Třetí stříbrná kniha snů

Třetí stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260495/bmid_treti-stribrna-kniha-snu-mbY-260495.jpg 4 678 136

Je březen, jaro v Londýně je za dveřmi a Liv Silberová stojí před třemi zásadními problémy. Zaprvé: Lhala Henrymu. Zadruhé: Ta záležitost se sny je čím dál nebezpečnější. Arthur přišel na kloub tajemstvím snového světa, díky nimž může páchat neskutečné zlo. Musí ho bezpodmínečně zastavit. Zatřetí: Livina matka Ann a Graysonův otec Ernest se chtějí v červenci vzít. A zlá Okrb, Graysonova babička, má na svatbu velké plány, každopádně však jiné než nevěsta. Liv má zkrátka plné ruce práce s tím, aby odvrátila všechny hrozící katastrofy... Spektakulární závěr snové trilogie! A konečně zjistíte, kdo je Secrecy!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das dritte Buch der Träume , 2015

Knihomolka223
03.12.2020 5 z 5

Naprosto boží knížka! Miluju knihy od Kerstin Gierové! Líbilo se mi, že se konečně o snové chodbě dozvěděla i Mia.

Bajuli
05.11.2020 5 z 5

(SPOILER) SPOILER: Právě mi došlo...Vy co jste knihu už přečetli.. Víte, jak si Liv přála, aby démoni neexistovali v prvním díle.. Sakra ono se jí to splnilo! Ano jsem úplně šílená, že to tady píšu, ale příjde mi to neskutečné, jak to Kerstin napsala. Vše do sebe zapadlo. Henry se zamiloval.. Páni.. Klobouk dolů před touto úžasnou spisovatelkou!!♥️

Bajuli
05.11.2020 5 z 5

Tak už mám za sebou i tento díl což znamená, že i celou sérii... Knihy od Kerstin jsou neskutečně skvělé! Od této autorky jsem přečetla i sérii Drahokamy a bála jsem se, že mě tato série bavit nebude a bála jsem se ničeho!! Tahle série je úplně skvělá!! Rozhodně stojí za přečtení a říkám to úplně upřímně se vší láskou ke knihám..♥️

Damonka12
27.10.2020 3 z 5

Ze závěru jsem byla trochu zklamaná. Nejslabší díl sérii.

Terezka05
06.09.2020 3 z 5

Třetí díl již postrádal nějaké napětí. Stále mi přišlo, že se neděje nějaká pořádná akce, ale i tak jsem ráda, že kniha nebyla natolik předvídatelná a stále se při čtení mohlo stát cokoliv. Určité věci, zůstaly stále otevřeny. To mě mrzí.
Za celé hodnocení všech tří dílů, byl nejlepší ten první, druhý byl ještě super a třetí už byl trošku "zbytečný".

Verys58
25.08.2020 5 z 5

Kniha se mi velice líbila jako předchozí dva díly, akorat mě zklamala závěrečná "kapitola" z blogu Třesky Plesky, kde byla popsána svatba Spencerových, ta by mohla mít samostatnou kapitolu :)
Také bych ocenila dokončení dalších dějových linek, jestli se Lottie časem provdala za Charlese a jestli nakonec šla Liv k Henrymu o jarních prázdninách.

Shira27
11.05.2020 3 z 5

Poslední díl mě velmi zklamal, čekala jsem alespoň velkolepé finále, podobně jako v prvním díle, ale bohužel. Nechápu, proč má kniha skoro 400 stran, dalo by se to klidně zkrátit na polovinu. Většina kapitol je jen Livino vzdychání nad Henrym a řešení vztahových problémů, za které si může sama. Dobře, je to YA a naprosto chápu, že ostatním se to líbí, ale já už na to asi začínám být stará. :D
Drahokamy jsem četla před 4 lety a úplně jsem se do toho zamilovala, tak jsem čekala něco podobného i od této série, ale nestalo se. Je to škoda, nápad je originální, první díl byl super, druhý vycpávkový a třetí zbytečný. Kdyby ten konec byl alespoň napínavý a nečekaný... Tohle bylo příliš snadné.

anicka9653
04.04.2020

Je to úžasná série! Když se začtu tak mě nikdo od knížky neodtrhne!A myslím že jsem se trochu zabouchla do henryho????????

Kristulda
27.02.2020 2 z 5

Tak sem dočetla všehcny tři, první celekm nuda druhý trochu lepší a třetí stejný jak druhý. Za mě zklamaní, pořad sem čekala nějakou akci něco co by mě pohltilo, ale to nepřišlo.Upřimně si myslím, že serie jako taková nebyl špatný napad,ale je to hodně moc slabe, ale na jednu stranu to ají chápu je to určeno pro mladší čtenáře. Závěrem řeknu, že drahokamy sem nečetla, ale viděla a ty se mi teda libily moc.

pecinka21
03.12.2019 2 z 5

Tak jsem asi už na takové knihy stará ale toto tedy ne bylo to nudné v podstatě se nic moc nedělo a hrdinka směšná. Ale pro mladé slečny asi čtivé autorka píše jinak dobře čtivě

ewi
21.11.2019 4 z 5

hodnotenie je skor za celu seriu...tento diel ma akosi bavil menej ako tie predchadzajuce ..celkovo ale cela seria celkom zaujimava z hladiska fantasy, bohuzial skutocne vyrazne cielena na mladsieho citatela ..

