Třetí stříbrná kniha snů

Třetí stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260495/bmid_treti-stribrna-kniha-snu-mbY-260495.jpg 4 678 136

Je březen, jaro v Londýně je za dveřmi a Liv Silberová stojí před třemi zásadními problémy. Zaprvé: Lhala Henrymu. Zadruhé: Ta záležitost se sny je čím dál nebezpečnější. Arthur přišel na kloub tajemstvím snového světa, díky nimž může páchat neskutečné zlo. Musí ho bezpodmínečně zastavit. Zatřetí: Livina matka Ann a Graysonův otec Ernest se chtějí v červenci vzít. A zlá Okrb, Graysonova babička, má na svatbu velké plány, každopádně však jiné než nevěsta. Liv má zkrátka plné ruce práce s tím, aby odvrátila všechny hrozící katastrofy... Spektakulární závěr snové trilogie! A konečně zjistíte, kdo je Secrecy!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das dritte Buch der Träume , 2015

Áňa 998
02.03.2019 3 z 5

Po dlouhé době jsem se dokopala do dočtení celé snové série, po takové pauze mezi druhým a třetím dílem se mi fakt nechtělo. Nakonec jsem Třetí stříbrnou knihu přečetla a dala mi pěkně zabrat, tohle už asi není čtení pro mě :-)

pipa36
02.02.2019 5 z 5

Vzhledem k tomu, že se jedná o zakončení série, bylo v tomto dílu celkem dost děje - i moje oblíbenkyně Okrb (oblíbenkyně spíše přezdívkou) tady dostala více prostoru, a někdy to byla fakt sranda. Velmi čtivé, moc pěkné, úžasné zakončení úžasné série - až je mi líto, že už nebudou další díly.

NymphMaeve
28.12.2018 4 z 5

Závěrečný díl se mi líbil stejně jako ty předešlé. Myslím si, že konec byl malinko odfláknutý, ne úplně domyšlený a jen na rychlo spíchnutý. Upřímně jsem netušila, kdo je Secrecy a dost mě to překvapilo. Očekávala jsem na konci ještě další věci, které mi tam chyběly a to zamrzelo. Jinak však čtivé, příjemné a zábavné, autorka mě celkově nezklamala, ale ani nepřekvapila. Po dočtení mám neutrální pocity - nejsem ani nadšená, ani zklamaná.

zuzana4291
27.12.2018 3 z 5

Tak ta třetí kniha byla sice více "fantasy" prvky, ale přeci jen už v ní bylo trochu víc "hluchých" míst. První polovina knihy byla slabší, ta druhá půlka už je víc tajuplnější a víc čtivá.

Silmarien
27.10.2018 4 z 5

Veľmi pekné a aj celkom logické ukončenie s rozumným záverom. Až mi bolo ľúto, že to už skončilo, prijala by som ešte 10-20 strán navyše, kde by som sa dozvedela viac o tom, čo sa dialo s postavami ďalej. Ale nevadí, hlavné veci vieme, väčšina z nich dopadla dobre.
Celou sériou som bola príjemne prekvapená.

ame
05.10.2018 5 z 5

Ani tady mě autorka nezradila a celou sérii ještě vylepšila. Liv je milá hodná holka, ale s dobrodružným srdcem a osobitým stylem. Další měsíc budu usínat s pomyšlením na chodby, plné dveří a se starchem že mi do nich někdo poroklouzne. Možná nejsem jedinná kdo přemýšlel nad vlastním zabezpečením a úžasným světem snů, který i když se to na první pohled může zdát není opleten růžovou vatou. Jsou v ní černá místa, plná zla a zloby. kdo má odvahu se do nich podívat, je nepříjemně překvapen. Další díl by mi vůbec nevadil, protože věřím že autorka má bystrou mysl a geniální nápady.

mStationka
16.09.2018 5 z 5

Tak abych všechny díly mohla shrnout do jednoho -teď už závěrečného komentáře. První díl vás jemně nakousne a vtáhne do dějové linie pomalinku,nenásilně a přesto zajímavě,druhý díl rozplétá dějové části pavučiny,ale přitom stále čtenář netuší určité souvislosti,a taktně čtenáře naláká na poslední díl,který mu všechny součástky drobečků spojí v lahodný koláček. Berte to jako oddechové dílo,pro nás,co nejsme náctiletí,ale i přesto mě knihy bavili a to dokonce tak,že jsem všechny tři přečetla ve dvou dnech a to je prosím pěkně -pro mě velký úspěch. U knih jsem si odpočala,odreagovala jsem se a dokonce si i myslím, že mé první snění bude o dveřích...těch mých dveřích ????????????

Elen telemna
05.08.2018 4 z 5

Nevím, nevím...
Liv mě opravdu zklamala. Co to mělo znamenat? Tím si to opravdu pokazila. A ten démon už mě začínal celkem unavovat.
Co se týče Secrecy, tak od poloviny mi to bylo opravdu jasné. Skoro to působilo tak, jako kdyby si to autorka vymyslela teprve během psaní třetího dílu. Nebo to opravdu plánovala celou dobu?
Když se na to teď dívám zpětně, tak nechápu, proč autorka nestrčila celý příběh jen do dvou dílů místo do tří. Pár částí by se vyškrtlo, něco poupravilo a zkrátilo a bylo by to. Takhle mi přišlo, že se to jen zbytečně protahuje.
Ale i tak jsem ráda, že jsem celou sérii úspěšně dočetla. Nevím, jestli si ji budu pamatovat dlouho, ale každopádně to pro mě byla dobrá zkušenost. Alespoň už kolem ní nebudu v knihovně chodit a přemýšlet, jestli stojí za to si ji přečíst. :D
P.S. Grayson mi ale přece jen bude chybět...

an91
26.07.2018 4 z 5

Nevím, jak bych celou trilogii shrnula. Nebylo to špatné, ale podle mě takové nemastné, neslané..ostatní dva díly jsem hodnotila 4*, třetí díl taky, ale pro mě byl nejlepší, takže by si zasloužil 4,5*. Plný počet bohužel ne, protože sérii Drahokamy tato série nepřekoná.

