Třináctý příběh

Třináctý příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7407/bmid_trinacty-pribeh-38V-7407.png 4 412 124

Spisovatelka Vida Winterová již po desetiletí okouzluje čtenáře po celém světě svými strhujícími příběhy, ale ten nejúžasnější si dosud nechávala pro sebe. Teď však cítí, že se neodvratně blíží smrt, a tak se rozhodne konečně odhalit dlouho očekávaný třináctý příběh: tajemství svého života. Ale i mladičká badatelka Margaret, kterou si zvolila za autorku svého životopisu, v sobě dusí bolest z minulosti. Obě ženy pomalu rozkrývají své osobní příběhy plné vášně, lásky, krutosti a oddanosti, protože jen pravda může ulehčit umírání a otevřít cestu do budoucnosti. Román Diane Setterfieldové navazuje na největší klasiky ženského románu a podobně jako Jana Eyrová nebo Na Větrné hůrce nabízí hluboce romantický příběh, v němž nechybí napětí, láska, tajemství ani magická a hrůzostrašná atmosféra.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Thirteenth Tale , 2006

verden
18.05.2016 5 z 5

Veľmi sa mi páči štýl, ktorým je kniha napísaná, aj tá ponurá atmosféra a miestami trošku úchylný dej. Mám rada príbehy, v ktorých je hlavná postava určitým spôsobom v izolácii, všetko ostatné ustupuje do úzadia a jej existencia a sústredenie sa zúžia len na jedinú vec/úlohu.

Bella09
17.05.2016 5 z 5

Se čtením této knihy jsem dlouho otálela. Neměla jsem pocit, že by se mi mohla líbit a počítala jsem s tím, že ji když tak odložím. To jsem se hodně spletla. Zaujala mně od samého začátku. I když se v příběhu odehrávají nehezké věci, děj je moc pěkně popsaný, tak jemně, pokud se to tak dá říct. Řekla bych, že je to moje největší příjemné překvapení v posledních letech.

eiramka
10.04.2016 4 z 5

Podle mne velmi poutavý příběh tak trochu a la Na větrné hůrce. Margaret odjíždí do odlehlého venkovského sídla, aby tam zapisovala paměti umírající slavné spisovatelky Vidy Winterové. Veze si s sebou svoje stíny a démony a je konfrontována s démony a stíny Vidy Winterové - příběh jejího života právě připomíná příběhy sester Bronteových. Je tu tajemství, je tu záhada, je tu rodinné drama a láska. Pokud máte chuť na romantický příběh je tohle dobrá volba.

mekkejla
27.03.2016 4 z 5

Skvělý příběh a úžasná atmosféra. Ráda bych si někdy knížku přečetla znovu, abych si od začátku více všímala detailů, které se mi při prvním čtení proklouzly mezi řádky a díky tomu jsem se ke konci chvilkami trochu ztrácela. A musím vypíchnout začátek knihy, kdy Margaret popisuje svůj vztah ke knihám! Jo a hrozně bych si chtěla přečíst nějakou z knih Vidy Winterové ;-)

razzex
24.02.2016 3 z 5

Ze začátku jsem se musel přemáhat, později se to trochu rozjelo. Na mě kniha byla až moc psychologická a moc zkoumala vztahy dvojčat.

Turmee
27.01.2016 5 z 5

Úžasná knížka s tou pravou atmosférou. Chvílema to byla detektivka, chvílema psychologické drama, chvílema hororový příběh, a přesto si pořád udržovala jakousi kouzelnou nevinnost mezi řádky.
Příběh mě uchvátil, propracované postavy mi ihned přirostly k srdci a po dlouhé době jsem vydržela číst skoro celou noc, jen abych se dostala na konec další (a další, a další..) kapitoly.
Originální forma mě neustále udržovala ve střehu a nutila mě hledat strašidla v příběhu i má vlastní.

+kora+
31.10.2015 5 z 5

Plne skvelych opisov premenych na obrazy ,ktore sa vam zhmotnuju pred ocami. Ste tam s nimi . Prezivate s nimi..milujete, vrazdite..pre vsetkych ,ktori maju radi viktoriansku dobu vrelo odporucam..plne emocii a vasnivych chuti...

