Skleněný dům

Skleněný dům https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237225/bmid_zaklinac-skleneny-dum-oct-237225.jpg 4 537 106

První díl nové komiksové série ze světa Zaklínače! Zaklínač Geralt potkává rybáře, jehož mrtvá a vražedně nebezpečná žena ovládá tajemný dům se zdánlivě nekonečným množstvím prázdných pokojů. Zdá se, že to je jen další práce pro zaklínače... jenže dům skrývá za každým rohem nějaké nové děsivé překvapení a tajemství.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Witcher: House of Glass , 2015

Neuroxerus
14.11.2017 5 z 5

Zaklínač - Skleněný dům je opravdu povedeným kouskem. Příběh je zajímavý, dýchá z něj taková ta správná zaklínačská atmosféra. Ačkoliv jsem nikdy nebyl fanouškem komiksů (ale jsem obrovským fanouškem zaklínače), musím uznat, že i s kresbou jsem byl spokojen a tento díl byl pro mne krásným úvodem do komiksů a zároveň příjemným překvapením - nečekal jsem totiž, že tato série zaklínačských komiksů bude něco povedeného. Naštěstí jsem se mýlil. Rozhodně doporučuji každému fanouškovi Zaklínače!:-)

betys6914
12.11.2017 5 z 5

Vážně skvělý příběh. Z celé série doposud vyšlých zaklínačských komiksů mi přišel nejlepší jak kresbou tak hlavně příběhem a atmosférou.

Wojta777
26.10.2017 5 z 5

Krásný desing a poutavý děj, do kterého se zakousnete a už nepustíte.
Pro fanoušky vědmáka povinnost.

Claudius
27.09.2017 4 z 5

Krásný komiks a velmi zajímavý zaklínačský příběh. Chybějící hvězdičku spíše připočtěte tomu, že komiks není mé oblíbené médium, než příběhu samotnému. Příběh i kresba totiž rozhodně nemá chybu. I na tak malý prostor se podařilo dostat vše, proč máme Geralta rádi - boj, hlášky, lechtivé scény, lehce filosofické či morální téma a samozřejmě vydařený závěrečný zvrat.

FireOfFilth
17.09.2017 5 z 5

Na komiksového Zaklínače jsem se velmi těšil, jakožto velký fanoušek jak knižní tak herní série. A dostal jsem velmi zábavnou knihu. Příběh, který se většinu času odehrává jak napovídá název knihy, ve skleněném domě. Tento dům má různá tajemství, které Geralt objevuje. Děj je celkově svižný.
Co se mi hodně líbí je kresba, dost se hodí k tomu světu.
Jako bonus je skvělá obálka knihy od Mike Mignoly.
Pro fanoušky Zaklínače povinnost. Hodnotím 4,5*

Nevimm
16.09.2017 5 z 5

5* ale jo

elenai
31.07.2017 4 z 5

Příběh Zaklínače byl lehce hororový a při pročítání mě příjemně mrazilo. Kresba byla perfektní a Lešij vypadal vyloženě odporně. A souhlasím s fvalek - Geralt tady není stoprocentním Geraltem, toho umí jen pan Sapkowski. :) Ale i tak jsem si ho velmi oblíbila.

fvalek
26.07.2017 5 z 5

Obálka mě maličko odrazovala, ale kresba uvnitř je parádní. Co se týče příběhu, tak byl originální a poutavý, jen se mi zdál takový nedotažený a rád bych i třeba věděl víc o kletbě domu atd. Co se týče Geralta jako takového... Přišlo mi, že občas dělá takové typicky negeraltovské věci, ale to je skutečně tím, že autorem není Sapkowski. Nicméně celý komiks se mi líbil a těším se i na další díly, je moc fajn vrátit se k Zaklínači zpět touto formou, která se násilně nevnucuje a není jako pěst na oko coby napodobenina Zaklínače :)

kklepkaa
24.07.2017 5 z 5

Zaklínač je moje srdcovka, takže nad komiksem jsem moc neváhala a jsem spokojená. Parádní návrat do světa Zaklínače. Kresby jsou opravdu moc povedené, příběh se mi líbil.

vojta491
09.07.2017 5 z 5

Vynikající komiks, který rozšiřuje původní svět Zaklínače o nový příběh. Grafika je poutavá.

