Rukojmí z Bella Vista

Rukojmí z Bella Vista https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63214/rukojmi-z-bella-vist-63214.jpg 4 27 11

Magnet 3/80. Volně zpracováno podle stejnojmenného 27.dílu TV seriálu 30 případů majora Zemana - Státní bezpečnost náhodou odhalí sabotáž na československých lokomotivách převážených do Chile. Jiří Hradec se nechá tajně naverbovat na loď jedoucí do Chile. Chce zjistit kdo za touto akcí stojí, a proto sleduje lodníka Barkla. Je však zadržen bolívijským nacistou Mestreyem. V příloze použito fotografií Jaromíra Komárka.... celý text

rafan65
03.04.2024 4 z 5

Zase jeden z lepších příběhů majora Zemana. Tento díl má ten správný náboj, není tam takové množství politické agitky jak ve většině případů. Četlo se to pěkně a dobře jsem se bavil.

MartinV.123
06.10.2023 5 z 5

Seriál a film jsem viděl mnohokrát a knižní verze byla stejně kvalitní. Za mě jedna z nejlepší kriminálek jakou jsem kdy četl.

hanak_v_exilu
24.03.2023 3 z 5

Předlohu mám rád, protože je to regulérní špionážní thriller z daleké ciziny - jeden z mála ke kterému se československá kinematografie kdy vzepjala. Bohužel si nese stejné nectnosti jako zbytek seriálu - major Zeman totiž uznává jen dva způsoby řešení zločinu, Boží vnuknutí, nebo infiltraci. Tady je použita druhá metoda, pro změnu ne přímo jím. Knižní adaptace tenhle modus operandi nevylepšila vůbec v ničem. Nevyhnutelně je tak slabší než seriál, protože exotiku Jižní Ameriky a krásu Hany Maciuchové jen popisuje. Nezbytné fotky, typické pro knížky edice Magnet sice potěšily, ale zážitek nijak výrazně nevylepšily.

Canniosh
19.10.2022 3 z 5

Nikdy bych nevěřil, že se do této útlé knížečky vejde celý děj celovečerního filmu, respektive hned dvou částí seriálu o majoru Zemanovi. Ale ono jo, je to tam všechno, co v seriálu/filmu. Osobně znám filmový děj velmi dobře, viděl jsem jej mnohokrát, proto mi i knížka přišla známá a nepřekvapující. Nicméně pokud ji bude číst čtenář filmovým majorem Zemanem nepolíbený, tak mu bude připadat strohá, taková odbytá, prostě bez hlubších informací o účastnících děje, ať už na té dobré či na té špatné straně zákona. Takže jako taková jednohubka pro fanoušky seriálu určitě super, pro ostatní pouhý špionážně laděný příběh ze vzdálených krajin.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Krásné a nostalgické. Vynikající zpracování, jak knižní, tak filmové.

georginaa
15.09.2021 5 z 5

Výtečně zpracovaný příběh, který byl inspirován skutečnou událostí a později zfilmován v 30 případech majora Zemana. Tyto série jsem měla a mám moc ráda.

hnatlubo
22.11.2020 3 z 5

Je to takový komunistický James Bond. Hezky se to četlo, naštěstí tam nebylo moc politiky, takže vcelku fajn thriller.

MarekThurner
18.11.2018 4 z 5

Major Zeman - kdo zná všechny díly, tak ví o čem je.

Janek75
06.05.2018 5 z 5

Perfektní na dobu která byla

Kuža007
27.03.2018 5 z 5

Každý, kdo tuto knížečku přečetl musí uznat, že je čtivá. Příběh je dobrý, ne komplikovaný a málokdo ví, že byl inspirován skutečnou událostí.

Hodža
19.01.2016 odpad!

Co k tomu dodat? Jak to mohlo mít rating 80 procent, proboha?! Tak jsem to musel trochu snížit...je to moje občanská povinnost! Z vlastní vůle, nikoli na cizí objednávku...