Tygrovo prokletí

Tygrovo prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117774/bmid_tygrovo-prokleti-117774.jpg 4 596 119

První kniha Tygří série. Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud? Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy. Prokletí tygra je prvním dílem romantické fantasy série, který vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Curse , 2011

tutánek
08.02.2014 5 z 5

Tento díl sem měla přečtený za 3 a půl dne.
Velmi se mi líbil až na to, jak se Kelsey hrozně chovala, kdybych před ní stála tak bych ji flusla do obličeje a ještě bych ji vynadala, že by ani měsíc nemohla mluvit, protože tak loxusní kluci se neodmítají.Sama vím jaké to je nemít štěstí v lásce, ale ona má.To jediné na ní nechápu.A ten konec mně mrzel, že ona hloupá odjela a kvůli ní Ren trpěl a ona sama taky.
A až na ty hádky se mi kniha neskutečně líbila.Nejen proto, že tam byla příroda, kterou já doslova miluji, ale taky že tam byli mýty a příběhy.
Skvělí byl hlavně Ren ale ten Kišan byl taky super ale docela si i dovoloval. :)
Ale hvězdičky dávám všechny.

Klaris 99
21.01.2014 5 z 5

První musím vychválit obálku, protože je opravdu krásná a promyšlená a roztomilá a ty oči.
No a samotná kniha? Od začátku mě chytla a nepřestala překvapovat. Autorčin styl psaní je mi velmi blízký. Je vtipný, roztomilý, a taky nervy drásající. Vím, že Kelsey moc mluví a popiseje každý detail, ale tady mi nevadilo. Bylo to takové jiné popisování, a tak strašně odlišné od nudného popisování Deliria.
Ren když je tygr je to nejmilejší stvoření, když je člověk je mi hrozně sympatický a jednoduše úžasný. Jeho bráška se ještě moc neukázal, ale zdá se mi, že bude taky úžasný.
Ty hádky ke konci mě trochu sklamaly, protože se mi nelíbí když Kelsey chová jako maminka od telátka(jako jinak je celkem sympatická, ale v téhle situaci?). A samotný konec se dal čekat a doufám, že se to ve 2 zlepší.

Knihomolka Rů
30.12.2013 3 z 5

Od knihy jsem toho čekala vážně hodně... možná proto jsem byla ve finále docela zklamaná. Hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila, spíš mě štvala jak se stále "brání" citům k Renovi a pak zase ne... uáá, trochu mě doháněla k šílenství (Kišana mám teda mnohem radši). To je taky jeden z důvodů, proč váhám nad tím, jestli stojí za to kupovat další díly nebo ne. Jinak je děj docela zajímavý, ale Ren (který si tak věří že ho Kelsey přece miluje!) a i Kelsey (která mi přišla tak trochu naivní) mi to trochu kazili. Musela jsem se trochu nutit do čtení a to u knih nemám ráda.

Liška Emily
12.12.2013 2 z 5

Nerada odkládám knížky nedočtené, ale u této jsem váhala. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy celou dobu; nakonec to zachránily dvě věci za dvě hvězdičky - krásné a zajímavé prostředí Indie doplněné o ochutnávku z kultury, a přítomnost Kišana.

Adele02
08.12.2013 4 z 5

Dlouho, dlouho jsem váhala mezi 3 a 5 hvězdičkami. Začátek byl slibný, ale ke konci to Kelseyino chování tak trochu pokazilo. No, ukončení šlo, Kelsey si to trochu vylepšila, takže to dalšího dílu rozhodně půjdu. A stejně jsem přesvědčená, že budu team Ren... :)

Minniesimilci-3
30.11.2013 4 z 5

No... Děj byl naprosto průhledný, přesně jsem věděla, co se stane, ale nebyl špatný. Hlavní hrdinka je děsně hloupá a naivní, chovala se úplně nelogicky. Ona a Ren, kterého jsem nenáviděla - je tak děsně hrr, výbušný - celou knížku zkazili. Kišan to ale tak trochu zachránil, takže díky němu to jsou čtyři hvězdičky. Díky Kišanovi.

ciniminisek
04.11.2013 3 z 5

Beru paličku na maso a mlátím, mlátím, mlátím a mlátím, dokud do té Kelsey nedostanu trochu toho rozumu. Bože, ona je tak jednoduchá! Samotný příběh je pěký, ale kazí mi to právě ona. Chvilkami jsem se ztrácela, ve velkém množství popisování a neustálém pojmenování nových a nových věcí. Ale Indie mi trochu přirostla k srdci a i když si nedokážu představit v ní žít, dívám se na ni už trochu jinak. Ren i Kišan, jsou prostě mňam kočky a já se vážně těším, na další večery, s těma dvěma.

