Tygrovo prokletí

Tygrovo prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117774/bmid_tygrovo-prokleti-117774.jpg 4 596 119

První kniha Tygří série. Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud? Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy. Prokletí tygra je prvním dílem romantické fantasy série, který vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Curse , 2011

ElisR1
29.03.2015 4 z 5

Výborná kniha, ale něco mi na ní chybělo...

Renaiti
15.02.2015 3 z 5

Tuto knihu jsem si velmi oblíbila! Vlastně jí vděčím za svoji lásku ke knihám. Úžasný nápad, který má obrovský potenciál. Snad jen hlavní hrdinku jsem měla chuť praštit polenem, aby se jí trochu rozsvítilo, ale jinak je děj naprosto bezchybný...

Alex27
11.02.2015 5 z 5

Obálka knihy mě okamžitě uchvátila, komu by se nelíbil roztomilý, tajemný bílý tygr.
Ale příběh .... nevím co bych napsala. Na začátku jsem si myslela, že to bude nuda, ale potom příběh začal nabírat na síle.
A jak říká pár uživatelů, krásná kniha, prostředí, ale nesnesitelná hlavní hrdinka Kelsey, kterou bych definovala jako rozmazlenou, dětinskou podceňovačku!
Tak a to je můj názor.

warca
09.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha!

IvcaK98
26.01.2015 3 z 5

Pěkný příběh, krásné prostředí, .....v jednom bálíčku s nesnesitelnou hlavní hrdinkou a poněkud zvláštním stylem autorky, která se zbytečně moc věnuje popisu a z oddechové četby, která se klidně mohla vlézt do 300 stránek, udělá bichli prošpikovanou přebytečnými větami. Škoda, protože jinak je vše ok :-)

TerkaHor
26.01.2015 4 z 5

Kniha je úžasně napsaná, jen mě trošku štvala hlavní hrdinka, ale každý na to může mít jiný názor.

anonym
07.10.2014 5 z 5

Tuto knihu miluji!!!
Když jsem šla do knihkupectví, tak jsem po ní hned šáhla a koupila jsem si rovnou všechny díly. Knihu jsem přečetla za týden, ale přečetla bych ji i rychleji, kdybych na ni měla víc času.
Do knížky jsem se hned začetla a ani jedna pasáž mě nenudila, prostě úžasná knížka

Veruleee
29.08.2014 5 z 5

je to super knížka!!! nejdřív jsem se do toho tak nějak nemohla začíst, ale po chvíli už v pohodě a začalo mě to i hodně bavit... měla jsem doma i 2. díl, tak jsem na něj plynule přestoupila...

xmetelkova
29.08.2014 5 z 5

Super kniha!!!

pajka0071
28.08.2014 5 z 5

Nemám slov! Kniha mě doslova uchvátila. Úžasný nápad, na úžasnou knihu. Nemohla jsem přestat číst. :)

Roselunda 1928
24.08.2014 5 z 5

Pěknej nápad. Ta indická mytologie mi nevadila, prostě jsem si řekla: je to pohádka, a hotovo!
Rena jsem chápala víc než Kelsey, kterou jsem celkem chápala taky. . Přišla mi ale jako tvrdohlavá a blbá (I am sorry! :)) hysterka (takže jsme si asi podobné :)) vážně mu to jako mohla vysvětlit a nějak to s ním vyřešit! Ale ráda se směju blbosti hlavních hrdinů, takže tahle série bude nejspíš něco pro mě :)
Bohužel jsem nalistovala o pár stránek dál, a dovtípila jsem se, jak to s Renem asi je, takže to pro mě nebylo žádný překvapení :(
Kišan tam je podle mě jen proto, aby to nebyla taková nuda a aby se s Renem mohl přetahovat o Kelsey! :D
Natt S: Souhlasím, až na to s Kišanem! Ren mi byl sympatický stejně jako Kišan!

Moc se těším na druhý díl, a doufám, že bude stejně vtipný a čtivý jako první. 4.5*

Aires
22.08.2014 5 z 5

Tygrovo prokletí je skvostná chuťovka.Plná akce a scén ala Indiana Jones.Příběh je nápaditý, neotřelý a až na dost natvrdlou hlavní hrdinku je dokonalý.Už kvůli oběma tygrům stojí za to si knihu přečíst.Tygří bratři jsou originální postavy a oba mě chytili za srdce.Dost už bylo upírů, vlkodlaků a andělů, teď tu jsou jedineční plyšoví prokletí tygříci, co čekají na osvobození! :)

Monisek.B
16.08.2014 3 z 5

Nápad se mi velice líbí, ale samotné zpracování už za ním trochu pokulhává. Kelsey bych dala za její chování na konci knihy pár facek a autorce snad i taky, a to za její občasné epické výlevy, jak zbytečně detailně něco popisuje. Měla jsem to sto chutí vždy přeskočit. Knihu jsem dočetla a do dalších dílů se taky pustím, ale mezi své srdcové tuto sérii určitě nezařadím...

Janičta
10.08.2014 3 z 5

obsahuje spoilery!

