Skleněný dům

Skleněný dům https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237225/bmid_zaklinac-skleneny-dum-oct-237225.jpg 4 537 106

První díl nové komiksové série ze světa Zaklínače! Zaklínač Geralt potkává rybáře, jehož mrtvá a vražedně nebezpečná žena ovládá tajemný dům se zdánlivě nekonečným množstvím prázdných pokojů. Zdá se, že to je jen další práce pro zaklínače... jenže dům skrývá za každým rohem nějaké nové děsivé překvapení a tajemství.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Witcher: House of Glass , 2015

RickyRicardo
18.09.2016 4 z 5

Zaklínač přesně jak ho mám rád.
Nemůžu se dočkat dalších dílů.

+Parádní kresba
+výborné postavy
+napínavý děj

-chvilkami jsem se trošku ztrácel
-dost krátké

Diabel
28.08.2016 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem knihy ještě nečetl, snad kdysi Krev Elfů. Na druhou stranu jsem skalní fanda her a tam toho je taky dost. A tím se dostavám k tomuhle komixu, protože mi tohle celý přišlo jako kdyby příběh byl vedlejší misí pro Krále Foltese (splnit úkol a konec). Sakra, nic moc mi to nedalo a vhledem k ceně komixu, je to pro mě dost málo.
Co mě trohu rozhořčilo je, že sám Geralt, co já vím, je nejlepší mistr meče a to, co předvedl tady, je slabý odvar. Co stránka, to čaruje dvě znamení a to Igni a Aard. Dvě nejduležitější to jsou, to je fakt, ale po čase to je nuda, když víte že toho umí víc. Geralt a vtipy ? No nevím možná někdy, ale ne pořád. Stejně je to taky u jeho celkového chování. Mě osobně to moc nesedlo. Nebýt toho, že jde o dost znamou značku a že Geralt je nejvetší sympaták pod sluncem, tak bych dal snad i nižší hodnocení. A abych tomu úplně nekřivdil, tak kresbu to má hodně dobrou, ta to opravdu držela pohromadě, každou stranku jsem si pečlivě prohlížel, jak je to udělaný. To se opravdu povedlo.

Hodnotím 5/10

Dakarianna
21.08.2016 5 z 5

Na knihy tento příběh pochopitelně nemá, ale komiks jsem si užila a potěšila mne krásná grafická podoba.

borknagar
14.08.2016 5 z 5

Pro zaklínače mám slabost a kdo také ze čtenářů fantasy ne? Komiksové ztvárnění této postavy u mě dopadlo na výbornou, příběh je dostatečně chmurný, temný a záhadný, kresba pak detailní v políčkách, kde jednoduchost nemá smysl a jednoduchá, kde by moc detailů bylo na škodu. Už jen ta lehká podoba s mistrem Mignolou se do světa zaklínače prostě a jednoduše hodí. Navíc samotná obálka z rukou toho nejvyššího. Nemůžu jinak, plný počet a ani o hvězdu méně a za mě velké překvapení. Komiks se povedl a snad se u nás objeví více komiksů ze světa zaklínače......

Edice
02.05.2016 5 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila. Byl tu můj první komiks, nikdy jsem na ně totiž nebyla a tak jsem měla vysoká očekávání. Knihu jsem měla přečtenou během cca hodiny možná hodiny a půl. :) Bylo to skvělé počteníčko.

Knihu doporučuji úplně všem. Ilustrace jsou dokonalé, detailní a přesně pasují do příběhu a stylu Zaklínače. Kdo by se bál, že Geralt nebude takový jakého ho známe od Sapkowského, tak se bát nemusí. Ač je tohle dílo od někoho jiného, tak si Geralt zachoval celý svůj charakter. Kniha se bude líbit jak skalním fanouškům, tak i někomu kdo do teď neměl potuchy o existenci Geralta z Rivie. Alespoň já si to myslím. Navíc je to komiksová kniha a tak není tak náročná na čtení, pro někoho kdo neholduje haldě textu a přesto zůstane zábavná a poutavá i pro někoho, kdo je vytrvalý čtenář. Sama jsem toho důkazem. :) Navíc jak jsem již řekla, samotná ilustrace knihy je úžasná.

