Volání netvora

Volání netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127534/bmid_volani-netvora-t3s-127534.gif 5 1316 1316

Volání netvora je pohádkový fantasy román pro mládež od amerického spisovatele Patricka Nesse napsaný na námět Siobhan Dowdové. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

A Monster Calls , 2011

Lenny33
30.01.2019 5 z 5

Málokdy se mi stane, že mě kniha rozbrečí... a to jsem knihu otevírala značně skeptická.

ivca79
29.01.2019 5 z 5

Krásná, dojemná knížka

saman001
29.01.2019 5 z 5

Neskutečná kniha - nejen luxusní nový autor, ale i neuvěřitelné výtvarné zpracování.

krejkla
21.01.2019 5 z 5

... kdo nepřečet, nepochopí

tichoslapek_
16.01.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou hodin a takřka celou jsem jí proplakala. Celým příběhem jsem si nesla bolestný pocit a strach z blízkosti smrti milované osoby. Kniha, která má moc měnit...

Bukina
15.01.2019 5 z 5

Knihu mi paradoxně doporučil můj 12 letý syn. A proč ne?Věřím, že v dětské mysli se toho odehrává tolik, pro nás dospěláky, nepochopitelneho, aniž by se setkali s tak závažným osudem, jako hlavní hrdina, že je třeba tomu věnovat maximální pozornost. Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za jeden večer.

85098211
11.01.2019 5 z 5

Ani jsem nečekala, že se mi kniha bude až tak líbit, ale byla jsem opravdu příjemně překvapená. Je totiž výborná a neskutečně čtivě napsaná. No a taky je hodně smutná a já jsem měla (skoro) po celou dobu slzy v očích a stažené hrdlo... Ale zároveň se jedná o zajímavý, fascinující příběh, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Pro děti bych knihu určitě nedoporučila, ale dospělým čtenářům ano.

Evžen82
29.12.2018 4 z 5

Moc se mi libily netvorovy příběhy, ale celá kniha je moc smutná. O smrti se sice má mluvit, ale konec, který jsem očekávala už od prvních stránek, jsem opravdu obrečela. Svým dětem bych knihu nedoporučila.

Karcoolka2210
25.12.2018 5 z 5

Uf. Že je to kniha pre deti, aj dospelák má dosť, keď ju číta. No je to veľmi potrebná kniha, nie len pre tých, ktorí zápasia v rodine so smrteľnou chorobou. Aj autorka tejto knihy prehrala svoj boj, no zostalo po nej dielo, s pomocou pána Nessa, ktoré stojí za to prečítať. A nie len raz. Odporúčam!

Jirulka
18.11.2018 4 z 5

Byla mi doporučena, jinak bych se k ní asi nedostala. Dojemný příběh ze života, který se mi líbil, i když byl smutný. Myslím si, že děti, kterým je tato kniha určena nepochopí myšlenku této knihy..

Jančislava
18.11.2018 5 z 5

Opravdu krásný příběh, který nutí k zamyšlení. I slzu jsem pustila.

KnihomolkaEva
09.11.2018

Kniha se mi líbila, některé pasáže mě i rozbrečely. Jen nesouhlasím s netvorovým tvrzením, že není důležité, co si myslíš, ale jen to, co děláš.

Akléda_
09.11.2018 5 z 5

Krásný hluboký a pravdivý příběh který si zamilujete! Moc doporučuji!

Měňavka
30.10.2018 5 z 5

Kniha je plná odvahy, emocí, fantazie a dobrodružství. Je to také o prohrách a výhrách, které jsou často v životě důležité. Překonat strach, bojovat sám za sebe, smířit se se smutkem a bolestí, naučit se používat svoje přednosti, najít odhodlání, pochopit dar přátelství, to vše je poselstvím této dokonalé knihy.Doporučuji!

Bei
14.10.2018 5 z 5

Pobrecela jsem si..

bara.pavelekova
09.10.2018 5 z 5

Velmi krásný a dojemný příběh..

Layyen
13.09.2018 5 z 5

Velmi emotivní kniha, na to že většina knih mě nechává chladným ikdyž se mi líběj

Šmoulinka1980
12.09.2018 5 z 5

Tak toto jsem nečekala! Kniha je určená pro děti a mládež, ale rozhodně může dát velmi mnoho i nám dospělým. Při čtení jsem byla opravdu dojatá, ke konci knihy jsem přes slzy neviděla na písmenka. Pro mě bylo čtení tohoto příběhu prostě zážitek, na který se nezapomíná. Co se mi až zase tolik nelíbilo, byly ilustrace Jima Kaye. Přišly mi na dětskou knihu hodně ponuré, depresivní a děsivé. Knihu jednoznačně doporučuji!

Mabie
03.09.2018 5 z 5

UF!! Tak to byla síla. Kniha smutná, téma příběhu opravdu k pláči, protože koho nechá v klidu umírající máma od malého kluka. A přitom kniha tak moudrá a silná. Taky bych potřebovala občas svého netvora, aby mi ukázal co je co.
Knihu jsem původně koupila pro svého vnuka, ale po přečtení jsem to vyhodnotila jako špatný nápad. Příběh je natolik silný, že pro sedmiletého kluka, který neřeší tak děsivou situaci, jako hlavní hrdina příběhu, je to moc. Což nic nemění na tom, že kniha byla úžasná.

Linda1358
25.08.2018 5 z 5

Je to úžasná kniha. Udělala na mě dojem, který ani nejde popsat. Přímo mě zasáhla až do hloubi duše. Má to hluboký smysl a každý by se nad ním měl zamyslet. Myslím si že to není jen pohádka pro děti ale je to pro všechny.