Tulák Rover

Tulák Rover https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425/bmid_tulak-rover-3Hd-425.jpeg 4 380 29

Během prázdninového pobytu u moře v létě roku 1925 postihla Tolkienova syna Michaela nemilá příhoda: během procházky po pláži nešťastnou náhodou přišel o svou oblíbenou hračku, černobílého psíka. Když hračka nebyla ani po usilovném hledání nalezena, Tolkien začal svému synovi pro útěchu vymýšlet pohádkový příběh, jehož hrdina, pes Rover, je nejprve nerudným čarodějem Artaxerxem proměněn v hračku a pak vinou nepozornosti svého majitele rovněž ztracen na pláži. Teprve v tomto okamžiku se však začíná odvíjet sled fantastických příhod, které psího hrdinu zavedou vstříc neuvěřitelným dobrodružstvím na měsíci a v mořských hlubinách a pak šťastně zpátky domů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Roverandom , 1998

Peter.Melon
30.01.2013 3 z 5

Dobrá a zajímavá kniha.Autor ji pojal dobře.Je to jakási pohádka.Působí docela dobrým dojmem.

Miss Utahraptor
13.01.2013 5 z 5

Rozhodně jedna z nejkrásnějších moderních pohádek. Zhltla jsem ji během jednoho (školního) dne a ihned začala číst znovu od začátku. Kdo by odolal příběhu začarovaného štěňátka Rovera? :) Doporučuji odhodit předsudky a přečíst z pohledu pěti- šestiletého dítěte. Bude se líbit... ;)

dusty
15.07.2012 5 z 5

Krásná pohádka o psu Roverovi a čarodějích. Moc pěkné čtení nejen pro děti.

Tsabo
27.05.2012 4 z 5

Velmi příjemně psaný pohádkový příběh z pera věhlasného autora fantazy. Knížku bych doporučil mladším čtenářům, nebo rodičům, kteří chtějí číst svým ratolestem fantazy příběhy...už se těším, až s tím sám začnu, jen ten můj musí ještě povyrůst. Samozřejmě může být zajímavá i pro starší zvědavé čtenáře, kteří se rádi vracejí do dětských let:o)

Teuška
25.04.2012 5 z 5

Překrásná pohádka. Tak trochu opomíjený poklad. Moje malá rada: vyrazte stanovat někam daleko od lidí, přibalte si Rovera a každý večer před usnutím si kousek přečtěte. Kouzelné! No vážně!

Lyra
09.09.2011 4 z 5

príjemné a oddychové čítanie na voľný čas

valda
08.03.2011 4 z 5

Dětská kniha o psíku Roverovi, který je proměněn ve hračku chlapečka Číslo Dvě. Rover zažívá různá podivuhodná dobrodružství na Měsíci, ale i v podmořském království. Je to jeden z prvních Tolkienových příběhů, zároveň určených hlavně pro děti, ale už i u Tuláka Rovera se objevuje mnoho prvků známých i v pozdější tvorbě, to když Tolkien popisuje tajemná dobrodružství na temné straně měsíce, nebo setkání s Rudým drakem. Projevuje se zde i spisovatelova záliba v podivínských čarodějích. Rover se setká s mrzutým čarodějem Artaxerxem, podivínským Mužem z Měsíce a Psamatem Psamatidem s králičíma nohama, který si potrpí na správnou výslovnost svého jména. Nebo také skvělá schopnost vystihnout už jménem charakter místa nebo postavy. Když např. Rover cestuje s prastarou velrybou Uin. Určitě se jedná o skvělou knížku pro děti. Je doplněná několika autorovými kresbami. Bohužel je ale docela krátká. Je to taková příprava na rozsáhlejšího Hobita, ve kterém Tolkien tvorbu pro děti dovedl k naprosté dokonalosti.

Sobis87
03.01.2011 4 z 5

Příjemná změna mezi všemi těmi epickými díly mistra Tolkiena - jestliže Hobit byl pohádkovou fantasy, pak Tulák Rover je již čistokrevnou pohádkou, která nezapře autorovu nespoutanou fantazii a schopnost porozumět dětskému vnímání světa, což nakonec výrazně ovlivnilo styl vyprávění v této knize. Příběh je prostinký a spíše epizodický a celé se to velmi dobře čte. Příjemná odpočinková záležitost.

mareq
30.11.-0001 3 z 5

Krátký pohádkový příběh. Kdo očekává hobity a trpaslíky, bude zklamán.