Závěj

Závěj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504906/bmid_zavej-wlP-504906.jpg 4 300 300

Temný katastrofický thriller od celosvětově oblíbené mistryně mrazivých příběhů. Tři obyčejní lidé čelí děsivé skutečnosti a riskují vše, aby dostali šanci na záchranu a vykoupení. Hannah se probouzí v havarovaném autobusu uvězněném vánicí. Meg sedí v lanovce, která uvízla vysoko nad zasněženými horami. Carter hledí z okna izolované lyžařské chaty, jejíž generátor začne v bouři vypovídat službu. Pokud selže, hrozí, že něco, co se skrývá uvnitř, unikne. Všechny tři čeká boj o život. Boj s nebezpečím, které má moc pohltit celé lidstvo... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Drift , 2023

AndreaOn
12.11.2023 4 z 5

Toto bylo jine a pro me nejslabsi kniha. Namet zajimavy, ale proste to nebylo uplne to, co mam u Tudor rada.

Mngwa
12.11.2023 5 z 5

Tak jde o CJ Tudor, takže jsem očekávala standardní vysokou kvalitu. Nicméně tohle mě úplně strhlo, jde o naprosto geniální záležitost. Nemůžu než vřele doporučit. Pokud někoho odrazují tři různé časové linky, tak byste měli vědět, že způsob jakým jsou zpracovány a zapadají do sebe, je prostě nepřekonatelný. Nechápu, jak tato spisovatelka dokáže napsat detektivku, strašidelnou povídku nebo postapo thriller a vždycky je to bomba. Tato kniha je ovšem ještě o něco větší bomba .... konec žvanění, neztrácejte čas a jděte si koupit Závěj.

Tereza137
10.11.2023 4 z 5

Ze začátku jsem chtěla dát knize plnou palbu. Neskutečně mě to bavilo, bylo to hodně napínavé, akční, strašně moc jste chtěli vědět, jak se to bude vyvíjet. První polovinu jsem měla přečtenou opravdu hned. Bylo tam i pár nechutností, brutalit, prostě paráda. Jenže pak přišla druhá polovina knihy...

Jak já vždycky říkám, napsat survival nad 300 stránek je hodně náročné a udržet diváky pořád v tom napětí, je ještě náročnější. Od druhé poloviny knihy se děj neskutečně táhl. Začalo to být nudné, a nebýt pár překvapení a zvratů, které byly opravdu hodně zajímavé, tak knize dám ještě méně.

Konec byl ... ach, jak to říct, zajímavý, zvláštní, a vůbec mi nějak nesedl, nehledě na to, že pár věcí nebylo ani vysvětleno.

mysterygirl
07.11.2023 5 z 5

Tak to byla pecka!
Ani jsem napětím nedychala.
Já tu autorku prostě miluju.

Dela111
05.11.2023 5 z 5

Tahle kniha je jiná než předchozí romány autorky. Je to naprosto geniálně napsaný postapokalyptický hororový thriller.
Když C. J. Tudor začínala psát, měla v plánu fikci ze vzdálené budoucnosti, než však dopsala, některé prvky jejího nápadu se staly děsivou realitou. V knize se toho stane spousta, ale jak sama autorka říká, v jádru je o ztrátě a o tom, jak se tváří v tvář hrozným událostem držíme naděje a lidskosti.

Já bych řekla, že Závěj má především geniálně promyšlenou a famózně vystavěnou zápletku, děj je naprosto nepředvídatelný, stejně jako rozuzlení. Je to parádní zběsilá jízda plná zvratů, najde se tu i nemálo drsnějších scén.
K ději už více prozrazovat nebudu, by byla škoda připravit čtenáře o překvapení, tady opravdu vůbec netušíte, co přijde v další kapitole. Tohle je četba, která vás strhne a nepustí.
Neřekla bych, že je to ještě vůbec možné, ale C. J. Tudor píše čím dál líp.
Doporučuji

thrillery tajemství hory a pohoří

C. J. Tudor
britská, 1972