Pedruska01
07.11.2019 4 z 5

Tak jsem zdolala i tuto sérii. Poslední díl, stejně jako předchozí byly napsány ideální formou a stylem. Dobře se to četlo a bavilo mě to, líbilo se. Jenže se musím přiznat, že zároveň i trochu zklamalo. Tak nějak bych tenhle díl seškrtala a o pár stránek zkrátila. Byly tam dlouhé, absolutně nedůležité, někdy nezajímavé pasáže vlastně o ničem, které oddalovaly to nejdůležitejší, na co čtenář celou tu dobu čeká. Tohle ve mě evokovalo to, že jsem neměla chuť pokračovat, což je velká škoda a musela jsem díky tomuto bohužel nakonec snížit hodnocení.
Hlavní hrdinka Liv byla fajn holka, kterou jsem si oblíbila společně s druhým hrdinou Henrym. V tomto díle řešila své neexistující sexuální zkušenosti, což bylo místy až moc přehnané. Ale musím uznat, že to nebylo nic otravně vtírající. Autorka dovede opravdu vykreslit postavy tak, aby ty kladné měl člověk rád a ty záporné nenáviděl. Grayson, Mia, Lottie byla zlatíčka. Arthur i po většinu času Anabel bylo zlo. Jsem každopádně hrozně ráda, že víme, co se s některými postavami "stalo dál", což bylo milé. Ohledně Secresy - to bylo překvapení. Kdo by to byl řekl, že to bylo tahle. :D
Co se týče děje a především toho velkého tajemství/odhalení - idei příběhu. Na tohle bych prostě asi nepřišla, respektive bych to nevymyslela. Bylo to zajímavé. Zdálo se to jako hodně komplikované, ale vlastně každá ta věc měla své vysvětlení, své místo. Teda skoro všechny. Opravdu se klaním fantazii autorky. Líbilo se mi to, i když již nejsem věková a cílová skupina. Mělo to humornou jiskru, která tomu dodávala šťávu a šmrnc - neskonale mě bavila a z tohoto směru jsem byla hodně spokojená. Byla to milá, oddechová a vlastně dobrodružná záležitost. Celou sérii/příběh hodnotím hodně kladně a vysoko a jen ještě dodám doporučení. S autorkou se jistě ještě někdy setkáme. :)

wotana
25.09.2019 3 z 5

Oproti předchozím dílům o dost slabší. Jako celek bych honotila 4,5* ale za tento poslední díl bohužel jen 3. Liv byla chvílemi na zabití (havně co se týká prvního sexu) a Henry mi přišel jako absolutní osel. Závěr dost urychlený a konec blogu Třesky Plesky - nejtrapnější část knihy.

betule3
11.08.2019 3 z 5

Ani nevím, co jsem od posledního dílu čekala. Obrovské a nečekané vyvrcholení? Šílené zvraty? Každopádně nic z toho se nekonalo. Autorka to zachraňovala tím, že prostě umí psát, a tak se příběh četl lehce a kapitoly rychle ubíhaly. Co se týče Liv, tak tu jsem měla chuť něčím praštit, fakt neskutečně mě vytáčela. Naopak největšími miláčky pro mě byli Mia a Grayson. Miino odhalení Secrecy bylo vážně skvělé! Konec jsem tak nějak očekávala, takže žádné velké překvapení, ale bylo to takové roztomile miloučké, že mi to ani tolik nevadilo.

Etule
30.07.2019 4 z 5

Moc hezký závěr trilogie. Hlavně závěr byl tedy super, angažování další osoby jsem opravdu nečekala. :) Bavila jsem se. Mia je prostě drahoušek a její odhalení Secrecy stálo za to. Jen se mi moc nezamlouvala, jak chtěla Liv řešit tu svou malou lež, kterou Henrymu řekla. Naštěstí vše dopadlo tak jak mělo. ;)

Svica
29.07.2019 4 z 5

Závěr příběhu byl výborný. Stejně jako předešlé díly se i tento četl téměř sám. Doporučuji celou sérii.

vinebitch
18.07.2019 4 z 5

4.5* :)
Kniha se mi hodně líbila, a celou trilogii krásně zakončila. Jen mi přišlo, že autorka knížku až moc natahovala. Neříkám, že je to špatně, alespoň jsem měla víc času než jsem došla k samotnému konci, ale i tak. Hezky se všechny díly četli a secrecy jsem tipla správně od druhého dílu :D Pokud váháta, zda si trilogii koupit či ne, jděte do toho!

_Steff_
28.04.2019 5 z 5

Tak jo přečetla jsem celou sérii a musím říct že jsem se nad knížkama většinu času přitrouble usmívala. Celá série mě bavila, byla vtipná a můj mozek se odreagoval. Za mě skvělá série !!!!

whiolet
18.04.2019 2 z 5

Poslední díl této trilogie,byl pro mě ztrátou času. Dle mého názoru to byl nejslabší a nejnudnější díl, občas jsem i měla chuť knihu zavřít a už se k ní nevrátit.

housenka007
03.04.2019 4 z 5

Knihu, tak i celou serii jsem přečetla jedním dechem. Velmi se mi líbí styl psaní spisovatelky. její knížky mě vždy vtáhnou do děje. Jen ten konec.... áááá jen jsem tam ještě něco čekala a taky to mohlo být víc dramatický.
Jen si myslím, že se Liv její přání vlastně splnilo ;-)