3,5 hvězdy.
Celkově bych to popsala jako Indiana Jones hadr... Vážně jim chyběl už jenom ten bič :-)
Docela se po džungli nacestovali o tom žádná. A "překvapivě" jim to šlo jako po másle.
Hlavní hrdinka potom vážně nezvládla své city a chovala se jak opilá puberťačka. To bylo trochu otravné.
Jsem zvědavá jak se nakonec vyloupne Kišan. Necítím z něj nijak velkou ochotu pomáhat a ani ždibec oddanosti. Rád provokuje Rena a to je tak všechno co zvládá.
Na knize se mi líbilo, že i když mě zrovna nepohltila, četla se lehce a to za to jsem jí dala velké plus.
Odhaduj,že další díl bude o něco temnější. Časem to zjistím :-)

muffkrcma9
04.08.2014 5 z 5

Cely den jsem jen četla a četla… bylo to božské… uzasne… ale jako u většiny jsem u posledních 100 stranek chtela Kels zabít… ale vážně… na to, že jsem tomu nevěřila, to ale bylo super… Doporučení! ;)

Selena2000
28.07.2014 5 z 5

No, tak začněme asi takhle; po 110 stránkách jsem knihu odložila. Nebavila mě, jenom chození džunglí a dál? Takže jsem dočetla celou sérii Divergence a pak jsem neměla co číst. Doma jsem měla jenom tohle a druhý díl. Dennodenně jsem kolem týhle knížky chodila a dívala jsem se na druhej díl a říkám si, tolik stránek? Tak to asi ne.
Nicméně z nudy jsem vzala knížku Tygrovo prokletí znovu do ruky a začala číst. A přestala jsem asi ve dvě v noci. Takže během následujících tří dnů mám dočteno a začínám s druhým dílem.

Teď přímo ke knížce - ze začátku je to nuda. Ale potom se všechno rozjede, lavina akce, objevů a citů. Kelsey mi byla sympatická, ale zejména v poslední třetině knihy naprosto nesnesitelná. Vy co jste četli, víte co myslím. Do našeho Indického prince jsem se zamilovala :)
I když mi není úplně jasné, proč ze všech nebezpečných pastí vyvázli (až na střet s Kappou) bez výraznějšího zranění. Hroty s jedem nebo ty trnité stromy, jak mohli sakra vyváznout bez zranění :D
Jako poslední bych vám poradila, že když vás děj ze začátku nudí nebo vám úplně nesedne, nepřestaňte číst a všem vám ho doporučuju. Stojí to za to :)

009Ivana
08.05.2014 5 z 5

Tohle vás prostě dostane. Děj je zábavný a lehce se to čte. Postavy příjemné. Když tak nad tím přemýšlím tak ani k této knížce nemám co říct a to se mi nestává moc často. DOPORUČUJI :) :) :)

Natt S
03.05.2014 4 z 5

Indičtí princové jsou starodávnou kletbou proměněni do podoby zvířete - tygra. O ničem podobné jsem ještě nikdy nečetla a asi proto mě kniha tak nadchla, ač měla i své vroubky. Indická kultura patří mezi jedna z mých oblíbených témat, takže já jsem byla během čtení hodně nadšená. U většiny knížek se mi stává, že začátek je nijaký a pak se děj rozjede, ale tady to bylo spíše naopak. Během prvních kapitol jsem byla nejvíc zažraná do čtení, ale ke konci knihy už jsem se nudila z toho, jak tam hlavní hrdinka řešila pořád dokola to samé. Kelsey bych tipovala na hodně rozpolcenou osobu, protože vůbec nevěděla, co chce. V jedné chvíli mluví o tom, jak Rena miluje a v další se k němu chová jak když je to masový vrah (berte s rezervou). Zato postavu Rena a Kišana nešlo prostě nemilovat. (: Jedna věc mě, ale hodně zarážela. Já vím, že Kelsey nevychovávali její praví rodiče, ale i přesto.. To se vůbec o ní nebáli když jí pouštěli někam na druhou stranu polokoule a ke všemu samotnou? Nechci to nějak hrotit je to přece jenom kniha, ale stejně. Nakonec už je jen nutno dodat, že doufám, aby se kniha s dalšími díly nezhoršovala.. (:

angelbooks
28.03.2014 5 z 5

V téhle knize nejvíc mám ráda postavy Rena a Kelsey :D. Nejlepší bylo když si z rena ( který třeba v tu chvíli byl tygr ) dělala tzv. polštářek ( tak to pojmenovávám já ) :DDD, to bylo pěkný :))).
Ke knize mám jediný HODNĚ velký vykřičník...
A to jest ke konci... SAKRA proč odjela?... Za toto bych klidně dala i 4* ale přece jen to je 1% ze 100 které se mi nelíbí takže proto dávám 5*.

Simona99
12.02.2014 5 z 5

Tato kniha mě opravdu zaujala a musím říct, že mě bavila od začátku do konce. Bylo tam spoustu zajímavých částí, při kterých jsem se i pobavila. Ale souhlasím s ostatními, že ke konci se Kelsey chovala doslova hnusně k Renovi. Nakonec to ale skončilo tak nějak dobře, Kelsey už si snad uvědomila, že udělala chybu. Určitě si přečtu i další díl!! :)

Indie láska kletba pro dospívající mládež (young adult) fantasy tygři

Colleen Houck
americká, 1969