Třetí stříbrná kniha snů

Třetí stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260495/bmid_treti-stribrna-kniha-snu-mbY-260495.jpg 4 678 136

Je březen, jaro v Londýně je za dveřmi a Liv Silberová stojí před třemi zásadními problémy. Zaprvé: Lhala Henrymu. Zadruhé: Ta záležitost se sny je čím dál nebezpečnější. Arthur přišel na kloub tajemstvím snového světa, díky nimž může páchat neskutečné zlo. Musí ho bezpodmínečně zastavit. Zatřetí: Livina matka Ann a Graysonův otec Ernest se chtějí v červenci vzít. A zlá Okrb, Graysonova babička, má na svatbu velké plány, každopádně však jiné než nevěsta. Liv má zkrátka plné ruce práce s tím, aby odvrátila všechny hrozící katastrofy... Spektakulární závěr snové trilogie! A konečně zjistíte, kdo je Secrecy!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das dritte Buch der Träume , 2015

Percabethka
05.05.2017 5 z 5

Humor a styl psaní Gierové mám hrozně moc ráda :) Knížka se četla skoro sama a celou dobu jsem se u ní smála. Jediné, co mi se mi nelíbilo, je to, že se celou dobu v podstatě nic neděje. Liv řeší lásku a vztahy, ale samotný příběh se sny a démonem je tím odsunutý na druhou kolej :D I tak se mi to ale jako zakončení celé trilogie líbilo a jsem ráda, že jsme se konečně dočkali překladu :D

JanaDor
03.05.2017 4 z 5

Nejvíce mě bavil autorčin styl. Nejen že byl čtivý, ale s lehkostí a s humorem dokázala vylíčit pocity hlavní postavy dívky Liv, která v šestnácti prožívá svou první lásku a řeší snovou záhadu, ve které vystupuje několik záporných postav a opravdu není poznat, kdo to hraje a kdo to myslí doopravdy. Líbil se mi obraz rodiny, ve které Liv žije. Působil na mě skutečně a hřejivě.

ardeas
30.04.2017 4 z 5

Túto trilógiu som zhltla takpovediac hned za pár dní, jediné čo ma rozčuľovalo, bola postava Henryho, ktorý neviem prečo, jeho charakter mi bol ako tŕň v oku.

andrea4315
29.04.2017 5 z 5

V jednoduchosti je krása, je to naprosto vyvážené, žádné tlaky, natož extrémy.
Jinými slovy prostě přesně to akurátní množství postav, zápletek, vtipu, akce, a ta pravá směs dokonale nedokonalé hrdinky, že i když už dávno nejste cílovým čtenářem, nemůžete tuhle sérii ohodnotit jinak než kladně.
A teď jdu hledat další díla této autorky :-).

PandaGirl
25.04.2017 4 z 5

Díky velkému časovému rozestupu vydáni knih, jsem se půlku knihy utápěla v otázkách, kdo je kdo. Ale pokud se nemýlím, tak v tom jsem plavala už od začátku. Ale teď ke knize.
Celkově to bylo dobré završení, i když jsem očekávala trochu větší bum. Řekla bych, že to bylo takové jemné vybruslení ze složité situace (kdy jsem na řešení přišla už v polovině knihy). Určitě je to skvělá kniha na odpočinek. Člověk nemusí uvažovat a jen se nechává strhnout stylem autorky a jejího snového světa. Místy jsem chtěla hlavní hrdinku vážně zabít, měla jsem pocit, že jsem snad hloupější hrdinku nezažila (ale určitě ano!). Ale díky bohu, to byly jen chvilkové výkyvy.

anielka
25.04.2017 4 z 5

Já tuhle sérii mám hrozně ráda, krásně se čte, pořád se něco děje. Poslední díl mi přišel nejslabší, ale i tak se mi moc líbil.

verulik196
24.04.2017 5 z 5

Tenhle i předchozí díly se četly tak lehce, že se mi ani nechtělo věřit, že už jsem na konci. Příběh plynul rychle, nebyla tam žádná slabá místa a bylo to i hodně napínavé. Jednoduše řečeno, tahle série je naprosto dokonalá.

adela3429
23.04.2017 4 z 5

Příjemný závěr příjemné trilogie. Drahokamy to v mých očích sice nepřekonalo, ale čtení jsem si užila. Některé nezodpovězené otázky na konci mě na jednu stranu mrzí, ale zase na tu druhou to příběhu dodává takové kouzlo, takže mi nijak zvlášť nevadí. :)

