Večeře s vampýrem

Večeře s vampýrem https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212627/mid_temna-hrdinka-temna-hrdinka-Ii2-212627.jpg 4 684 139

Temná hrdinka série

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska... Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Dinner with a Vampire , 2012

Ria.
18.07.2016 3 z 5

Knížku jsem četla na dvakrát, poprvé jsem ji odložila těsně předtím, než jsem ji dočetla.
Na to, jak je autorka mladá mě knížka příjemně překvapila. Hledala jsem něco, v čem se budou vyskytovat upíři a Temná hrdinka se mi opravdu líbila, i když některé pasáže byly docela.. zvláštní, musela jsem si některé věci domýšlet a to nemám při čtení ráda. Proto dávám 3/5.

svobonís
22.06.2016 4 z 5

Temná hrdinka se mi moc líbila, ale vadilo mi, že Kaspar se choval na začátku tak povýšeně a krutě k osobám a u Violet mě zase štvalo to fňukání, ale na druhou stranu musím uznat, že tahle knížka je čtivá, místy napínavá. A upřímně na začátku jsem si víc oblíbila Fabiana, ale ke konci to bylo úplně naopak;)

Ewilka
28.05.2016 4 z 5

Temná hrdinka je přesně ta kniha, u které víte, jak to celé skončí. Ale i přes to je čtivá a vtipná. Dávám 4 hvězdičky, protože mi Kaspar na začátku nebyl moc sympatický a Violet byla strašně ufňukaná.

DK197
28.05.2016 4 z 5

První díl Temných hrdinek mě příjemně překvapil. Konečně snaha upíry trochu odlidštit. V první řadě jsou to pořád predátoři, ne? A po dlouhé době si kladu otázku, zda bych takový život chtěla... Asi ne.

Jenže láska je mocná. A touha ještě mocnější. Kaspar stál za to a spolu s Violet jim to fantasticky jiskřilo. SPOILER: Jen sakra nechápu, jak mu mohla odpustit to, jak se zachoval na konci. U mně by mu to tak snadno neprošlo.

3 hvězdičky původně, jelikož mi přijde, že celkově vzato jsem četla daleko lépe jazykově i atmosféricky napsané knihy. Když si ale vzpomenu na to, jak jsem se od čtení téměř nemohla odtrhnout, musím dát 4.

SeverusSnape
17.05.2016 5 z 5

První polovina knihy se mi líbila více ,ale byl to krásný příběh o upírech a samozřejmě milostný trojúhelník nesmí chybět,skončilo to velmi napínavě

janaky
08.05.2016 4 z 5

je to super kniha, vrelo odporúčam násťročným čitateľom. Je to na štýl upírskych denníkov, stmívaní. :) Tak ako zopár čitateľov písalo, prvá časť sa čítala rýchlo, stred bol taký tutuli-mutuli a koniec je super. :)

martina5069
14.04.2016 4 z 5

Sice po delśí době dočteno protože nebyl moc čas ale mám z toho teď trošku rozhozený pocity.... Příběh napínavej od začátku do konce ale ten konec..... strašně rychle useknutej a stalo se to teda nebo ne? Trochu nechápačka :-( V druhým díle se to asi nedozvím když to má být díl o růži podzimu..... Líbil se mi vztah mezi kasperem a violet ale král se choval do tŕíčtvrtě knížky jako blb. Ani nevím co o knize napsat protože příběh byl dlouhej a ten konec mě naštval proto dávám 4 hvězdičky takový slabší. Chtělo by to ještě aspoň 2 kapitoly kde bude víc rozepsanej konec...

Beatrisie
10.04.2016 4 z 5

Mě se knížka líbila, je fakt že od poloviny to bylo trochu nudné, ale přesně jak tu někteří píšou, na to že to psala tak mladá holka tak to je dobré. Mě otevřené konce nevadí.
Knížku jsem přečetla za dva dny a byla to příjemná od dechovka :)

Janet11
07.04.2016 3 z 5

Myslím, že pokud někdo sáhne po téhle knize, nemůže čekat originalitu ani hlubokomyslné úvahy. Prostě další upíří love story, jakých už bylo napsáno nespočet. Nicméně pokud hledáte lehkou oddechovou četbu, u které nemusíte přemýšlet, pak doporučuju.

Markouš
06.04.2016 2 z 5

První polovina knihy se četla rychle a bavila mě, ale od půlky to šlo z kopce. Do čtení jsem se musela nutit a knihu jsem vlastně ani nedočetla, protože bylo jasné, jak to skončí. Za mě slabé dvě hvězdy.

petvet
24.02.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, ale ke konci bylo čtení zdlouhavé, nudné-když vezmeme v úvahu,že to psala 16ti letá dospívající autorka,tak to bylo dobré.
Líbilo se mi,jak byla kniha psaná z pohledu více postav, naopak jsem byla zklamaná z otevřeného konce..

