Volání netvora

Volání netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127534/bmid_volani-netvora-t3s-127534.gif 5 1316 361

Volání netvora je pohádkový fantasy román pro mládež od amerického spisovatele Patricka Nesse napsaný na námět Siobhan Dowdové. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

A Monster Calls , 2011

ooNatálkaoo
18.10.2019

Kniha ve mně zanechala silný dojem.Je to ten typ knížky kterou i po přečtení máte jěště dlouho v hlavě , myslím si že mi toho přinesla i hodně do života.A jako jedna z málo knížek mě dokázala rozbrečet.

evilunicorn
16.10.2019 5 z 5

Nádherný příběh.Jen dvě knihy mi vehnaly slzy do očí-Do tmy od Anny Bolavé a právě Volání netvora.Lidský a dojemný příběh o ztrátě,pocitu osamění a viny,o touze odvrátit neodvratitelné.Navíc kniha je nádherně ilustrovaná, opravdový klenot.Děkuji,pane Nessi, dokázal jste to-dotkl jste se mého zkornatělého srdce!!

Malýmedvěd
15.09.2019 5 z 5

Pro 13 letého čtenáře to je výborná kniha a moc ji doporučuji. Je to smutné téma a jako celek má kniha jednoduché sdělení o ztrátě blízkého člověka. Krása podle mne ale spočívá v detailech. Když je dítě alespoň trochu přemýšlivé, tak o těch detailech musí přemýšlet a pak mu kniha dá mnoho podnětů a nejenom o hlavním tématu, ale i o přátelství, o komunikaci, o pravdě a lži, o sebeobelhávání, o svádění viny na druhé, o strachu, o zodpovědnosti. Kniha vypráví, ale i učí čtenáře vnímat drobnosti, které tvoří svět okolo nás.

Alex.Barunka
23.08.2019 5 z 5

Tohle snad ani nevyžaduje komentář :)

Magdyla.8
21.08.2019 5 z 5

Ach.. to je tak smutný příběh, vyprávěný chlapcem, který se snaží vyrovnat se ztrátou blízkého člověka. Nechal ve mě proudit myšlenky i dlouho po dočtení.

čika
19.08.2019 4 z 5

Krásne spravená kniha, ktorá je pre YA čitateľov dosť ťažká a ťažko spracovaná.

lidunka1
08.08.2019

Nenmůžu hodnotit, nedočteno

kasilka
31.07.2019 5 z 5

Krásně napsané, velmi dojemné...

pampelišinka
19.07.2019 5 z 5

Dojemné, srdcervoucí a... nečekané.
Překrásné. ♡

Veronika33
14.07.2019 4 z 5

Najprv som mala obavy o to či ma to bude baviť, nakoľko nie som cieľová skupina, ale obavy boli zbytočné. Príbeh bol pútavý a veľmi pekne napísaný. Knihu som si užila, na konci bol príbeh aj dojemný. Určite si ju ešte niekedy prečítam, veľmi odporúčam.

Baki
10.07.2019

Velmi silný příběh, citlivě a přesto napínavě napsaný.

TerezaJágrová
05.07.2019 5 z 5

Dokonalá kniha! Neuvěřitelně čtivá, dojemná a plná myšlenek. Všem moc doporučuji.

helusa2
22.06.2019 5 z 5

Dojemná kniha nutící k zamyšlení. Rozhodně doporučuji!

zuzana4291
16.06.2019 5 z 5

Velmi smutná až neuvěřitelná kniha. Od poloviny knihy jsem jen brečela. Poklona autorovi, že nedokázal knihu napsat dle námětu spisovatelky. Dle mého názoru, dle vlastní zkušenosti, bohužel, knihu sama již nevydala.

Hugola
24.05.2019 5 z 5

Kniha, na kterou nezapomenu...

l0st-g1rl
20.05.2019 5 z 5

Silný příběh a naprosto nádherná kniha. Nemůžu jinak, než ji doporučit všem - nehledě na věk, pohlaví. Jedna z mála knih, která mě skutečně dojala. A někomu, kdo si prochází něčím podobným jako hlavní hrdina, by snad mohla i pomoct.

Bórborka
09.05.2019 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh chlapce, který se snaží skrývat pravdu, která ho pomaličku užírá. Neumím si představit, že bych tento příběh vyprávěla/četla dětem, jelikož pohádkou bych to rozhodně nenazvala, ale nádhernou knihou, která by mohla pomoci někomu procházejícímu se podobným "příběhem", bezesporu.

makacek
09.05.2019 5 z 5

jako dospělá musím hodnotit příběh jako silný. Pro někoho možná na děti moc tvrdý. Přesto byla kniha úžasná. Možná mnohým dětem, kteří si tímto procházení může pomoci pochopit své pocity

souc
06.05.2019 5 z 5

Tohle byla nejhezčí kniha jakou jsem kdy četla. Tohle mě opravdu dostalo a budu se k ní často vracet.

alfons9315
05.05.2019 4 z 5

Příběh od Siobhan Dowd se opět pěkně vyvedl. Tentokrát v knize Volání netvora, která vás vtáhne do děje a chopí za srdce tak, že si na konci knihy, kterého dosáhnete nedlouho po začátku čtení, budete ještě chvíli utírat slzy.
Každopádně mi kniha nepříjde jako vhodná pohátka pro děti, doporučuji číst dospělým, kteří zase jednou uvidí svět dětskýma očima. Tato pohádka/nepohádkaje skvělým večerním čtením pro všechny, obvzláště pro lidi, kteří přečtou knihu za rok, protože po přečtění dvou knih budou mít lepší pocit. Jen je škoda, že pani Dowd "stála život". Tedy byla vydána po její smrti na jí sepsaný návrh.