Francesca14
07.07.2018 3 z 5

Už mě to nějak nebavilo tolik, jako předchozí díly. Kniha sice neztrácí na vtipnosti, čte se lehce a má sympatické postavy, ale co se děje týče, přijde mi, že už se to trochu zbytečně protahuje. Ve druhém díle ještě aspoň došlo ke konfliktu mezi Henrym a Liv a bylo tam to s tou Miou, ale tady už se nic moc nového neděje. Zakončení se mi líbilo, ale přijde mi, že by sérii stačily dva díly místo tří. Obálka samozřejmě krásná a autorky styl psaní je super.

juni
06.07.2018 5 z 5

Poslední díl byl naprosto skvělý a obálka také. Chtě bych si přečíst od autorky i sérii Drahokamy, která je prý naprosto úžasná.

axola
19.06.2018 5 z 5

Tak schválně, kdo všechno vypátral TU správnou secrecy? Já ano :)

Verasnížek
04.06.2018 5 z 5

Báječné :D
Moc krásně napsáno a všem doporučují :)

chrastitko
03.06.2018 4 z 5

Celkově mi kniha přišla hodně prodlužovaná, až v posledních 60 stránkách bylo to důležité a zásadní. Na konci bylo spousta nečekaných zvratů a taky mi byla velmi sympatická Mia, která většinu záhad odhalila, a to sama.I když mě tahle série bavila, stále se nedá srovnávat s Drahokamy,ty byly prostě top.A už se moc těším, až autorka na podzim vydá novou knihu: Zámek v oblacích.

1v8na
31.05.2018 4 z 5

Kniha byla opět čtivá a svižná, tentokrát oproti druhému dílu již od samého začátku. Přišla mi záživnější než druhý díl. Stále se mi velmi líbí postava Graysona. Liv byla také sympatická, jen její lež Henrymu a způsob, jakým to pak chtěla vyřešit, se mi nelíbil.
Série byla pěkně zakončena.
Teď se chci vrhnout na sérii Drahokamy.

Luciluc
25.05.2018 3 z 5

Jsou to skoro dva roky od přečtení druhého dílu, takže jsem musela z počátku trochu vzpomínat. Obálka je krásná, stejně jako u předchozích dílů, možná nejhezčí ze všech. Ale co se týče obsahu, byla jsem zklamaná. Nevím, jestli jsem během těch dvou let „z příběhu vyrostla“, nebyla dostatečně naladěna na tento typ knihy, nebo to zkrátka opravdu nebylo ono. Čtivé to bylo, ale přišlo mi, že se celých 300 stran skoro nic nedělo, bavilo mě posledních cca 70 stran, ale stejně jsem od závěru knihy a celé trilogie čekala mnohem víc, větší zápletku, překvapení, zvrat v ději, bylo to takové suché. Jediné trochu překvapující bylo to, kdo byl Secrecy. Třetí hvězdičku dávám za obálku.

BarkaS
19.05.2018 2 z 5

Zbytečně natažené a vlastně nakonec i trochu nudné. Kdyby byly tři stříbrné knihy snů jedna, bylo by to super. Autorka má potenciál, ale trilogie je pro ni zatím velké sousto a na konci už prostě neměla, co čtenáři říct.

Veramark
05.05.2018 3 z 5

Tahle kniha byla rozhodně lepší než druhý díl, ale nic zas až tak převratného to nebylo. Nevím, jestli už jsem na takovéhle příběhy stará, ale zkrátka mě to moc nenadchlo. Přišlo mi, že se děj zbytečně táhl a opět se nic moc nedělo. Tentokrát mě to ani nebavilo jako druhý díl, dočítala jsem to jen z donucení. A jak to autorka vyřešila s Arthurem? Přišlo mi, že si to vycucala z prstu v posledním díle. Nelíbilo se mi, že to nemělo souvislost s předchozími díly (ani zmínka o něčem takovém) a taky mi přišlo, že autorka jednoduše nevěděla, jak to ukončit. Závěrečná část byla dost neakční, když už jsem si myslela, že to konečně začíná, už byl konec. A řešení Secrecy? Upřímně jsem něco takového čekala, ale to by mi ani nevadilo, jako to, jak to bylo zadarmo naservírováno jako fakt. Žádné popisování bádání, prostě jedna z postav přijde a řekne: "Ahoj, už vím, kdo je Secrecy." Nevím, dost mě to zklamalo. Teď mi přijde, že jsem knihu dost zkritizovala a nenapsala žádné plus...tak asi tam bylo více děje než v předešlém díle a aspoň jsme se těšili na konečnou akci, která sice nepřišla, ale aspoň do sebe hezky zapadly věci, které nebyly jasné.

lavička
28.04.2018 1 z 5

kniha mě zklamala. Po přečtení drahokamů jsem od autorky očekávala nějakou bombu. Bohužel nic nepřišlo. A konec knihy? no hrozné... žádný závěrečný boj, žádné "WOOOW" prostě "AHA...TAK OK". Nevím jak ostatním ale mě tato kniha přišla nejslabší z triologie, a důvodem je asi to že autorka celý děj zbytečně protahovala.

Magdyla.8
26.03.2018 3 z 5

Poslední díl série nezklamal. Příběh měl spád a říz a zakončil skvěle celou trilogii.