Tygrovo prokletí

Tygrovo prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117774/bmid_tygrovo-prokleti-117774.jpg 4 596 119

První kniha Tygří série. Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud? Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy. Prokletí tygra je prvním dílem romantické fantasy série, který vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Curse , 2011

Davina
16.01.2016 3 z 5

Zaujal mě obal a popadla jsem knihu bez rozmyšlení... Začala jsem číst a opravdu jsem se hodně dlouhou dobu nudila... Nápad s tygrem byl originální, ten příběh poutavý, ale kniha jako taková mě zklamala... Velice často zde byly nudné pasáže, které tam ani nemusely být obsaženy... Kelsey mi přišla taková nemastná, neslaná. A závěr? - Čekala jsem od toho opravdu víc a je mi to líto, ale končím u první knihy.

michaela4774
03.01.2016 5 z 5

Rozhodně nejlepší série knih, kterou jsem kdy četla! Teď už budu čekat jen na Tygrův sen a Tygrův slib.:)

adulikrow
28.12.2015

To mě baví! Když jsem knihu dočetla, zabíjelo mě čekání na další díly! určitě jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií!:)

LyP
03.12.2015

Tahle knížka byla fakt super,je hodně čtivá.Hned jak jsem docetla nejaký dil tak se mi chtelo si přečíst další.. No jedním slovem-Supeeerr!!

AkiB
02.11.2015 5 z 5

Skvělá série knih, celkem by mě zajímalo, zda ten pátý díl nakonec bude či ne. Bezvadně se to četlo, super námět. Rozhodně doporučuji.

livres
06.10.2015 5 z 5

Nejbožejší série na světě, jedna z mých nejjjjj srdcovek.

livres
06.10.2015 5 z 5

Rogweclla: Na goodreads.com jsem našla, že se spisovatelka chystá napsát 5.díl. který se v originále nazýva Tiger's dream (tygrův sen), ovšem ani v Americe se neví, kdy kniha vyjde.

LiLLu
05.09.2015 3 z 5

jsem celkem zklamana, nebo spiše mi nevyhovoval styl psani...a to jako něměcké telenovely...děj se dal velice snadno predpokladat...mam rada knihy pro mlade kde neni moc nasilí a moc erotiky a todle mě drasalo vnitřní uši. do dálšího dílu fakt nejdu i když obálka je tak lákavá.

rafej
30.08.2015 3 z 5

Nápad je opravdu neotřelý a osvěžující. Za fantasy zápletku a děj bych dala i 4 hvězdičky, ale kazí to nedotažený charakter a chování hlavní hrdinky Kelsey.
Ve zkratce bych děj popsala jako střídání akčních pasáží ve stylu Indiána Jonese, vyprávěcích vsuvek připomínajích indickou Šeherezádu v provedení starého věrného sluhy a poněkud křečovitých pokusů o romantiku, kdy se hlavní hrdinka chová jako malá, rozhodně ne jako šestnáctiletá a nebudí dojem, že už někdy v minulosti potkala jakéhokoliv kluka. Konec tomu ještě dodá, protože Kelsey se rozhoduje naprosto opačně než by člověk od ní čekal a nevěrohodně rozumně. To by žádná zamilovaná puberťačka nikdy neudělala.
Knížka bude bavit spíš mladší publikum, děti a mládež tak maximálně do 14 let. Starší už se můžou u některých pasáží nudit.

elisabeth123
27.08.2015 5 z 5

Tato kniha mě doslova uchvátila, dokonale vystihuje mé požadavky na knihu (láska, dobrodružství, napětí), přečetla jsem ji jedním dechem a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

NikiMedy
24.07.2015 5 z 5

Vážně úžasná kniha, příběh mě dostal už jen díky tomu, že miluji tygry, do kterých jsem se díky knize zamilovala ještě víc. Miluju tuhle ságu.

Sabii14
17.07.2015 5 z 5

Naprosto parádní kniha! Dost akce a dost srandy i lásky...
S knížkou jsem byla velmi spokojená a hned se vrhnu na další díl :-)

Kyrda
08.07.2015 5 z 5

prostě skvělá kniha!✌️ je jedna z mích nejoblíbenějších.už jsem přečetla všechny díly

LilianaFalcon
02.07.2015 2 z 5

Seškrtat tak o 150 stránek, protože těch nudných a zbytečných pasáží tam bylo opravdu požehnaně, vlít Kelsey do žil trochu víc rozumu, vynechat z toho nějaký ten trojúhleník... a bylo by to super čtení ;-)
Jo a stačilo by, kdyby tam bylo tak deset odstavců popisujících, jak je Rene nádherný a úžasný... nemuselo bych jich tam být milión.

Vianescee
29.06.2015 5 z 5

Podle mě naprosto skvělá kniha. Když jsem ji viděla poprvé nijak mě nezaujala. Potom v knihovně jsem si řekla: Tak proč ne. Už jsem četla knihy se zaměřením na řeckou, římskou i egyptskou mytologii, takže příjemná změna. Kniha mě uchvátila a já se nemohla dočkat dalšího dílu. Rena jsem si neskutečně oblíbila. Jen Kelsey byla zvlášť na konci na zabití. :D I přes to vřele doporučuju.

