Večeře s vampýrem

Večeře s vampýrem https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212627/mid_temna-hrdinka-temna-hrdinka-Ii2-212627.jpg 4 684 139

Temná hrdinka série

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska... Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Dinner with a Vampire , 2012

Katana83
30.08.2019 5 z 5

Paradni. I pres to ze hlavni postave je 17let, nemohla jsem se absolutne odtrhnout. Ale konec se mi zdal dost useknuty. Ocekavala bych navazane pokracovani...

Damonka12
10.08.2019 4 z 5

4,5. Skvělá kniha. Miluji takovéto fantasy. Jediné, co mi přišlo trochu moc byli ty dimenze. Ale líbil se mi překvapivý konec, který jsem neodhadla.

cukrovka
10.04.2019 4 z 5

Na to jak mladá autorka příběh napsala, byl děj velmi poutavý a zajímavý. Vampíři jsou zde vykresleni jako pravý dravci a hlavní hrdinka se s tím postupně vyrovnává smiřuje. Knížka je spíše pro -náctileté.

Erlif
04.03.2019 3 z 5

Mám ráda fantasy, nevadí mi fantasy pro děti... Tohle mě ze začátku bavilo, akce nechyběla, bylo to napínavé... ale postupem času, chování hlavní hrdinky nedávalo moc smysl a celé to začalo být takové zvláštní a dočetla jsem to jen proto, abych zjistila, jak to dopadne... člověk si ale řekl fajn, psala to 19ti letá holka, to jako klobouk dolů...

Jelka
01.03.2019 4 z 5

Za mě začátek úchvatný. První polovina super opravdu jsem knihu hltala a pak se to nějak zkazilo. Občas jsem se i ztrácela a nechápala a pak konec byla jsem ráda, že jsem už na konci a to bylo zase super. Čte se opravdu krásně. Jen mě to přijde zbytečně dlouhé.

AninaSlanina
17.01.2019 5 z 5

Snad nejúžasnější kniha co jsem kdy četla! Nádherně je všechno popsané (myslim prostředí atak) úplně skvěle jsem si celý ten svět představila. Úžasná atmosféra v knize a konec mě přímo dojal, možná i z části kvůli tomu, že mi bylo líto, že jsem knihu už přečetla:) Teď jsem se k ní po 3 letech vrátila, čtu ji znovu a baví mě to možná ještě víc. Nedókážu si to moc vyložit, ale kniha ve mně zanechala něco, co mě vždycky hřeje u srdce, když si na tento příběh vzpomenu.

Tess.96
23.08.2018 4 z 5

Ze začátku jsem si úplně nebyla jistá, zda se mi kniha a příběh bude líbit. Ano Stmívání se mi líbilo a v tomhle jsem viděla určitou podobnost, nakonec jsem byla mile překvapená. Začátek mi zabral trošku déle, než jsem se pořádně začetla a zamilovala si hlavní postavy, kterým jsem fandila. Moc se mi líbila zápletka s temnými hrdinkami, i když to bylo docela předvídatelné. Ale druhou polovinu knihy jsem přečetla skoro za tři dny.

jitka7
16.08.2018 1 z 5

Kniha začala slibně a pak hned narazila. To je asi vše. Bylo to chaotické, nesmyslné. Podle mého by se asi ani nemělo poukazovat na to, že jak se choval hlavní hrdina, že je to jaksi normální. Bylo to celé šílené. Ta kniha byla naprosto nesouvislá, nemělo to začátek, prostředek a konec. Slátanina.

vendul_
18.07.2018 5 z 5

Knihu miluji od začátku do konce a na druhý díl jsem se taky neuvěřitelně těšila. Myslím, že je to spíš pro slečny, ale neurazí ani starší. Záleží na vkusu. Za mě 5/5.

