Skleněný dům

Skleněný dům https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237225/bmid_zaklinac-skleneny-dum-oct-237225.jpg 4 537 106

První díl nové komiksové série ze světa Zaklínače! Zaklínač Geralt potkává rybáře, jehož mrtvá a vražedně nebezpečná žena ovládá tajemný dům se zdánlivě nekonečným množstvím prázdných pokojů. Zdá se, že to je jen další práce pro zaklínače... jenže dům skrývá za každým rohem nějaké nové děsivé překvapení a tajemství.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Witcher: House of Glass , 2015

Kyoshido
08.02.2020 5 z 5

Rozhodně doporučuji všem fanouškům Zaklínače.

Fengr
26.01.2020 5 z 5

Moc pěkný.

puml
13.12.2019 3 z 5

Tak tohle mě moc nebavilo. Moc magie, překombinovaný příběh, divné lokace. Docela mě bavily ty momenty z lesa, kdy se jen jde a jeden z těch panelů cítí takovou těžkou a lehce mrazivou atmosféru, ale od hřbitova dál to začíná být vcelku tuctový béčkový fantasy horor. Celkový mdlý dojem nezachránila ani charismatická postava Zaklínače. Přitom kresba není špatná, spíš je to slabým scénářem.

RedQueen
17.11.2019 4 z 5

Dýchlo to na mě, ale pořád tam byl pocit, že tomu něco chybí...

raidmnoid
21.10.2019 5 z 5

Velice hezky zpracovaný příběh s prvky, které tak miluji na Zaklínači. Osobně jsem se trochu bál, když jsem viděl obálku - hold Mignola (a nyní i spol) má specifický styl kresby. Osobně jej zbožňuji, ale u Hellboye a u Zaklínače by pro mě byl spíš zklamáním. Ale komiks nezklamal

Ma-ra
26.09.2019 5 z 5

Prvni dil komixoveho Zaklinace nezklamal. Dej a atmosfera je presne zaklinacsky. Zapletka neni kdo vi jak slozita, rozhodne ale nezklame. Jediny pro me maly minus jsou ilustrace. U nekterych predevsim "z dalky" branych zaberu jsou detaily opravdu otresne, az odflakle, styl kreseb mi ne vzdy sedl. Nic to ale nemeni na celkove velmi povedenem komixu, co se tyce fantasy patri rozhodne ke spicce.

pinkhair346
11.09.2019 5 z 5

Recenzi píši trochu s odstupem, což můj názor nijak nezměnilo. Lepší start série nám Dark Horse dát nemohl. Originální příběh s temnou zápletkou, která má (na rozdíl od pozdějších dílů) co nabídnout a Joe Querio doplňující atmosféru svou lehce Mignolovskou kresbou, která zaklínačskému světu padne jako ulitá, co víc si přát.

VivienRavenhill
05.09.2019 5 z 5

Příběh o tom jak se vědmák dostal do skleněného domu skrývajícího své temné tajemství a překvapivé zjištění. Nic zkrátka není na první pohled takové, jaké se zdá. Špičková kresba je dle mého názoru nositelem úžasně ponuré atmosféry, díky které jsem si tento díl ze série komixů nejvíc zamilovala.

Bobik9
19.07.2019 4 z 5

První setkání s komiksovým Zaklínačem dopadlo velmi dobře. Ten příběh je fajn, je tam akce, sex, vtípky, klasický zaklínač. Co mě trošku mrzí a ruší u tohoto díla je ta kresba. Ta mi přijde vyloženě slabá a nedůstojná takovéto značky.

Nelíísek
04.06.2019 5 z 5

Ze světa zaklínače jsem hrála všechny hry před dlouho dobou četla skoro všechny knihy (a mám v plánu přečíst si je znovu!) tak teď už jen chybí komiksy!

Příběh mě sice ze začátku nepřipadal zas tak dobrý, postavy se ze začátku chovali .. noo.. hloupě. Nakonec ale nic není takové jak se zdá a až na konci si vlastně uvědomíte jak je příběh dobrý a musíte ho znovu přečíst.

Kresba je místy dobrá a místy špatná. Líbí se mi že příběh je zahalen do tmavého hávu. Některé panely mi ale přijdou až moc dobře nakreslené a detailně vykreslené ale naopak některé mi přijdou odfláknuté a postavy jsou v takových krkolomných polohách..

To ale nemění nic na tom že tato komiksová kniha je naprosto famózní doporučuji.

Kate18
10.04.2019 5 z 5

Skvělý příběh Geralta z Rivie, který na cestách opět zažívá nečekaná setkání.. Nádherně zpracované, obdivuji kreslíře a upřímně, nechtěla bych mít jejich představivost..

Kverulant
27.02.2019 4 z 5

Sympaticky hororová povídka ze zaklínačova života, s vyústěním příběhu podobným předloze. Autoři převedli Geraltův svět do komiksu sympaticky. Chyběl mi sice Sapkowskiho styl psaní a dialogů, který samozřejmě při převodu do obrazu musel padnout, ale bavilo mě to.