Eryl
01.10.2013 4 z 5

Co říct, nemám slov a to doslova :D Knížka mě velmi zaujala, bylo to zase něco trochu jiného, než na co jsem byla zvyklá. Jediné, čeho lituji je, že jsem ji tak dlouho nechala ležet doma na poličce a nepustila se do ní daleko dřív. Líbí se mi jak obal, tak i obsah. SPOILER: Maličkost, kterou bych příběhu vyčetla, je chování hlavních postav. Někdy tak v půlce knížky se totiž začali chovat jako naprostí ... idioti, je asi to správné slovo. Ale patří to do děje a je to můj osobní úhel pohledu. Takže chcete užitečný komentář? Určitě si knížku přečtěte ;)

Zuzka_m
28.09.2013 4 z 5

Tahle knížka patří k mým oblíbeným.. :) Hodně mě bavila, ale pár chyb bych tam našla. Třeba Ren - v první půlce knihy se choval tak a v druhé bych zase nečekala, že se bude tak Kelsey vnucovat. To prostě nebyl on. A Kišan? Tomu bych dala doživotní zákaz flirtování :DD

bookcase
05.08.2013 4 z 5

Zase trošku jiná fantasy...líbila se mi.

Anne Leyyd
17.04.2013 4 z 5

„Tygrovo prokletí… vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy“ – tohle hlásá přebal knihy. Tak jsem si sebejistě říkala „no jasně“ :D Pravda ovšem je, že mě to strhlo. Nejdřív mě to zaujalo, ale čím víc jsem četla dál, tím jsem byla napjatější a nedočkavější.

Docela ráda bych to viděla zfilmované, protože u scén á la Indiana Jones jsem se svou představivostí nebyla vždy spokojena… Každopádně jsem si to užila.

Romantická zápletka mi ze začátku připadala jako klišé (víceméně), až jsem si říkala, že je přece jasné, jak to bude v dalších kapitolách. Ovšem to mě Kelsey překvapila. Zachovala se tak, jak bych to nečekala, ale byla jsem moc ráda.

Kišana jsem si hodně oblíbila, i když se choval poněkud „zmetkovsky“ a hrozně moc jsem se těšila na druhý díl, ve kterém měl více prostoru…

Takže shrnuto a podtrženo – příběh mě vážně strhnul, ale nenaplněnou touhu jsem necítila, cítila jsem zvědavost a nedočkavost jak to bude dál :-)

Lucka.79
27.03.2013 5 z 5

Začetla jsem se rychle a kniha se mi líbila, hlavně dobrodružné pasáže "alá Indiana Jones". Ke konci mi tedy hlavní hrdinka trochu lezla na nervy, ale i tak dávám plný počet hvězd a pouštím se do druhého dílu.

Lira
23.03.2013 5 z 5

Pro mě opravdu pěkná kniha. Krásně napsané a i děj se úžasný. Líbí se mi postavy a popis Indie byl dobrý. Líbí se mi hlavně Ren jako tygr, ale i jako člověk. Když jsem knihu dočetla, tak jsem si řekla, že konec není špatný.
Docela jsem se zasmála, když jsem si uvědomila, že jsem četla knihu, kde bylo napsané opravdu velké dobrodružství. Připadalo mi to, jako bych opravdu četla několik týdnů a i je prožívala jako oni.
Rozhodně doporučuji.

KrvMys
05.03.2013 2 z 5

Příběh o obyčejné dívce, která jako jediná dokáže zlomit kletbu překrásných indických princů :-) Hmmm ... Noo ... začátek mne docela bavil, ale jakmile se děj přesunul do Indie, úroveň rapidně klesla. Nejspíš už jsem si zvykla na daleko složitější a propracovanější děje a popisy. Místy jsem se dokonce cítila i trapně za samu autorku, že dokáže něco takového vyplodit, jelikož se postavy občas chovaly naprosto nesmyslně. A natož o nějaké psychologii postav nemůže být ani řeč.
Nakonec však dávám 2 hvězdy za příjemné přiblížení mýtů a kultury Indie. Osobně si ale čtení druhého dílu dost rozmyslím.

Canney
02.03.2013 3 z 5

Hrozně se mi líbí prostředí, ve kterém se celý příběh odhrává. Indie je v podání autorky nesmírně okouzlující a tajemná a autorka do příběhu zakomponovala dokonce i jejich mýty a příběhy, které této knize dodávají tu správnou atmosféru. Po této stránce je knížka skvělá.
Naproti tomu hlavní hrdinka Kelsy je něco příšrného. Ze začáku mi přišla v pohodě, ale jak příběh plynul, začala se chovat jak rozmazlenej spratek. Hned několikrát jsem měla chuť jí něco udělat a rozhodně by to nebylo nic pěkného!