Maruš.D
13.05.2018 2 z 5

Uff... myslela jsem si, že kniha bude fantastická, ale bohužel jsem docela zklamaná. Začalo to slibně, pak se vše strašně zamotávalo. Nevěděla jsem co se děje, děj byl nesouvislí, zmatený, útržkovitý.. najednou tam bylo moc osob a dělalo mi problémy se zorientovat. Milostný příběh mezi Violet a Kasperem byl taky velmi zvláštní. Příběh byl na můj vkus zbytečně moc zdlouhavý, proto jsem často stránku prolítla jem tak letem světem. Nerada nedočítám knihu, takže ani teď jsem si to nedovolila. Nakonec mne to ani tolik nemrzí, kniha se po dobré půlce začala číst mnohem lépe a byla i zajímavější.
Je znát, že autorce bylo teprve 15. Myslím si, že má velký potenciál, ale stále se má co učit a co zdokonalovat.
Knihu si znovu asi nepřečtu, ale nelituji přečtení :-)

TerezaMondeková
24.02.2018 5 z 5

Na první pohled mě zaujala obálka, která je nádherná. Když jsem si přečetla popis a zjistila jsem, že je kniha o vampýrech, tak jsem si ji musela přečíst. Přes noci jsem četla, ve dne spala a o přestávkách ve škole se učila! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a nebo jsem na ni furt myslela. A když jsem se dozvěděla, že to psala dívka, které je 15... klobouk dolů! Je to velice dobře vymyšlený, vypracovaný a napsaný příběh. A konečně vampýři! Všichni píšou o upírech a o tom, jak jsou všichni hodní, ale tohle je mnohem lepší. Dokonale popsaný všechny postavy i charakteristika. A hlavní hrdiny jsem si zamilovala. A ta věc s těmi myšlenkami a tím osudem je taky fantastická!

ReziEngli
07.01.2018 2 z 5

Ne. Za mě fakt ne. Začátek vypadal slibně. Zajímalo mě to, jak to bude porkačovat. Ale pak se to jaksi zlomilo, pochybnosti narůstaly, až se z toho stala braková záležitost. Můj názor je ten, že tohle na Wattpadu, odkud to vzešlo, mělo zůstat a nikdy nespatřit světlo světa v knižní podobě. Wattpad je plný takovýchto povídek typu - dívka je unesena a zamiluje se do svého únosce, nejlépe když je to vampýr. Klasické klišé, kterého je po světě miliony. Do druhého dílu stopro nejdu. Za mě obří zklamání.

anibeni
01.12.2017 4 z 5

Kniha má super námět, pokud autorce opravdu bylo 15, když knihu psala, nezbývá než smeknout. Některé akce ale byly nedotažené, nebo ne úplně dobře popsané a to je škoda..

Ewik
06.11.2017 5 z 5

Hodně, ale opravdu hodně povedené. Ani se mi nechce věřit, že toto autorka napsala ve svých 15ti letech! Působivě vypracovaný a zralý styl, za který by se nemusel stydět i zkušený spisovatel.

Konečně pořádní vampýrští zabijáci s temnou historií a vražednými choutkami. Běžné protiupírské triky na ně neplatí. Po česneku jim bude maximálně táhnout z pusy a svěcená voda je příjemně osvěží.
Temná, akční a neskutečně chytlavá atmosféra Vás od začátku pohltí jako hustá britská mlha a nepustí.

Dokonale vytvořený svět, kde každý má svůj pevně daný úděl a místo, kam náleží. Vše do sebe hezky zapadá a pomaličku se formuje v kompaktní celek , postavy na papíře přímo "ožívají" a každá má svůj jedinečný a nezaměnitelný charakter, který láká k objevování.

Osvěžující upířina s údernými hláškami a velmi slibným startem. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Fizulka71
27.09.2017 4 z 5

Vemu-li v potaz, kolik bylo autorce let, když knihu psala, spadla mi čelist. Dokonale vymyšlené, skvěle napsané, neobvykle čtivé. Ač spíš pro čtenáře ve věku mých dětí, s chutí jsem si tento příběh přečetla a za mě jasně palec nahoru.

Zelený_Drak
25.08.2017 odpad!

