Třináctý příběh

Třináctý příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7407/bmid_trinacty-pribeh-38V-7407.png 4 412 124

Spisovatelka Vida Winterová již po desetiletí okouzluje čtenáře po celém světě svými strhujícími příběhy, ale ten nejúžasnější si dosud nechávala pro sebe. Teď však cítí, že se neodvratně blíží smrt, a tak se rozhodne konečně odhalit dlouho očekávaný třináctý příběh: tajemství svého života. Ale i mladičká badatelka Margaret, kterou si zvolila za autorku svého životopisu, v sobě dusí bolest z minulosti. Obě ženy pomalu rozkrývají své osobní příběhy plné vášně, lásky, krutosti a oddanosti, protože jen pravda může ulehčit umírání a otevřít cestu do budoucnosti. Román Diane Setterfieldové navazuje na největší klasiky ženského románu a podobně jako Jana Eyrová nebo Na Větrné hůrce nabízí hluboce romantický příběh, v němž nechybí napětí, láska, tajemství ani magická a hrůzostrašná atmosféra.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Thirteenth Tale , 2006

Verika
11.11.2018 4 z 5

Chvilku trvalo, než se příběh rozjel, ale pak díky napínavému ději, jsem knihu nemohla odložit.

evask
19.10.2018 5 z 5

Teda! Fakt dobrý! A to jsem si ze začátku myslela, co jsem si to půjčila, zase omyl. Už jsem to chtěla vzdát. Bavit mě to začalo, až když slečna Winterová začala vyprávět. Pak jsem se nemohla odtrhnout. Autorce se mistrně podařilo držet čtenáře v napětí. A vykouzlit tajemno.
A mimochodem, která teda ten požár přežila?

adriane9
19.09.2018 5 z 5

Tak dlouho jsem nečetla dobrou knihu, že jsem přestala doufat. Ale příběh dvojčat? Pro mě velmi blízké téma a ano trefa do černého, úžasný příběh, co jsem četla jedním dechem. Skvěle popsaná láska ke knihám, zlehka o grafologii ale především psychologicky laděný román o spojení dvojčat.. Ač se to zdá neuvěřitelné opravdu tomu tak je i ve skutečnosti.

Opatov
10.09.2018 5 z 5

Mlada zacinajici spisovatelka sepisuje zivotni pribeh stare zamozne zeny zahaleny tajemstvim. O ujete vztahy neni nouze. Pripomina to Kvety z pudy. Ale jak se postupne odkryvaji jednotliva tajemstvi, neda se od knihy odtrhnout. Precteno na jeden zatah. Doporucuji.

speciale88
08.09.2018 5 z 5

Do příběhu sem se hned po pár stránkách ,,zažrala,, a nebyl problém přelouskat za pár hodin. Za sebe doporučuji přečíst.

Petra de Valo
05.08.2018 5 z 5

Napínavý príbeh, ktorý mi miestami pripomína gotický román. Psychicky narušení členovia rodiny Angelfieldovcov, nevyspytateľné dvojčatá, plno tajomstiev, atmosférou to pripomína Janu Eyrovú v čase na Thornfielde, ktorá je ostatne v knihe často spomínaná. Dej plynie pomaly, tajomstvá sa odhaľujú postupne, čo čitateľa drží po celý čas v napätí. Na záver sú tajomstvá odhalené, no jedno predsa ostáva, koho to vlastne Vida zachránila, Emelínu, či Adelínu?

pip11
23.07.2018 5 z 5

Záhadný a poutavý příběh,v němž jde o pomalé a strhující odkrývání pravdy. Moc krásné čtení, nemohla jsem knihu odložit abych na ni nemyslela.

daniska
17.07.2018 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Kdo má rád tajemství a Janu Eyrovou ať si jí rozhodně přečte. Stojí za to. Chytla mě tak, že na ní budu dlouho myslet , přečtu si jí ještě jednou.

