Skleněný dům

Skleněný dům https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237225/bmid_zaklinac-skleneny-dum-oct-237225.jpg 4 537 106

První díl nové komiksové série ze světa Zaklínače! Zaklínač Geralt potkává rybáře, jehož mrtvá a vražedně nebezpečná žena ovládá tajemný dům se zdánlivě nekonečným množstvím prázdných pokojů. Zdá se, že to je jen další práce pro zaklínače... jenže dům skrývá za každým rohem nějaké nové děsivé překvapení a tajemství.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Witcher: House of Glass , 2015

Jankey
11.03.2015 4 z 5

Zaklínač už se nám dostal i do komiksů. Na poprvé je to docela zdařilý pokus. Pochválit bych určitě chtěl kresbu a příběh, který ikdyž byl poměrně jednoduchý tak byl skvěle podávaný. Naopak se mi občas nelíbil Geralt, který se někdy choval jinak než jak jsme na něj zvyklí z knih. Ale i tak bych to doporučil všem fanouškům tohoto bělovlasého hrdiny.

Kapis
11.03.2015 4 z 5

Jelikož jsem loni podruhé přečetl celou Zaklínačovu ságu s vytisklou mapu v jedné a s pérem v druhé ruce, povídky i Bouřkovou sezónu, považuju se samozřejmě za velikého znalce;) Nechápu proto, proč má Geralt jizvu přes oko, o tom jsem se nikde nedočetl, ale došli jsme doma se ženou k tomu, že to musí být z těch her o něm. Hraní RPG-ček je super, ale když člověk opustí brány škol, většinou na tohle už nemá čas. A je mi jasné, že americké publikum se k Zaklínači dostalo pravděpodobněji přes hry než složité a únavné čtení, proto asi komiksová podoba Geralta vypadá tak jak vypadá. OK, proč vlastně ne. Na to, že předlohu nečetlo tolik lidí asi i autor spoléhá, jak už tu psali kolegové pode mnou, Geralt se nechová ve všech situacích úplně tak jak by to psal Sapkowski. Ale není to nic strašného, humor by byl určitě drsnější, údernější a vycházející ze situace, nejsem si vědom, že by slovutný Geralt z Rivie někdy vykládal vtipy. Pilo by se spíš pivo než víno atd... Ale celkově to je v kontextu, má to hlavu a patu a vše vyvyažuje naprosto excelentní kresba. Ta je opravdu úžasná, temná, krutá. Jo, za mě spokojenost a další díly si určitě koupím.

A tu marketingovou vyždímavačku, tu "výpravnou publikaci Zaklínač a jeho svět" to bude taky vydávat Crew?

Elvien
06.03.2015 3 z 5

Nejsem žádný expert na komiksy ani Zaklínače, ale obojí mám moc ráda. První, co mě na tomhle komiksu zaujalo, byly kresby. Je strašně krásně kreslený a velmi promyšleně. Tady se opravdu příběh odvíjí v obrazech, člověka skoro láká po přečtení komiks otevřít znovu a jenom si prohlédnout kresby plné úžasných detailů.

Na druhou stranu mi začátek přijde trochu neohrabaný a z nějakého důvodu mi připomíná dětské komiksy. Ale celkově? Rozhodně stojí za přečtení!

veronika5042
01.03.2015 4 z 5

Jsem nadšená. Už dřív se ukázalo, že Geraldovi bude komiks sedět. Kluci to dali dohromady a nezklamal jak příběh, tak vizuál. Sice Skleněný dům není nic, co by čtenáře praštilo svou hloubkou do koulí, ale splnilo to moje očekávání. Možná by to chtělo příště se trochu odvázat, čekala jsem více "erkovější" kresbu.

BlackNapalm
28.02.2015 4 z 5

Geralt jak ho máme rádi i když trošku v netradičním literárním podání. Spousta taktních a trošku ,,dvojsmyslných" vtípků a tradiční zaklínačská zápletka.
4 hvězdičky : 1* Geralt, 1* Vedlejší postavy, 1* zábavnost/vtipnost, 1* originální zábavné a netradiční *podání, které z průměrné zápletky uděla nadprůměrný zážitek. Vřele doporučuji

Misan1993
25.02.2015 4 z 5

Bohužel jsem měl možnost to číst zatím jen ve slovenštině a z počítače, takže kvalita četby nic moc. Jinak knížka samozřejmě svůj účel splnila...Geralt jako vždy školil :)

magie komiksy zaklínači hrdinská fantasy

Paul Tobin
americká, 1965