Byla jsem zvědavá, jak dobrá musí být knížka z Wattpadu, aby vyšla tištěná verze. Bohužel se ukázalo, že nijak zvlášť. Autorčina redaktorka neodvedla úplně nejlepší možnou práci při přesvědčování Gibbs, aby vyškrtala nedůležité části. Začátek je strašně vleklý a každý, kdo chodí na Wattpad, v tom pozná dodnes velmi populární námět "Náctka unesená upírem nebo mafiánem se zamiluje do svého únosce a zatímco se ho snaží změnit, erotické napětí roste." - to na Wattpadu frčí už pár let, nic originálního. Vůbec nechápu, proč tu je tolik komentářů, že to je něco nového. Wattpad navštěvuji a mohu říct, že toto je typická Wattpadovina.

Autorka má pár dobrých nápadů (paralelní vesmíry, čaromocní), ale ve všem ostatním je vidět, že to je na rychlo sepsané dílko vydávané po krátkých kapitolách na Wattpadu, které následně vyšlo knižně bez důkladných úprav plné logických chyb a stylistických nedostatků. Popisů je někdy až moc a zároveň málokdy plní účel. Postavy staré stovky let se chovají jako puberťáci. Všichni jsou v podstatě stejní. Dialogy vypadají, že je nikdy nikdo nečetl nahlas, aby zjistil, co opravdu nezní dobře. Vztahy mezi postavami jdou do hloubky asi jako "horoskop na dnešní den" v lokálním plátku. V největší erotické scéně jsem zabloudila (autorce rozhodně jdou lépe ty kratší). A takhle by se dalo pokračovat dlouho... Druhý díl číst nebudu.

Mark.
17.07.2017 3 z 5

Děj nebyl špatný, kniha se četla dobře, ale.... Musela jsem se hodně zamýšlet nad tím, jak vypadají postavy o kterých čtu a vykreslovat si prostředí. Místy se o to autorka snažila, ale pořád nevím na čem jsem. Ovšem nijak mne to nenutilo zapojit fantasii. S odstupem dne na knihu již nijak nepomýšlím a celkem se mi v hlavě ztrácí. Vím, že se mi líbila v tu danou chvíli, mnohdy bylo i napětí, ale kdybych teď měla popsat, o čem kniha byla, ... no nejsem si jistá že bych to ještě zvládla.

BlackRaq
06.07.2017 4 z 5

Do knihy jsem se okamžitě začetla. Je velmi čtivá a i přes to, že tam bylo celkem dost klišé a ze začátku mi to připadalo jako mix několika příběhů najednou, musím říct, že není tak špatná. Nakonec se z toho vyklubalo dost příjemné, oddechové čtení. Bohužel ale 2. díl už není o Violet, ale o Růži. Nepochybuji o tom, že i 2. je dobrá, ale prostě to je, jako by mi Růže vlezla do písečku. Já chci pokračování, kde bude Violet v novém světě, poznávat ho atd... (pokud je to v té 2. knize někde zahrabané, tak se omlouvám, ale skutečně se mi nechce kniha jenom kvůli tomuhle číst). Taky mi dost vadí, že autorka na konec knihy nepopsala celou "záležitost," která se Violet děla. Každopádně i tak, tuhle knihu doporučuji :)

mišule5
24.06.2017 5 z 5

Přečteno znovu a hodnocení bych neměnila. Tento příběh má opravdu něco do sebe a moc moc doufám, že budou i další díly o dalších nadpřirozených bytostech! Filmové zpracování by taky nebylo k zahození :D

Dadula118
17.06.2017 odpad!

nerada to píšu,ale je to neskutečná blbost...spousta věcí nedávala smysl,nelíbí se mě styl psaní,autorka by mohla víc věcí rozvést,nemohla jsem se vůbec zoorientovat...další díl ani číst nebudu...

upíři dark fantasy kráska a zvíře

Abigail Gibbs
britská, 1994
2014  78%Růže podzimu
2013  82%Večeře s vampýrem

Kniha Večeře s vampýrem je v