Jana283
29.06.2018 3 z 5

Pro ty, kteří plní výzvu - děj se odehrává i v knihkupectví...
Pro ty, kteří milují tajemství....
Pro ty, kteří milují tlusté knihy a vychutnávají si pomalu plynoucí romantiku časů minulých....

ujira
04.06.2018 5 z 5

Hezký román v duchu anglických romantiček. Zajímavý příběh, odkrývající tajemství dvojčat.

allyce
24.04.2018 4 z 5

Prvních pár stránek bylo hodně nudných, ale doporučuji všem vydržet. Ve chvíli, kdy na scénu nastoupí stará paní Winterová a začne vyprávět příběh, kniha vás v té chvíli pohltí a zvědavost vám nedá knihu nadlouho odložit.

stafbul
17.04.2018 4 z 5

Velmi zvláštní příběh se spoustou postav. Příběh, kterým se po celou dobu, od prvních stránek vine dusná atmosféra tajemna a neblahého tušení. Duchové dávných a ještě dávnějších časů se setkávají s těmi doby včerejší a dnešní. A ačkoliv je tento celek temnější než polární noc, nevzbuzuje v člověku ani tak strach a hrůzu, jako spíše zvědavost.

miuk
05.04.2018 3 z 5

Čtivá kniha, zajímavý děj, zajímavé rozuzlení.

EleanorJane
03.04.2018 4 z 5

Krásný příběh. Sice jsem nečetla, pouze jsem slyšela audioknihu. Docela zamotaný příběh, ale plný tajemna, lásky a tajemství. Já osobně nemám ráda moc romantické příběhy, ale tento je opravdu úžasný.

AllyKumari
22.03.2018 4 z 5

Kniha, která obsahuje velké množství hrozných věcí: od sebepoškozování, incestu, zanedbávání dětí a mnoha dalšího. Nicméně není téměř možné ji položit a od začátku do konce mi oči jen letěly po stránkách. 4,5 hvězdy.

Miška.Miška
20.02.2018 4 z 5

Příběh sám o sobě je velmi pěkný a zaujme. Vůbec se mi nechtělo knihu odkládat ale i přesto mi trvalo než jsem ji přelouskala :)

Evišťátko
11.02.2018 5 z 5

Nevím proč to tak mám, ale často knížky, jejíž úvody mě nevtáhnou do děje , bývají pak většinou těmi, které mě ohromí! Stejně jako Třináctý příběh! Napínavý, místy děsivý a dojemný. Jen jediné, co mě po celou dobu čtení rozptylovalo, byla má neschopnost zasadit děj příběhu do konkrétního časového období.

sgjoli
14.01.2018 5 z 5

Fascinuje mne, jak se Setterfieldové podařilo napsat velmi silný příběh, a to jen o malém počtu postav a odehrávající se na malém prostoru. Postavy jsou autorčinou silnou stránkou. To samé platí o hutné atmosféře. Přiznám se, že závěr knihy mne překvapil. Pointu knihy jsem vůbec neodhadla a o to víc jsem si knihu užila. Svojí atmosférou mi Třináctý příběh připomínal Janu Eyrovou, částečně i Na Větrné hůrce od sester Brontëových, což jsem vskutku ocenila. Kniha mne moc bavila a rozhodně doporučuji.

Faila
27.11.2017 4 z 5

Tato kniha mě dostala svým příběhem - napínavým, plným nepředvídatelných překvapení a s velice zajímavými postavami. Místy mě otravoval její velice popisný styl a často mě štvala hlavní hrdinka, za mě velmi sebestředná žena s trochu přehnaným smyslem pro drama. Ale cítím, že nejsem úplně typická čtenářka podobných děl, a i proto hodnotím knihu jako nadprůměrnou.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Poutavý,záhadný příběh.Tak krásně se to četlo.

zfilmováno vzpomínky psychologické romány rodinná tajemství

Diane Setterfield
britská, 1964