Večeře s vampýrem

Večeře s vampýrem https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212627/mid_temna-hrdinka-temna-hrdinka-Ii2-212627.jpg 4 684 139

Temná hrdinka série

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska... Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Dinner with a Vampire , 2012

TereZz24
24.02.2014 5 z 5

Knížka mě strašně ohromila a nadchla. Hlavní hrdinka měla podle mého gusta úžasnou povahu (ráznou). Děj byl směřován vždy k věci a autorka nechodila okolo "horké kaše", jak to u některých knížkách je až moc nudné. Opravdu tuto knížku doporučuji! Spíše mladším čtenářům, ale nemusí jen oni. :)

kikies
21.02.2014 4 z 5

Čtivá a chytlavá... čtenáře opravdu snadno vtáhne a donutí jej přečíst skoro 500 stran na jeden zátah (já na to potřebovala dva večery, resp. noci). Ale autorčin styl je velice jednoduchý, místy až laciný - jde prostě až moc poznat, že popisované skutečnosti jsou nazírány ještě nepříliš dospělým pohledem mladinké autorky. Děj je snadno předvídatelný, objevují se věcné nesrovnalosti a co mě osobně dráždí nejvíc - jenže to je záležitostí spíše jedinců zodpovědných za české vydání -, jsou gramatické chyby a překlepy. Celkově knihu nehodnotím negativně, je to ale prostě takové lehčí oddechové čtivo a já se upřímně těším na to, zda a jak se autorčin styl vyvine v dalších dílech - věřím tomu, že potenciál a prostor tam je :-)

muchomurka
20.02.2014 4 z 5

Když jsem si knížku půjčovala, čekala jsem teda něco úplně jiného, i když přesně nevím co, ale rozhodně ne vampýry. To jsem zjistila až jsem knihu otevřela a zírala na podnázev. Ale když už jsem ji měla doma, tak jsem se dala do čtení. Ze začátku se děj rozjížděl těžkopádněji, ale postupně jsem si zvykla a začetla se. Trochu jsem se této knížky bála, podle některých komentářů zde jsem si říkala, jestli ji vůbec číst. Chvílemi mi děj přišel trochu táhlý, některé popisy zbytečné, nebo zdlouhavé, občas mi přišel děj zkratkovitý, ale celkově dobré. Postavy se mi líbily (jen mi bylo líto Fabiána). Ale celkově zvraty, nápady autroky, napětí (všeho druhu), myslím, že se to povedlo. Jen škoda, že to zase vypadá na "vícedílovou" sérii...

Iworri
14.02.2014 2 z 5

Vlastně ani nevím, co přesně ke knížce napsat a jak ji vystihnout. Snad jen - vůbec nenaplnila moje očekávání ? Nudná ? Příběh odlišný od těch, kterými se to jen hemží, ale jediné, co z toho srší je prázdno ! Jednoduše jsem se nedokázala do děje vžít, nemastné, neslané, nevtipné, neerotické, nijaké. Zklamání.

Catie_
11.02.2014 3 z 5

Mám z toho smíšené pocity. Příběh byl zajímavý, ale přišel mi takový nedodělaný. Možná to je tím, že je autorka ještě mladá a "nevypsaná", ale myslím si, že by to šlo napsat lépe. Chybělo mi dovysvětlit některé věci. Dokončit ten příběh mezi Viloet a Kasparem. Snad bude další díl v tomto lepší a ucelenější.
Měla jsem český e-book, nevím, jak je to s tištěnou knížkou, ale tady byly chyby, překlepy a ten formát nebyl chvilkami nic moc.

Knihoholka.
08.02.2014 5 z 5

Je to jedna z mála knih, kterou musíte číst až třeba do dvou do rána abyste to konečně dočetli já to takhle četla do noci o Vánocích.
Miluju upíry takže se mi ovšem moc líbilo. Z dřívějších knížek jsem byla zvyklá na oslovování upíři tak jsem to hodnotila, že je to pitomý když nekdo upírům říká vampýři.
Jinak dobře se čte jak jsem řekla klidně i do noci dokud to nepřečtu.
Taky mě hodně překvapilo, že autorce je teprve 20 let. Určitě si jí někdy přečtu znova až budu mít zase chuť na upíry.

rosemari
02.02.2014 5 z 5

Knihu ešte nemám celú prečítanu , ale už teraz musím napisať, že je veľmi dobrá.Čitala som dovtedy kym som mohla a oči dovolili co bolo dneska do pol štvrtej rano, už teraz sa teším na večer keď uložím syna do postele a pokračujem.Postava Vi je presne podla mojich predstav nie naivka ale ani hrdinka.

Péťa11
22.01.2014 5 z 5

Úžasná knížka. Četla jsem zž docela dost knížek o upírech ale tadle je zase uplně jiná, strašně se mi zamlouvali hlavní postavy Violet a Kaspar..... už se těším na další díl :) akorát si myslím že v něm hlavní roli bude hrát ta první hrdinka a ne violet

Natt S
28.12.2013 3 z 5

Líbilo se mi popisování upírů v tom špatném světle, protože takoví mají přece být ne?! Prahnoucí po krvi, zlý a nelítostní. Kaspar byl jasný příklad pro tyto slova, ale i přes to u mě ze začátku vedl Fabian. Hlavní hrdinka mi přišla až moc ubrečená, ale to by se dalo přežít, když vezmeme v potaz její situaci. Zakončení bylo dobré, takže myslím, že by stejně bylo lepší, kdyby kniha neměla pokračování (už i pro dobro mé peněženky).

