Stav ohrožení

Stav ohrožení https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389932/mid_stav-ohrozeni-lIG-389932.jpg 4 40 40

Vraždy na Sandhamnu série

Šestý díl ze série kriminálních románů vraždy na Sandhamnu o kriminálním inspektorovi Thomasi Andreassonovi a právničce Noře Lindeové. Na Sandhamnu panuje zima a skučí sněhová bouře. Posledním trajektem na Štědrý den sem přijíždí vyděšená žena. Ráno je její zmrzlé tělo nalezeno ve sněhové závěji. Detektiv Thomas Andreasson považuje za velmi nepravděpodobné, že by to byla pouze nešťastná událost, navíc když zjistí, že neznámá žena je světově uznávaná válečná zpravodajka. Zabývala se korupcí v nejvyšších světových kruzích, ale byla to také žena se svým vlastním tajemstvím. Kdo měl zájem na její smrti? Během vyšetřování, kdy se Thomas Andreasson snaží rozplést složitý případ, dochází k další vraždě...…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

I farans riktning , 2013

Gabriela456
05.03.2023 5 z 5

Další super díl, knížku jsem přečetla jedním dechem. Příště bych maximálně čekala více děje s Norou a její rodinou.

desert.fox
03.02.2023 5 z 5

Osvěžující. Přidávám se k těm, kdo mají za to, že vyšetřovací tým byl nedovtipný.

TeaPeter
05.01.2022 4 z 5

Dobrá detektivka. Jen škoda, že policie jako by byla zaslepená statistikami a pořád ne a ne se vzdát podezřelého, který byl statisticky nejvíce na ráně. I když to vlastně nedávalo moc smysl. Aramova zbrklost také nebylo něco, co by člověk od policisty čekal. Konec byl dost odbytý, takže jsme se ani nedozvěděli, jak to dopadlo s tou bankou. To si možná autorka schovala do dalšího dílu.

zazvorka
28.11.2021 4 z 5

(SPOILER) S chutí přečteno, série je má oblíbená a příběh se mi líbil. Prima je i sledovat vývoj v soukromí našich známých aktérů.

Tentokrát jsem ale srazila hvězdičku vyšetřovatelům, nejsem úplně spokojená s jejich prací! Alici musela zachránit Petra. Arama zachránil cizí pes s dopomocí páníčka. Bertila (Jeanettina souseda) nezachránil nikdo, protože vyšetřovatelé postupovali liknavě. Pravda - Thomas opět jednou nasadil krk k záchraně vraha, zachránil i vražednici. To mi tedy nestačilo, Bertila mi bylo líto, doufám, že se tým polepší.

zdendula31
02.05.2020 4 z 5

Slušná krimi a docela pěkně se mi četla.

Kerberos
27.01.2020 3 z 5

Předchozí díly se mi zdály lepší.

Jiparis
16.05.2019 4 z 5

Slušná detektivka a zajímavý pohled na problematiku imigrace ve Švédsku.

Simstr
15.05.2019 5 z 5

Od této spisovatelky jsem četla všechny knížky co byly přeloženy. Vlastně celou tuto sérii. Opravdu výborné čtení, hltala jsem jedním dechem.

alnahu
05.02.2019 5 z 5

Další výborná detektivka od této švédské autorky. Tentokrát příběh začíná na Štědrý den, kdo se chtěl zbavit Jeanette válečné zpravodajky a proč je okolo ní tolik tajemství se dočtete v tomto již 6 díle. Opět v knize nechybí i něco ze soukromého života inspektora Thomase Andreassona ,jeho ženy Pernilly a malé Elin. Kniha je napínavá až do konce a rozuzlení velmi zajímavé.

katka.oo
03.02.2019 4 z 5

Velmi dobrá detektivka od V.Sten, žádné krveprolití, odpočinkové čtení :-).

konicekbily
03.02.2019 3 z 5

Další díl řady příběhů oblíbené autorky. Doporučení: pokud se rozhodnete číst, čtěte knihy postupně popořadě, v textu je řada odkazů na předchozí události série.

plamínek21
17.01.2019 4 z 5

Komorní detektivka z pera mé oblíbené švédské autorky. Tradičně příjemné počtení.

iška
20.11.2018 4 z 5

Velmi dobrá detektivka.

Saša57
29.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Příjemně napsaná, velice dobře se čte, dobrá zápletka i zajímavé rozuzlení. Krásně si u ní odpočinete. Přečetl jsem všech šest jejích kriminálních románů. Autorčiny knihy s každým dalším dílem jsou lepší a lepší. Dávám plný počet bodů.

Viveca Sten
švédská, 1959