Nebylo to špatné-čtení spíše na oddech (pro náctileté holky).

Renytka
16.02.2016 1 z 5

Pokud je vám 15 a v tomto žánru se nepohybujete, klidně se na knihu vrhněte. Nedoporučuji, četla jsem jí, protože mi jí koupila babička, tentokrát se moc netrefila. Autorka se rozhodně zatím nemůže nazývat spisovatelkou (a já bych jí tak ani neoslovila, kdyby za příběhem nebylo v knize poděkování, kde se tak nazvala ona sama). Nemá to hlavu ani patu, postavy jsou nedůvěryhodné a otevřený konec knize rozhodně nesvědčí. Čteme skoro 500 stránek, abychom se na konci nedozvěděli nic. Jednotlivé dějové prvky na sebe špatně navazují. Možná jsem na to už moc stará.

shey
02.02.2016 4 z 5

Knížku jsem doma měla už delší dobu, ale nějak jsem se nemohla donutit jí otevřít - kdybych tušila, co mě čeká neváhám ani minutu :D Určitě doporučuji! Violet jsem si oblíbila, její pocity pro mne byly uvěřitelné a já se s hrdinkou sžila. Jestli byly v příběhu nějaké chyby nebo mezery, já si jich nevšimla a knížku jsem hltala jako dítě bonbony. Super!

Aggie.
09.01.2016

Kniha mě nadchla, hrozně se mi líbila. Jasně, příběh se v hlavních rysech vyvíjel předvídatelně, ale pro mě byl přesto poutavý a hrozně se mi líbil. Už je spoustu knížek s tímto tématem, přesto si myslím, že tady se povedlo vyvést to trochu originálně. A i kdyby ne, líbilo se mi to, jak styl psaní, příběh, prostředí a i postavy. Kaspar je taak trošku zlý a silný upír a Violet sarkastická a odvážná holka s odhodláním přežít. Četla jsem několik komentářů, kde je kritizována její plačtivost, já jsem to ale ocenila, protože kdo by v její situaci nebrečel? Aspoň to není ta hrdinka, která zvládne úplně všechno a nic jí nerozhodí.

MayaBu
05.01.2016 3 z 5

Jako oddechová četba ano, ale čekáte-li děj s hlubší myšlenkou, tak sáhněte po jiné knize. Můj problém pravděpodobně spočíval v tom, že jsem si nijak zvlášť neoblíbila ani Violet, ani Kaspara. Ona byla přecitlivělá a plačtivá a on až příliš arogantní. Pustím se do druhého dílu (s jinou hlavní hrdinkou), abych měla nějaké srovnání.

angelice
04.12.2015 odpad!

Nechci se nikoho dotknout, ale myslím si že tato kniha je výplodem vlivu několika dalších příběhů a toho, co teenagerské čtenářky požadují. Je mi 15, takže mezi ně taky patřím, ale u tohohle jsem málem brečela jak to jde s dívčími knížkami z kopce.

Neme
09.11.2015 2 z 5

Tato kniha je pro mě velkou záhadou. Bavila mě, byla napínavá, ale zároveň musím říct že z ní odrovnaná zrovna nejsem. Napevno jsem se rozhodla, že druhý díl už číst nebudu, protože si myslím že je spousta obsahově lepších knížek. Zároveň ale nemůžu jenom kritizovat. Byla čtivá, ale žádnou trvalejší stopu nezanechala. Srdečně doporučuji, odpočinkové čtení: výborné! :) Očekávání něčeho ...........: nee :D

Violete
31.10.2015 5 z 5

Můžu hned od začátku říct, že toto je moje nejoblíbenější kniha :) Naprosto ji miluju a přečetla jsem jí už asi 4x, ikdyž většinou nemám v oblibě číst jednu knihu víckrát. Kniha je z mého pohledu dokonalá a nemám k ní žadné výtky.

Etule
26.10.2015 2 z 5

Pro mě bohužel byla tato kniha nadlidským úkolem. Nápad hezký, ale provedení již méně. Každému samozřejmě sedí něco jiného, ale poprvé jsem se u knihy modlila za konec a téměř ji nedočetla. Škoda. Jedna hvězda za obálku, druhá za téma.

mišule5
13.10.2015 5 z 5

Pro mě dokonalá kniha, děj se mi strašně líbil. Lapala jsem stránku po stránce a nemohla se dočkat jak to dopadne mezi Violet a Kasparem :3.Určitě se pustím i do dalšího dílu a hluboce se klaním mladé spisovatelce za tuto skvělou knihu a všem milovníkům vampýrů doporučuji :)))

upíři dark fantasy kráska a zvíře

Abigail Gibbs
britská, 1994
2014  78%Růže podzimu
2013  82%Večeře s vampýrem

Kniha Večeře s vampýrem je v