Samira
22.04.2017 5 z 5

Kniha je vizuálně a celkovým zpracováním prostě dokonalá. Větší krásku, aby jeden pohledal.
Obsah a třetí díl jako celek pak milým, místy napínavým a bizardním čtením, které tuto netradiční a velice vtipnou snovou sérii uzavře.
Jestli mi to tak nepřišlo u předchozích dílů, tak tento ukázal cílení na mladší čtenáře, přesto jsem spokojená. Pravda čekala jsem trošku víc a s drahokamy srovnání nesnese, ale vykouzlila úsměv a já si užila každou stranu, i když nenastal nějaký veliký třesk.
Povedená série, jsem zvědavá na nějaký další autorčin počin!

kristyna0336
17.04.2017 5 z 5

Byla jsem fakt nadšená, z celé série! :)
Všechny tři knihy mají všechno, co mám na knihách ráda - postavy, které můžete milovat, postavy, které můžete nenávidět, zápletku, chytlavý děj, je čtivá, hezké obálky a celkově design... no prostě pecka! :)
Posledních několik kapitol jsem úplně hltala, byla jsem tak STRAŠNĚ zvědavá, jak to dopadne! Jen mi bylo hrozně líto, že už ta série skončila, bude mi fakt chybět.
A chci taky najít svoje snové dveře :(

Markouš
12.04.2017 5 z 5

To jako fakt? Tohle je konec? Já chci další díl! Jak to ta autorka dělá, že tak dobře píše? Na knihu jsem čekala půl roku a přečtenou jsem ji měla během chvilky. A teď mi nezbývá nic jiného, než si to přečíst znova a nebo se snažit najít své zatracené dveře :D Zbožňuju tuhle sérii a zbožňuju tuhle autorku. A pro ty, co to ještě nečetli - Na co čekáte? :D

MayaBu
09.04.2017 4 z 5

Opravdu mi chcete říct, že už je konec?
Vážně - tohle byla jedna z knih, které bych klidně četla dál a dál a dál, protože mě autorčin styl psaní prostě baví. Děj byl možná víc statický než u druhého dílu, ale bylo to stejně vtipné a čtivé. To čekání se rozhodně vyplatilo! Bohužel chybělo nějaké to šokující odhalení, ale nemůžu mít všechno :)
Teď už budu netrpělivě vyhlížet, co paní Gierová napíše dál.

EliaBooks
09.04.2017 5 z 5

Tohle je přesně ten případ, kdy knížku zároveň hrozně moc dočíst chcete a zároveň taky ne, protože víte, že se nesmíříte s tím, že už je konec. Tak moc mě zajímalo jak celý příběh dopadne, ale taky jsem se s ním nechtěla rozloučit. Ano, ano sice si to můžu přečíst znovu, ale nikdy už to nebude poprvé tak jako teď a nikdy už nezažiju přesně tyhle pocity... Co na to říct úžasná autorka, úžasná série a úžasné završení :)

muchomurka
05.04.2017 4 z 5

Skvělý závěr trilogie, i když jsem si myslela, že se ho nedočkám. Hrozně moc mi budou chybět Liv, Henry, Greyson a další postavy. A pořád se mi hrozně moc líbí nápad s dveři do snů. Taky bych to chtěla umět. :)
Děj byl napínavý, i když se tam toho ani tolik nedělo (tj. suprově to plynulo, ale žádné super akční zvraty). Doufala jsem, že Livy a ostatní objeví nějaké další informace o chodbě a jak to funguje, ale přišlo mi, že tam toho moc nebylo. Přesto si nemůžu stěžovat, hltala jsem stránku za stránkou. Humor, který Kerstin Gier do knihy dala, byl vtipný, užívala jsem si ho. A stejně tak se mi vždycky sbíhaly sliny, když popisovala, co Lottie upekla. Taky bych si dala...
Kdo je Secrecy a jak to s ní je jsem tedy tak v půlce knížky odhadla, ale zklamaná nejsem. Jen ten konec byl nějaký rychlý. Ještě bych snesla kapitolu, dvě, další díl...
Krásná série, ke které se budu moc ráda vracet a doporučovat ji jednou svým dětem a vůbec komukoliv, kdo bude mít zájem.

anjelik991987
22.03.2017 5 z 5

kniha pokračuje s časovým odstup, čiže po smutnom konci druhej knihy sa toho moc nevysvetlí, je to zaujímavé čítanie, aj keď prelínanie rôznych situácií končí iba opisom, nie je to až tak pútavé čítanie ako bola prvá kniha, ale ako som písala zaujímavé, škoda tých časových odstupov, no pár situácií bolo skvelých a dramatických, keď som k nim prišla, čítanie išlo samo.

MerMinGwendol
26.01.2017 5 z 5

konec trilogie je vždy nejlepší :-)