ale bylo to chvílema přece jenom až trochu moc naivní. Jinak ale příjemné odpočinkové čtení.

28.05.2022 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Bylo to moc hezké, ale tak nějak jiné, než jak jsem u pana Backmana zvyklá. Ale určitě si za pár let přečtu znovu.

28.05.2022 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Pár let jsem hrála fotbal, takže se mi paní Mariana přesně trefila do vkusu. A zamilovala jsem si její styl. Sal a Kulti byli parádní dvojka!

28.05.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Mám Marianu moc ráda a tahle knížka mi zase dokázala, jaká je to výborná spisovatelka. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Tenhle díl se mi líbil ještě víc, než oba předešlé!

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tohle bylo taak moc hezké. Oblíbila jsem si pana Backmana už u Oveho a tady se mi moc líbila ta kombinace skutečného světa a fantazie.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje první knížka od Radky Třeštíkové a nevím. Asi na tohle čtení ještě nemám věk, trochu mi vadil ten styl, jakým je to napsané a neuměla jsem se do příběhu úplně vžít, ale rozumím tomu, proč je paní Třeštíková tak oblíbená. Asi dám šanci ještě nějaké další knížce, Bábovky jsem viděla jako film a to se mi líbilo.

27.05.2022 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Zamilovala jsem se do Pána prstenů už jako malá, líbili se mi všechny filmy, ale knížky jsou prostě nepřekonatelné.

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Docela jsem z toho překvapená. První dva díly se mi zdály výborné, ale tady jsem se dlouho nemohla začíst. Jinak ale hezký příběh, jenom mi tam něco chybělo.

27.05.2022 3 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Jezdec byl krásný, ale tenhle druhý díl mě tak nějak pohladil víc po srdci, asi že byl víc romantický. A nechybí spousta napětí, moc se mi to líbilo.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Četla jsem už před pár lety a moc mě knížka dojala, stejně jako film. Krásné a smutné čtení.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Byl to můj první román o válce. Chtěla jsem číst nejdřív Tatéra, ale Cilka se mi do stala do ruky dřív. A chytlo mě to, bylo to opravdu silné. Je hrozné, že se takové věci děly, bylo mi Cilky moc líto. Určitě si přečtu i první díl.

27.05.2022 4 z 5