Snad jsem napsala vše co jsem chtěla a z mého komentáře a hodnocení půjde jasně poznat, že kniha ode mě má velké plus. ;)

LolaBlaugrrana
14.04.2016 5 z 5

Skvělé kresby, úžasná atmosféra. Jen škoda, že je to tak rychle přečtené.

avalonek
30.03.2016 5 z 5

Perfektní příběh,děj a kresby..Opravdu tomu nemám co vytknout.Jen to není od Sapkowského,ale komiks stojí i tak za to.Škoda,že sem to za den zhltla..

Dragell
09.03.2016 5 z 5

Hororový příběh s úžasnou atmosférou, o kterou se postaral nejen děj, ale i samotné kresby. Čím je scéna blíž, tím je vše propracovanější, výborná práce s barvami. Kresba je vlastně to, co bych opravdu vytáhla jako top této knihy, ačkoliv příběh jako takový taktéž nezaostává.

Asi by to byl příběh o ničem, kdyby se Geralt neobjevil někde na místě plném monster, která jej jen tak nechtějí pustit ze svého lapení. Ale nic není, jak se zdá a tak se zaklínač snaží dopátrat pravdy skleněného domu.

Kdybych měla najít nějaké drobnosti, které mi neseděly, tak možná jen tučnění některých slov či vyřknutí názvu znamení při jejich použití. Ale to už jsou drobnosti na příjemném díle.

martinstefko
04.03.2016 4 z 5

Paul Tobin se postaral o scénář, který je fantasy skutečně jen částečně. Primárně je to detektivní horor, který se dokonce snaží o nějakou tu pointu, respektive o překvapivé vyústění. Nebudu tvrdit, že se mu to dokonale povedlo, ale musím uznat, že mu příběh funguje a to, jak jej vedl, je prostě logické, srozumitelné a celkem padnoucí. Ke konci už to není velké představení, ale příběh, jak je napsán, dává smysl. To se mi na něm líbí. Žánrově je celkem jasně ukotvený a dokáže vzbudit pocity napětí, stejně jako pocity pobavení.

silvara
07.01.2016 4 z 5

Jsem na vážkách. Kresba se mi líbila. Příběh taky. Bylo to napínavé, mělo to nečekaný konec, ale.... nebyl to Geralt, na kterého jsem od Sapkowskiho zvyklá. Ale i na tuhle drobnost se dá zapomenout, počtení je to perfektní (četla jsem to dvakrát za sebou) a kresba doopravdy úchvatná.

Peleus
22.08.2015 4 z 5

Líbila se mi kresba, avšak příběh je bohužel slabší.

Nepochopil jsem sukubu, která Geralta nejprve pošle do sklepa, pak se tváří, že nevěděla, co ho v něm potká. Nakonec se to logicky zahraje do "outu" s tím, že je přece taková lhářka. Cože??

Nedochcíplá chcípačka na kopci láká chlapa do skleněného domu už takovou dobu a on se tam nakonec dostane teprve s příchodem zaklínače. Cože??

Zaklínači je všechno alles klar, ale stále popíjí víno, štráduje si po baráku s klíčem od sukubky a celkem vzato nedělá absolutně nic. Zřejmě čeká na závěr komiksu, nic jiného než zabíjet čas alkoholem mu, chudákovi, nezbývá. Cože??

P.S. Při každém sexuálním styku je Geralt "ze zadu". Přímo si to říká o psychologický rozbor...zaklínače...nebo autora. :))

bob0795
28.07.2015 5 z 5

Výborný komiks, přesně pasující do temného slovanského světa Zaklínače. Knihy jsem jako dítě miloval, seriál a hry už šly mimo mě, ale toto dílko se mi líbilo moc. Parádní kresba, samostatný příběh nesnažící se nutně doplňovat nebo rozvíjet původní děj a k tomu přiměřená dávka hororové atmosféry. Jen mě mrzelo, že to bylo tak krátké, nicméně to je problém více méně všech komiksů, že... Už se těším na další díl.