Yokolobuna
20.01.2019 4 z 5

První (čtený) příspěvek do Zaklínačova universa v podobě grafického románu se vcelku povedl. Ke světu bručouna (žalování CD Projektu RED mu prostě nemůžu zapomenout) Sapkowského přistoupili autoři s úctou a jedinečnou atmosféru se povedlo bez rozmělnění zachytit. Trochu zvláštně byla převedena zaklínačská znamení, kdy v jednom případě za výkřiku "AARD!" šlehají Geraltovi z konečků prstů šlahouny ohně. Samotné znamení Igni pak kreslíř trochu přepálil, kdy si jeho účinek nezadá s opravdu nabušeným plamenometem. Vzhledem ke specifikům komiksů se to však dá pochopit.

Do příběhu o prokletém skleněném domě se Tobinovi s Queriem daří zasadit zajímavé detaily pro pozorné čtenáře a to zejména prostřednictvím stále se měnících vitráží. I v tomhle ohledu se však nedokáži ubránit pocitu, že s námětu tajuplného domu šlo přeci jen vytěžit více a není problém v knize narazit i na pár hluchých míst, kdy příběh jen vcelku nezajímavé postává na jednom místě.

I přes zmíněné lze o Geraltově a Jakubově "dovolence" v tajemstvím opředeném domě mluvit jako o zdařilém dobrodružství, které naštěstí zůstalo oproštěné od většiny klišé. Vše navíc vcelku obstojně zapadá do pověstného Geraltova kodexu a morálky. Samotný Geralt mi přišel s ohledem na kánon charakterově trochu odlišný. Třeba to, proč by se zvesela bratříčkoval s takovým vobejdou jako je Jakub, mi moc nešlo do hlavy. Tento problém jsem však měl hlavně ze začátku a v pozdějších fázích mi přišlo, že se komiksový vědmák charakterově s tím knižním potažmo videoherním víceméně srovnal. Silné nadužívání přehnaně ničivých znamení však zůstalo (legendární meče Geralt neustále vytahuje, za celou knihu s nimi však skoro nemáchne).

V momentech, kdy scénář dovolí kreslíři vybalit všechny trumfy, se na Skleněný dům opravdu dobře kouká a takové scény s lešijem nebo obálky jednotlivých sešitů jsou skutečně hezké. Pochmurná paleta tlumených barev k náladě příběhu sedne naprosto skvěle.

Kritiky bylo sice relativně dost, vše zmíněné lze však s přimhouřeným očkem přehlédnout a Skleněný dům je v konečném součtu rozhodně nadprůměrný grafický román, který neparazituje na populární značce. Naopak Geraltův svět doplňuje o další detaily a fungoval by dobře i jako plíživý horor se zcela novým hrdinou.

Koupeno na přelomu let 2016/2017 za 246,- z e-shopu vydavatelství Crew.

Zkráceně? I přes pár nedostatků jde o zdařilý, obstojně napsaný i nakreslený grafický román, který dále obohacuje Geraltův svět. Škoda jen, že vyprávění příběhu občas dochází dech... naštěstí ho však po pár stranách opět popadne.

Hodnocení na DK v době přečtení 84 %; Moje hodnocení 75%

RidGie
31.12.2018 4 z 5

Příběh atmosférickej, kresba, občas zavádějící, ale i tak v pohodě. Geralt mi zde jako fanouškovi vyhovuje.

MCGinger
11.08.2018 4 z 5

Napínavý a dobře nakreslený příběh s Geraltem. Snad by jen mohl být delší.

krausmary
07.02.2018 5 z 5

Pro milovníky Zaklínače se tomu nedá nic vytknout. Skvělý příběh, skvělé ilustrace, skvělý Geralt.

DennisMoore
05.02.2018 5 z 5

Skvělá povídka jako od Sapkowského. Geralt je tady sice o něco více videoherní a o trochu méně knižní, ale nevadí to, protože to je pořád on. Příběh je krásně tajuplný, melancholický, romantická zápletka plynule přechází v hororovou... Co víc si přát? Navíc když má kniha tak fantastickou obálku od Mika Mignoly, že.

špulo
03.02.2018 5 z 5

3x áno. Komiks so Zaklínačom. A ešte aj s fajn príbehom. Síce som si chvíľku zvykal na kresbu, ale netrvalo mi to dlho. Tak ako hry stoja za zahratie, tak stojí tento komiks za prečítanie...

_Peprmintka_
03.01.2018 5 z 5

Překrásná kresba, příběh se správnou zaklínačskou atmosférou, i když to vysloveně nesálalo tím ostrovtipem Sapkowského, na komiks za mě spokojenost, nemám co vytýkat.

Nahnilaruka
11.12.2017 5 z 5

Tento komix se opravdu povedl, je asi ze série nejlepší a bojím se, že jej už žádný další díl nepřekoná. Kresby postav a vyobrazení světa, jak už psala spousta z vás níže, se opravdu povedla, jde z něj poznat ta úžasná syrovost a unikátnost světa, který vytvořil Sapkowski. Např. ve třetím díle už je více než viditelný vliv her, kde je ale toto pojetí už trošku jiné a záleží, zda jste větší fanda herní nebo knižní série.

Velké plus je také originální děj, napínavost a spádovost dílka, zajímavé postavy, kdy každá má nějaké své kouzlo. Což se bohužel v dalších dílech postupně vytrácí. Pro fanoušky povinnost. 100%

magie komiksy zaklínači hrdinská fantasy

Paul Tobin
americká, 1965