Naoki-Keiko
30.05.2015 3 z 5

Ve třinácti se mi to líbilo, dneska, když procházím anotace, recenze i samotné stránky, octlo by se to mým přičiněním v krabici s materiálem na podpal

Tereza15
11.05.2015 5 z 5

Tato kniha mě tak nadchla, že jsem hned po přečtení musela běžet za kamarádkou, aby mi půjčila i 2. díl! :D
Moc se mi líbí autorčin styl psaní i to, v jakém prostředí se děj odehrává apod...
Jediná věc, která mě upřímně mrzí je, že jsem tak dlouho odmítala si knihu přečíst.. :(
Ovšem kus mého já se zase naplnil když jsem se vžívala do děje v knize a vše prožívala s hlavní hrdinkou.. :)
Tak moc mi chybělo zase si přečíst dobrou knihu, a o ty je teď nouze :/ ;)
Proto bych chtěla mockrát poděkovat autorce za to, jak si dala záležet na svém díle, a taky za to, že další jedné bezvýznamné puberťačce snad aspoň trochu navrátila radost do života.. :)
Nebo aspoň do čtení tak výborných knih :)

Arya26
18.04.2015 5 z 5

Pokud bych měla knihu shrnout jedním slovem tak by to bylo slovo Úžasné!!

Nejdřív bych měla říct ,že knihu jsem si koupila ,,na slepo´´ ,protože jsem ji neměla v plánu číst. Já ,,šikula´´ :) jsem si rozžízla prst o rozbité sklo tak ,že jsem to musela jet zašít a já samozdřejmě hysterčila a tak jsem jako ,,bolestné´´ dostala tři knihy (juuupííí) (za každý steh jednu). V knihkupectví mi padli do oka tygříci a tak ihned museli padnou do nákupního košíčku :D.Určitě jsem neudělala chybu!!!
Kniha mě chytla hned jak jsem ji otevřela (a to jsem ješťe nezačala číst příběh!) ,protože na mě koukla úžasná báseň od Wiliama Blakea ,,Tygr´´ (samozdřejmě mi jako skalnímu fanoušku pořadu ,,The Mentalist´´ ukápla slzička (tato báseň hraje v seriálu důležitou roli)). Tak jsem se začetla ,ještě než jsem pořádně začla se čtením. Na knize bylo nádherné to ,že to byl nerealistický příběh v realistickém světě. Líbilo se mi ,že tam byly úplně normální věci a narážky na náš ,,normální´´ svět -(simpsnovi, cola ,superman, Brad Pitt ....). Taky se mi líbilo prostředí Indie. Ta mytologie a kultura byla zkrátka úžasná (schválně jsem se koukla na internet a v Indii je vážně uctívána bohyně Durga atd..) . Zkrátka kniha byla postavena na našem realistickém světě. Konečně se dostávám k postavám. Všechny ,ale úplně všechny postavy se mi líbily (samozdřejmě asi nejvíc Ren) . Ze začátku jsem nechápala proč se Kelsey tolik brání jejich vztahu a až na konci knihy jsem pochopila proč. Nevím proč ,ale trochu mi to připomína upíří deníky (dva bratři- Stefan x Damon, Dhiren x Kišan , dále Kelseyiny rodiče jí zemřeli v prváku na střední x Eleniny rodiče, potom Kišan říká Kelsey ,že mu vrátila jeho lidskost (Damon x Elena), že by Déjá vu ? je ten můj dojem). Jinak upíří deníky jsem nečetla a ani číst nehodlám ,ale viděla jsem letmo pár epizod v TV ,ale asi se autorka trochu inspirovala. Píšu to tady jen ,protože jsem si všimla nechci na to ,ale nijak moc poukazovat.Taky se mi líbilo ,že děj byl prokládán různými básničkami a jak jsem už říkala i příběhy z mytologie.
Kniha byla moc úžasná naprosto mě nadchla a to tak ,že se zapsala na ,,pomyslné´´ první místo v mých sdrdcovkách (sdílí ho s ,,Eragonem´´ a to se ještě žádné sérii nepodařilo) a tak jsem si vyměnila i ikonu na těchto stránkách. Doporučuju všem :) si to přečíst!!!

katerinad
12.04.2015

Nepřekonala jsem ani 100 stran, Kelseyiny myšlenky mi přišly prostě strašně jednoduché a hloupé. Přišlo mi to nudné. Možná kdybych se překonala a četla dál, zlepšilo by se to, ale nač se trápit, když je tolik knih, které bych četla raději.

Ellbereth
02.04.2015 4 z 5

Zatím čtu a čte se to velmi dobře. Sice je to psáno formou srozumitelnou i pro mládež, ale tak proč ne. Nápad se mi zatím líbí, je to změna. Elfy, trpaslíky, draky a podobnou "haveť" miluju, ale ta velká číča co se mění na sexy týpka je mi taky dost sympatická. Jsem docela zvědavá, kam bude příběh směřovat, protože zatím tedy moc netuším. A už vůbec ne, o čem budou další díly, které mám doma již taky nachystané. Jako oddechovku můžu doporučit.

Indie láska kletba pro dospívající mládež (young adult) fantasy tygři

Colleen Houck
americká, 1969