QEDS
06.07.2015 4 z 5

Příběh je super. Není k němu co dodat. Kresba by mohla být o něco detailnější, ale dá se na ní koukat. Co dodat? Snad jen to, že pro fanouška jako jsem já je to povinnost. :D

Harry_
15.06.2015 4 z 5

Příběh dobrý, na kresbu si holt člověk musí zvyknout; stejný styl (autor?) byl použit i ve hrách (minimálně vypravěčské předěly ve Witcher 2).

Rawen616
30.04.2015 4 z 5

Výborně stylově nakreslené. To byl hlavní důvod proč jsem si to pořídil. Příběh není nic převratného ale udrží pozornost čtenáře a pointa je vlastně celkem překvapivá. Perfektní záležitost do postele tak na hodinku před spaním:-)

Dragonian
21.04.2015 3 z 5

Příběh takový slabší, zachraňovala to hlavně kresba. Kdo má rád Zaklínače v knižní podobě, tak asi nebude moc nadšen a skákat radostí...

Bublushka
27.03.2015 4 z 5

Po dlouhé době povedený komiks. Jako mladší jsem měla ráda komiksy, ale poslední dobou jsem začala pochybovat o tom, co na nich vlastně je. A teď, po přečtení komiksového zaklínače jsem znovu pochopila. Jednoduchý příběh příjemně odsýpal a nikdo se neoháněl trapnými horoickými hláškami super hrdinů. Bubliny byly plné zajímavých slov a někdy jsem se i nad hláškami pobavila. Kresba je v komiksu dech-beroucí, při čtení jsem několikrát zastavila a jen se kochala pohledem na obrázky a promyšlenou scenérii. Nejvíc nadšená jsem byla z nápadu měnících se mozaiek. Příběh v komiksu není nijak hlubokomyslný, ale i tak mě překvapilo rozuzlení a příběh se fajnově čte. Tušila jsem ze Zaklínačovi bude slušet i bublinový svět s nemýlila jsem se. Pro milovníky komiksu a světa Zaklínače ideální volba.

DonDiablo
26.03.2015 4 z 5

Trochu sem se komiksového zpracování bál, ale zcela zbytečně. Na začátku to sice není uplně ten stejný zaklínač jak ho známe od Sapkowského, ale v průběhu knihy příběh vycizeluje a pěkně odsýpá jako dobře namazaný stroj. K postavě Geralta bych měl ještě pár výhrad, v knize se neubírá tak často ke svým znamením ale spíše tančí s mečem, na rozdíl od tohoto komiksového příběhu, ale je to jen drobná vada. Jednotlivá pole jsou nakreslena výtečně a přímo z nich sálá atmosféra skleněného domu a blízkého hvozdu.

OldaB
22.03.2015 4 z 5

Dobré, ale čekal jsem více. Přiznávám, že to může být moje chyba, protože co se týká Sapkowského, tak jsem vyloženě nekritický. Kresba sedí, občas mi ale prišla taková nějaká opakující se. Postava Zaklínač mi spíše připomínala ukecaného Hellboye. Také scénář, byť atmosférický, s ničím extra objevným nepřišel. Za koupení to stálo, ale jestli si to někdy přečtu ještě jednou?

Covenant
17.03.2015 4 z 5

Opravdu nádherná kresba, skvěle vykreslující atmosféru. Příběh průměrný a spíše zapadá do kontextu s PC hrou, než s knihou, ale není špatný. Jen mi přijde, že je tam až moc Aardu a Igni, které znám pouze ze hry, kterou jsem náhodou hrál, ač hry skoro nehraji, neboť mi ubírají spoustu času. Vraťme se, ale zpět k hodnocení. Díky kresbě povyšuji toto dílo lehce nadpůměr...

magie komiksy zaklínači hrdinská fantasy

Paul Tobin
americká, 1965