Nelin
27.12.2013 3 z 5

Není to špatně napsané, ba naopak. Ale chybí tomu akce, zápletka a pořádný děj.

kackadoli
11.11.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Originálně zpracované upíří téma. Kaspar je prostě dokonalý. Moc mu s Violet fandím. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. :-)

lukyli154
22.10.2013 5 z 5

Mně se to líbilo. Sice další upíří téma, ale originálně zpracované. Konečně jsem upíři představeni jako bad gayové, což skutečně jsou - zabíjí lidi, pro jejich krev i pro zábavu a tesáky používají i při milotných hrátkách ;-) Těším se na další díl a budu Violet a Kasparovi držet palce :-)

KatChiss
08.10.2013 5 z 5

Do příběhu jsem se začetla už od začátku! Musím říct, že nápad je to originální. Temné hrdinky, které zachrání všechny dimenze a nastolí mír. Ale na druhou stranu musím vytknout jednu věc. A to, že když měli Kaspar s Violet tu aférku, přišlo mi to hodně jako "Padesát odstínů šedi." Jinak se mi kniha moc líbila a nemůžu se dočkat dalšího dílu! :)

ladyfromskye
29.09.2013 5 z 5

Leccos by měla autorka do příštího dílu vylepšit, ale jinak je tato kniha více než slušným začátkem série. Jen tak dál!

Lady.Ge
14.09.2013 5 z 5

Já jsem nadšená :) Kaspara i Violet jsem si strašně moc oblíbila a knížku jsem četla jedním dechem. Fabiana s Lylou jsem měla ráda jen na začátku, potom už vůbec. Kaspar je správný bad boy a je prostě dokonalý. :3 Smekám nad mladičkou autorkou :)

bowlly
17.08.2013 4 z 5

Dočteno... prvních několik kapitol bylo neuvěřitelně strhujících. Postupně se příběh začínal vléct, ale i tak bylo v knížce neustálé napětí (aspoň z mého pohledu) velice příjemná oddechovka...ani mi nevadilo, že Violet neustále brečí...já bych asi taky řvala...ale z postavy Kaspara jsem trochu zmatená...na to že je kniha z části psaná z jeho úhlu pohledu bych tam přidala daleko víc pasáží o jeho povaze, a co cítí atd. atd.
no těšim se na druhý díl, který by měl vyjít v originále na konci ledna...nevím jestli budu čekat na překlad...

Nikka07
21.07.2013 4 z 5

No... první stránky byly super. Vlastně celá knížka byla fajn. Občas mi vadilo, že Violet pořád brečí. Jinak, líbilo se mi, že to jedna z prvních knih, kde jsou upíři / vampýři jako ti zlí. Naprosto mě dostalo, jak tam ke konci Kaspar říká, že se nemůže dočkat, až Violet přestane tlouct srdce. Hned se mi totiž vybavilo, jak Edward v Twilightu Belle pořád opakoval, jak pro ni chce to nejlepší a žádná proměna nebude. xDD
Ale zpět ke knížce. Líbilo se mi to. :o)

ciniminisek
20.07.2013 3 z 5

Tak já nevím. První stránky jsem hltala, jak nenažraný pes. Někde uprostřed se to táhlo a já jsem musela vytáhnout zase nucení, abych tu knihu dočetla. Bohužel, ani zakončení si u mě další plus nevysloužilo. Příběh byl táhlý, líný, pořád samé popisování a zbytečné průtahy. Nikde žádný citové výjevy od hrdinů, ani pohlcující emoce z mé strany. Jako kdybych četla ranní tisk. Lidská ubrečená holka, co se z ní stane něco víc - toho už tu bylo. Chtělo by to něco jiného. Obálka naprosto otřesná. Řekla bych, že to můžu srovnat s Modrokrevnýma nebo Upíry s Morganville. Zlatá střední cesta.

Babouš
05.07.2013 5 z 5

Tak tohle se hodně povedlo. Na to, jak je autorka mladá, má výborně vypracovaný styl psaní. A jakožto příslušníkovi mužského pohlaví se mi líbilo, že nejde jenom o romantiku, ale taky o akční děj. Vampýři v Temné hrdince nejsou lesknoucí se miláčci z Tvajlajtu, nýbrž temné krvelačné bestie, které se spíše podobají Stokerovu Drákulovi nebo děsivým upírům z knih Anne Riceové.

Tenhle návrat k upírským kořenům je velice osvěžující, už mě nebavilo, jak si z nich každý autor udělal vlastní splácaninu. Vampýři podle Abigail Gibbsové jsou realističtí (pokud samozřejmě pomineme jejich věčné mládí atd.), s česnekem ani svěcenou vodou u nich nepochodíte.

Shrnutí: chytrá kniha s napínavým dějem a špetkou pověstného anglického humoru. Pět hvězdiček!

upíři dark fantasy kráska a zvíře

Abigail Gibbs
britská, 1994
2014  78%Růže podzimu
2013  82%Večeře s vampýrem

Kniha Večeře s vampýrem je v