Tygrovo prokletí

Tygrovo prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117774/bmid_tygrovo-prokleti-117774.jpg 4 596 119

První kniha Tygří série. Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud? Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy. Prokletí tygra je prvním dílem romantické fantasy série, který vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Curse , 2011

Cleo De Nile
07.06.2019 4 z 5

Nedávno jsem si dala re-reading celé série, která mě kdysi zaujala svými překrásnými obálkami, a tentokrát jsem tak nadšena nebyla. Kelsey je v prvním díle naprostý poklad, byla jsem tehdy ráda, že jsem objevila sympatickou hlavní hrdinku. Není to však pouze romantický příběh okořeněný kletbou, je to vyprávění plné mystiky, tajemna, akce a napětí. Bohužel to ale není ani trochu čtivé, louskala jsem to dlouho, a má to dost hluchých míst.

AloneJane
02.06.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala darem a musím říct, že jsem si ji zamilovala. Už je to pár let co jsem ji četla prvně, ale nemám problém sáhnout po ni znovu. Poutavý příběh a k tomu ještě pár šelem a zakletých princů. Za mě opravdu srdcová četba

Emily929
07.05.2019 5 z 5

Kniha mi přišla skvělá. Rena jsem si moc neoblíbila. Kelsey byla normální dívka, bylo mi líto že dávala přednost Renovi. Kišana jsem si hned oblíbila. Ze začátku se příběh trochu táhne ale když se objeví pan Kadam... Vůbec to nemohu vyjádřit slovy,protože to nejde bez spoilerů.

Nikolka001
03.05.2019 3 z 5

Podařený nápad, sympatické postavy, rychle ubíhající děj. Rozjezd byl sice pomalejší, ale prostředí cirkusu jej uskutečnilo atraktivním. Kelsey se chová rozumně do té doby, než ji city otupí rozum. Rena jsem si oblíbila, ale postava Kišana je kvůli nevědomosti o jeho charakteru zajímavější.
Dalo by se říci, že kniha byla úžasná. Bohužel jsem u akčních scén nebo v boji o život necítila emoce, které potřebuji u čtení projevovat. Každopádně jsem zvědavá, jak vše dopadne.

Barbar11
22.02.2019 5 z 5

Neskonale chytlavá a jedna z mých nejoblíbenějších knih.

princessaelin
12.01.2019 3 z 5

Tato knížka se mi dostala do rukou jako skvělá série se skvělým příběhem a bohužel nenaplnila mé očekávání. Příběh je velice poutavý a v dalších dílech ještě víc. Za nápad musím autorku pochválit. Kdyby nebylo milostného trojúhelníku, tak je tahle kniha skvělá. Mám ráda, když je fantasy jen lehounce podkreslené láskou, ale kvůli citovým výlevům, které pokračují hojně i v dalších dílech, bych zabíjela.
Příběh dokonalý, zápletka také ale hlavní hrdinka by se mohla koukat víc na to, co má před sebou.
Kniha zklamala mé očekávání a to se považuji za její cílovou kategorii.

LillyGrace
02.01.2019 4 z 5

Skvělá knížka. Chvíli trvá než se to rozjede, ale pak to začne být opravdu zajímavé. Autorka má skvělý lehký styl psaní, který vám nebude dělat problém se začíst. Hlavní hrdinka trochu na facku, ale tygří princové to vyvažují. Příběh námětem trochu klišé a jednoduchý. To mu ale rozhodně neubírá na čtivosti.
V konečném důsledku jsem více než spokojena. Takže doporučuji. Rozhodně si to přečtěte.

juni
02.01.2019 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila kamarádka a vůbec nelituji, že jsem po ní sáhla, i když jsem se ze začátku zdráhala. Ihned jsem si zamilovala příběh Rena i Kelsey. Také jsem si zamilovala indickou kulturu. Nádherný příběh, akorát mě mrzí ten konec, ale to se v dalším díle určitě spraví ;)

verulik196
16.09.2018 4 z 5

Pro jednou jsem zase narazila na skvělou fantasy sérii. Místo klasického amerického prostředí se kniha odehrává v Indii, což velmi oceňuji. První polovina je na pět hvězdiček, v druhé mi ale na Kelsey hodně vadila jedna jistá věc, a proto jsem se nakonec rozhodla pro čtyři.

Nelaach
22.05.2018 5 z 5

Super knížka, nutno podotknout, že mě na ní nejvíce dostala ta ředkev :'D

Lenka1998
21.05.2018 5 z 5

Povedená, fantastická, napínavá kniha, která Vás naprosto pohltí a pustí až po přečtení posledního dílu.
Četla jsem ji jako čtrnáctiletá s naprostým nadšením a ráda se k ní vracím i teď.
Pravdou je ale, že cílovou skupinou jsou spíše mladší slečny a milovníci fantasy románů.
Za přečtení rozhodně stojí :)

yumcolanight
01.05.2018 5 z 5

skvělý fantasy román

Aztz1711
04.02.2018

Mohu jen souhlasit s čtenáři. Je to skvělá knížka, která vás hned pohltí a další pokračování ságy je fascinující.

Suou
17.01.2018 5 z 5

Skvelá kniha a tá obálka... :3

andrejci
06.01.2018 5 z 5

Knížka mě příjemně překvapila. Autorka příběh napsala tak, že mě okamžitě pohltil. Nic nepřeháněla a bylo to krásně napsané. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu:):):).

Kandy
17.12.2017 2 z 5

Nejsem cílová skupina této knihy, takze by moje kritické hodnocení bylo asi neobjektivní....Číst ji ve třinácti letech, byla bych nadšená.

nikiem
30.11.2017 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Občas mi přišla napsaná zvláštně, ale to jsem rychle překousla a do děje se opravdu vcítila. Co mi ale vadilo je chování Kels, které mi přišlo přinejmenším podivné, která normální zamilovaná holka se takhle zachová k chlapovi? Neznám nikoho kdo by si vědomky chtěl takhle ubližovat.

kaca3606
21.10.2017 4 z 5

hezká kniha, jen mi na konci připadala Kelsey zbytečně "taková".jinak takový trochu indiana jones :) líbila se mi, už čtu tygrovu stezku

Kattie17
07.10.2017 2 z 5

Kdybych četla tuto knihu o pár let dříve, možná by mě více uchvátila. Takhle vidím jen namyšlenou holku, která si sama protiřečí a stále přemýšlí o panu Božském. I přes nespočet vět o jeho úžasné osobnosti a postavě, když se naskytne příležitost, odstrčí ho. Náš "záporák" mi zde přijde úplně k ničemu. Je tu jen jako doplněk do milostného trojúhelníku, bez kterého by se, podle mého, děj naprosto obešel. Naneštěstí je příběh především o lásce a nerozhodnosti slečny Ok Kelsey. Knihu jsem dočetla jen do půlky, protože mi děj samotný přišel příliš zdlouhavý a jak již bylo řečeno, pár stránek bych zcela vyškrtla.

Lexa123
29.07.2017 5 z 5

Příběh mě až opravdu fascinoval. Přiznám se že bílí tygři jsou má oblíbená zvířata takže jsem si příběh opravdu zamilovala. Miluju dobrodružné a nebezpečné příběhy. a tady to všechno je.

Indie láska kletba pro dospívající mládež (young adult) fantasy tygři

Colleen Houck
americká, 1969