Tygrovo prokletí

Tygrovo prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117774/bmid_tygrovo-prokleti-117774.jpg 4 596 119

První kniha Tygří série. Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud? Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy. Prokletí tygra je prvním dílem romantické fantasy série, který vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Curse , 2011

AajaPal
28.07.2017 5 z 5

No, tak jak začít? Kniha mě spíše upoutala přebalem s bílým tygrem, které zbožňuju a nyní mám opravdu velký problém! Musím rychle koupit druhý díl a potom rovnou hned i další díly :-D . Nemám co dodat, prostě naprosto skvělá oddychovka a Dhirena s Kišanem si prostě nejde nezamilovat.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Super. Kniha mě nadchla, velmi čtivé a má spád.

Lucyiero
03.05.2017 2 z 5

Také oddychové čítanie, čakala som od toho viac. Nezáživné, zdĺhavé riešenie len citových výlevov úplne nesympatickej hlavnej postavy. Každý náznak toho, že sa konečne bude niečo diať skončil tak rýchlo ako aj začal - žiadny poriadny zvrat alebo zápletka.

jirickovazuzka
28.03.2017 4 z 5

Příběh nadchne a udrží v napětí. Je pravda, že to "OK" tam byla přemíra, ale i tak to bylo super.

Ailee
13.02.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila a příběh byl originální, i když v dobrdružných částech jsem měla pocit, že čtu dobrodružství Indiana Jones. Jen mě mrzí ten konec. V okamžiku, kdy se Kelsey začala podceňovat a vsugerovala si, že pro Rena není dost dobrá, začala mi lézt na nervy. Mám takový dojem, že ji autorka prostě jen potřebovala dostat z Indie a tohle bylo jediné, co ji napadlo, tak do toho postavy násilím dotlačila. A protože to nebyla zrovna malá část příběhu, dost mi to zkazilo celkový dojem. Ale na další díl se těším.

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Kniha skvělá. Fakt nemám, co dodat, ale hlavní hrdinka mi trochu lezla na nervy tím svým ,,Ok''.
Fakt mi přišlo, že se to někde nehodilo.
Avšak! Konečně kniha, ve které není milostný trojúhelník. (Zatím)

Barbucha97
31.12.2016 2 z 5

Mám ráda mytologii a fantasy, ale Kesley by zasloužila vážně jednu po palici. "Nejsem dost dobrá, božínku, teď se radši - SPOILER! - zamiluju do druhýho bráchy, aby mi ten první dal pokoj, jak si jenom mám vybrat, když on je tak dokonalej, bůů, já jsem taková chudinka malá ředkev." Příběh i nápad je bezva, ale hlavní hrdinka neustále potřebující zachránit a slintající ob řádek nad úžasností pohádkového prince - Ok, Dhiren je boží, my to pochopili! - tak trochu ruší fajn četbu. Ve finále je mi spíš obou bráchů líto, že mají na krku takovou fňuknu. Ale jestli si užíváte pubertální citové výlevy, asi vám to vadit nebude.

Werosaurus
26.12.2016 1 z 5

Hlavní postavu bych přetáhla něčím po hlavě, tak nemožná hlavní hrdinka tu dlouho nebyla. Donutila jsem se to dočíst do poloviny, dál už se mi nechtělo. Případalo mi to až příliš klišovité, zdlouhavé s nudným dějem a nesympatickými, nezajímavými postavami.

Rochelka
12.12.2016 3 z 5

Musím říct že začátek knihy a prostředek je fascinující, ale jak se blíží ke konci už není tak fascinující. Jinak kniha je krásná.

Brambu
13.10.2016 4 z 5

Tygři jak překrásné to jsou stvoření... Příběh mne naprosto uchvátil a pohltil. Chvíli mi trvalo srovnat se s Indií a celou tou její filosofií, ale vzrůstající láska hlavních hrdinů mi to bohatě vynahrazovala. To jejich neustálé kočkování a provokování tomu dodává šmrnc a celé to tvoří překrásný a láskyplný fantasy příběh dle mého gusta.

venacava
24.09.2016 5 z 5

Pribeh mě nadchl...vyprávění je strhující!

lucie2371
15.09.2016 5 z 5

Super kniha! Hned jdu na další díl!

anonym02
31.08.2016 5 z 5

Tahle kniha je podle mě velmi povedena . Musím ale přiznat, že mě hlavní hrdinka štvala , tím svým věcným ,,ok''.

pink_unicorn
27.08.2016 5 z 5

Mám tuhle sérii vážně ráda. Škoda jen, že se hlavní hrdinka místy chová na 14 let, to do příběhu moc nepatří. Jinak jedna z nejlepších fantasy sérií, co jsem četla, oceňuji především nápad s tygry a děj dosazený neobvykle do Indie. :)
Doporučuji. :)

NikkyGranger
19.08.2016

Jako nakonec jsem se dokopala to dočíst, ale byla to fuška. Pořad takový ty řečičky okolo prince, jak je dokonalý atd. To už ani není pořádný fantasy, to je jako Stmívání jak řekla st.me.
A to FANTASY zbožňuju, je to můj nejoblíbenější žánr:-D

DeniskaD
24.07.2016 3 z 5

Zajímavý příběh, ale celkem mě zklamalo asi posledních 50 stránek knihy, ve kterých se hlavní hrdinka chovala jak malá puberťačka - bylo to zdlouhavé a místy nudné.

Julia_pt
07.07.2016 5 z 5

Trochu zdlouhavé, ale jinak nemám, co dodat.

KateChatt
06.07.2016

Dokonalá kniha, menší výtku bych dala tomu jejich myšlení - ,,stačí jen někam dojít a kletba je pryč".

Natyyy4444
14.06.2016 4 z 5

Knížka byla super, ale hlavní hrdinka mi někdy lezla na nervy tím svým "ok". A konec mě docela překvapil. Knížka mě místy nudila a nevím, jestli budu pokračovat.

kendllajf
02.05.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Opravdu povedená. Od 200 stránky jsem si pořád říkala kdy jí konečně vyzná lásku, nebo ji políbí, a když ho poprvé odmítla, myslela jsem že ji zabiju. Byla jsem na ni naštvaná aji postupem času. Ale jinak úžasné. prostě mistrovské dílo a určitě si přečtu další díly

PS: Kde to bylo??? Dokonalí muži jsou jen v příbězích:) vÍM ŽE rEN NEBYL DOKONALÝ, ALE I TAK:)

Indie láska kletba pro dospívající mládež (young adult) fantasy tygři

Colleen Houck
americká, 1969