Lidka
26.09.2015 3 z 5

O téhle knize bych řekla, že konec dobrý, všechno dobré. Tím vůbec nemám na mysli to, že to dobře dopadne, ale to, že závěrečné kapitoly a poslední stránky knihy, tedy závěr knihy byly tím, co se mi na ní líbilo nejvíce. Jinak děj sám o sobě byl zajímavý, sice trochu překombinovaný, ale to by mi u tohoto typu knihy tak nevadilo, pokud by se to tak děsně neprotahovalo. Za svou vlastní osobu mohu říct, že jsem měla tentokrát problém s překladem knihy.
Tak že, pokud si rádi občas přečtete příběhy ve stylu Jany Eyrové / mne nevyjímaje/, tak se do četby můžete s klidem pustit.

ritz
21.09.2015 5 z 5

Začátek velmi rozpačitý, chtěla jsem knížku i odložit, ale vydržela jsem a bylo to úžasné. Zajímavý příběh, zajímavá zápletka a skvělé rozuzlení.

markéta23
18.09.2015 2 z 5

Mám z té knížky smíšené pocity. Někdy se m líbila, ale někdy jsem se u ní nudila. Zdálo se mi to překombinované, prostě autorka, tak nějak moc "tlačila na pilu".

Figurka
09.09.2015 5 z 5

Velmi hezká kniha, poutavý příběh. Ještě si jí v budoucnu nejméně jednou ráda přečtu.

Knižní střípky
18.08.2015 5 z 5

uff, tuto knihu jsem přečetla již před cca měsícem a pořád na ni musím myslet....úžasný příběh, krásně stylizovaný, ale krutý....krutý....bylo mi z něj hrozně těžko, ale nešlo knihu nepřečíst....to v žádném případě....všech postav mi bylo tak strašně líto, ale ano, je to nádherná kniha, jen nevím, zda seberu odvahu přečíst si další autorčinu knihu, která nedávno vyšla....

Tess.96
16.08.2015 3 z 5

Zřejmě jsem očekávala daleko více než jsem dostala. Začátek byl docela nudný a připadalo mi, že to nikam nesměřuje, pak už to začalo být zajímavé, ale ne do takové míry, jak bych si představovala. Příběh je napsaný hodně čtivě, ale vše je tam tak zamotané, že jsem se do toho zamotala taky.

jindra13
15.08.2015 2 z 5

Přečetla, ale musela jsem se nutit.

LaurielStilton
29.07.2015 5 z 5

Výborná kniha. Atmosféra, akú autorka vytvorila, som zatiaľ nenašla v žiadnej knihe. Márne dávam šancu všetkému, čo pôsobí tajomne a napínavo. Na Trinásty príbeh zatiaľ nič nemá.

bookcase
03.07.2015 5 z 5

Naprosto úžasný román, atmosférou mi připomínal viktoriánské romány a taky knížky Daphne du Maurieur

poetree
08.06.2015 5 z 5

Moc líbila. Asi si budu muset přečíst Janu Eyrovou, což jsem měla i tak v plánu někdy... Zvláštní...: náhodou jsem před touto knihou četla jinou, která byla taky založená na (potenciální?) výměně dvojčat (Uloupený život od Beneše)...

MKrat
14.04.2015 5 z 5

Patří k mým skvělým knížkám..

Safienka
12.04.2015 5 z 5

Skvělá! Čtivá, napínavá se správně zamotanou zápletkou. Autorka do děje zapojila velké množství emocí a já je prožívala všechny. Občas jsem se ani nemohla nadechnout. Tématika dvojčat, duchařiny, knih...to pravé ořechové!

vikaa
20.03.2015 5 z 5

Tak tahle kniha mě úplně okouzlila - láska na první pohled:-))) Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě donutila nepracovat, nespat a číst a číst. Příběh byl přesně takový, jaký bych chtěla napsat, kdybych uměla psát:-)) Nechybí tajemství, starý dům, dvojčata, nečekané zápletky a hlavně nechybí "pravdivý" příběh (třináctý), který se stává úplným teprve postupným dosazovaním malých a na první pohled často nedůležitých detailů.

zfilmováno vzpomínky psychologické romány rodinná tajemství

Diane Setterfield
britská, 1964