Cryptkeeper
01.07.2017 4 z 5

Poutavý,mrazivý a čtivý příběh. Krásné grafické zpracování:)

pavla9879
09.06.2017 3 z 5

Krásná kresba, zajímavý příběh, ač jde citelně poznat, že není z pera A. Sapkowskiho. Nebyl to ten Geralt z Rivie, kterého známe, i když se autor opravdu snažil, nebyl ani zdaleka blízko "skutečnosti". Víc než dopňující příběh k sérii o Zaklínačovi mi to přišlo jako opravdu rychlé převyprávění nějakého vedlejšího úkolu ze hry.

FerosAK
21.05.2017

Nejsem moc obeznámen Sapkowského universa s bílovlasým lovcem monster v hlavní roli,ale komiks jsem si pořídil při vydání.
A neskutečně mě to bavilo.
Kresbu musím vypíchnout,páč je
skvělá.
Hororová a atmosférická.
Další je dobrý scénář,ač je vidět,že scénárista měl docela málo prostoru.
A to je první chyba.
Komiks je krátký a konec docela urychlený.
2 kapitoly(sešity)navíc a mohlo to být dokonalé.
Také místy koloring ,který někdy neseděl ke kresbě.(nejlepší koloring je v první kapitole.)
Takže můžu vřele doporučit každému a ohodnotil bych to 8/10.

Disease
15.05.2017 3 z 5

Vcelka se povedlo vystihnout Sapkowskiho humor, ale je příliš poznat, že je to podle hry.

MinaHawke
01.05.2017 5 z 5

Napínavý příběh, skvělá kresba. Pro mě super.

jan14s
22.03.2017 4 z 5

Krásně graficky zpracováno. Příběh byl velice zajímavý. Sice se knihám moc nevyrovná, ale na komiks je to super čtení.

kiwizak
09.03.2017 4 z 5

Komix se mi líbil, to řeknu hned na začátku. Velmi se mi líbilo výtvarné zpracování. Co se týče příběhu, jak to říct... Představte si vedlejší misi ve třetím zaklínači. Takovou ne úplně obyčejnou, kterou si budete pamatovat, ale zároveň si z ní tak nějak na zadek nesednete. V komixu bylo tak nějak vidět, že cílí i na lidi, kteří se ze zaklínačem ještě příliš nestřetli. Takže opakování základních faktů o zaklínačích, Geraltovi a tak obecně... Mě jako fandovi světa to přišlo spíš na obtíž, těžko říct, co si z toho odnesl nějaký "nováček".

Skallarix
09.03.2017 3 z 5

Nemohu si pomoci, ale toto nebyl Geralt. Náš Geralt z Rivie. Samozřejmě, vizuálně mu podobný byl, obzvláště postavě Geralta z počítačových her, které vznikly na motivy Sapkowského knih. Ale jeho chování, uvažování, styl... To nebyl on. Ačkoliv se mu snažil podobat sebevíc a autoři se snažili urputně jeho osobnost vtisknout do svého komiksu, zaklínač Geralt to prostě nebyl.
Někdo říká, že kresba zachraňovala slabší děj, někdo zase, že kresba nebyla nijak vydařená, ale aspoň to vyvažoval děj... Těžko říci, k čemu se zde více přiklonit. Kresba byla rozhodně originální a svébytná, děj byl poněkud zvláštní, místy přitažený za vlasy, ale i tak bych neřekl, že postrádal originalitu, či že by děj byl nějak chudší. Pointa tu je, i rozuzlení příběhu, které vás znovu donutí si prohlédnout a projít kresby detailněji, neboť se v nich skrývá... ... Mmmm... ..Na to si přijďte už sami.
Při hodnocení jsem byl docela navážkách... To, co ve mě vyvolávalo, řekněme, literárně libé pocity při čtení na druhou stranu srážela snaha autorů vtěsnat něco násilím do formy zaklínače Geralta, ačkoliv to očividně prostě nešlo.

Komiks jako takový je spíše zajímavost, než libůstka (nebo dokonce povinnost) pro nadšence a fajnšmekry.

jarynek
22.01.2017 5 z 5

Ponuré vyprávění plné více či méně prokletých postav. Obálka mne úplně nezaujala, ale jinak kresba super, hodí se přesně k tomuto příběhu. Spousta obrázků bez textu, které však dotvářejí atmosféru. Zaklínač by asi mohl používat více kouzel než dvě, ale v takto krátkém příběhu to zas až tolik nevadí. Knihu možná více ocení ti, co nemají tolik načteného knižného Zaklínače, ale možná je to jen můj dojem.

JankoSvec
05.01.2017 5 z 5

Zaklínač: Sklenený dom predstavuje pekný úvod do sveta plného temnoty, násilia a erotiky.

magie komiksy zaklínači hrdinská fantasy

Paul Tobin
americká, 1965