Danda224
22.02.2013 5 z 5

Tahle knížka je úžasná ze začátku to šlo v klidu ale pak se to rozjelo a já se od ni nemohla dostat :-D celí čtyři dny jsem u ní proseděla a jedla bombony v napínavých chvílkách spala jsem jenom pět hodin a u konce jsem se rozbrečela... ve spoustě komentářů jsem četla jak všichni nesnáší Kelsey že je naivní, jednoduchá a nerozhodná. Ano mě její chování taky naprosto štvalo a chtěla jsem jí jednu VRAZIT ale tohle u hodnocení nechávám být protože tohle bylo to proč jsem pořád četla dál...ona to POSRALA a já ihned hltala stránku po stránce a těšila se na to až se to vylepší. Konec mě odrovnal a já hned musela mít další díl protože v tu chvíli jsem neměla jak zjistit jestli se to vylepší...Tak a nakonec dávám ***** hvězdiček

nezdula
10.02.2013

Mě se kniha líbí...Jistě že je tam podobnost se stmíváním...vždyť je to napsané pro holky co rády čtou oddechovku a fantazírujou o krásných chlapech...Děj mě zaujal,je to dobrej nápad,neohranej. Upíři a vlci jou už ohraní. Sice je mám ráda ale chcelo to něco nového a tady to je :-D

wvanilka
04.01.2013 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům a musím říct - SUPER. Děj mě hned vtáhl do sebe a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Je pravda, že místy je kniha dost naivní - jako třeba, že by adoptivní rodiče pustili 17letou holku s tygrem a jedním chlápkem do Indie jen po jednom setkání. Ale je to scifi, tak proč ne??? Knihu jsem přečetla za dva dny a měla štěstí, že Ježíšek byl prozíravý a koupil hned druhý díl. A podoba s upírem je tam minimální

st.me
13.08.2012 odpad!

POZOR SPOILER
Snažila jsem se, fakt jsem se snažila, ale prostě to nešlo.
Dočíst tuhle knihu je nad moje síly. Mám ráda sci-fi a fantasy. Mám a dokonce moc. Ale tohle vážně ne.
Brala jsem v potaz, že dílo je určeno dětem a mládeži, ale sladkobolné bláboly o skvělém příteli, o kterém hlavní hrdinka potajnu sní mi přišlo jak ze Stmívání. A ono to vlastně je celkem podobné Stmívání, tedy až tam, kam mi moje oči dovolily zajít.

Celý to je o tom, jak se sirotek Kelsey (která je mimochodem prudce naivní a natvrdlá a to dokonce tak, že Šípková Růženka by vedle ní vypadla jako protřelá mrcha) dostane na brigádu do cirkusu, kde ji najednou začne poslouchat bílý tygr, jakoby to byla vycvičená Micka domácí. Tygra pak kdosi koupí a přesune do Indie i s Kesley. A v Indii hop a z tygra je člověk. A ne ledajaký, nádherný až překrásný. A hop, zase je z něj tygr. Dál jsem to nezvládla. Během čtení se mi chtělo smát, brečet a nevěřícně kroutit hlavou. Život mi to teda rozhodně nezměnilo.

Úryvek:
"Kels, jak ti je? Jsi v pořádku?
Chtěla jsem mu vpálit nějakou sarkastickou poznámku, ale místo toho jsem se zakuclaka a začala jsem kašlat vodu. Zhluboka jsem se nadechla a z plich se mi ozvalo čvachtavé chrčení a já se znovu rozkašlala.
"Otoč se na bok. Pomůže to dostat vodu ven. Počkej pomůžu ti."
Přitáhl mě k sobě, abych si lehla na stranu. Vykašlala jsem další vodu. Svlékl si mokrou košili, složil ji a pak mě jemně nadzvedl a dal mi ji pod hlavu, která bolela toli, že jsem si ani nedokázala vychutnat pohled na jeho ...opálenou...vypracovanou...svalnatou...nahou hruď.

No komu to nepřijde jako Stmívání s tygrem, tak se omlouvám. A jak jsem tak listovala dál, tak jsem se dověděla, že se tam objeví i druhý tygr. No kůrňa....
Ehm...je to spíš červená knihovna než fantasy. A autorka by ji měla do toho žánru urychleně přemístit.

Indie láska kletba pro dospívající mládež (young adult) fantasy tygři

Colleen Houck
americká, 1969