Vyvolený

Vyvolený https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214162/mid_strazci-casu-vyvoleny-214162.jpg 4 442 69

Strážci času série

Koho z nás neláká možnost změnit minulost nebo ovlivnit budoucnost? Právě o to jde v trilogii, jejíž první část - román Vyvolený - právě přinášíme pod vánoční stromeček. Vzrušující kniha pohybující se mezi žánry sci-fi a fantasy nabízí vše, co očekáváme od napínavého románu.

Sci-fi Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

The Named , 2005

eletrika03
26.03.2015 5 z 5

Nejlepší knížka jakou jsem, kdy četla. Tahle spisovatelka dobře píše.

Eliska700
29.01.2015 4 z 5

Tato kniha byla svým způsobem dobrá. Autorka popisovala spíše vztahy mezi lidma...... Ale jinak to byla super knížka se zakončením, které bych nečekala.......

verulik196
05.01.2015 5 z 5

Tato kniha je naprosto úžasná! Nedá se od ní odtrhnout. Líbilo se mi, je se celý příběh rozvíjí, jak vše bylo tak propletené. Ani trochu nelituji, že jsem ji objevila v knihovně.

DiDi123456789
02.11.2014 5 z 5

Ze začátku se mi nelíbil autorčin styl psaní, ale na něho se dalo rychle zvyknout.
Co se týče hlavních hrdinů, tak jsem neměla problémy s nikým, snad mě jenom chvilkami štvala Isabela, která byla na můj vkus hodně "klučičí". Absolutně jsem nechápala, co na ní může Arkarian vidět.
Nejvíce mě zaujala Citadela, autorka měla cesty do minulosti skvěle promyšlené.
Někdy jsem si pletla co říká Ethan a co Isabela, protože jsem si někdy myslela že ta kapitola je z pohledu Ethana a byla Isabely.
Každopádně autorka s obyčejného děje vytvořila fakt krásný příběh.
Chvilkami se dali věci snadno předpovídat, někdy jsem zase zírala s otevřenou pusou.
Knížka se četla rychle a za mě 4,5 hvězdiček.:-)

KachnaN
19.10.2014 5 z 5

Kolikrat uz jsem tuhle knizku vlastne cetla? Ani nevim... Je to tak dokonala kniha, ke ktere se moc rada vracim. Opravdu, nejlepsi kniha, ktera se mi kdy dostala do ruky. Nejlepsi trilogie, kterou jsem kdy cetla.
Pokazde, kdyz otevru tuhle knizku, okamzite se ocitnu v jinem svete. Ve svete, kde se mi moc libi.
Zadna knizka me nikdy nefascinovala vice.
A jeste jedno musim napsat. Zadna jina knizni postava by mi nemohla byt sympatictejsi nez Arkarian. To je asi ta tresnicka, ktera dela tuhle knihu pro me naprosto dokonalou :)

Vlken
16.09.2014 4 z 5

Sáhnul jsme po ní náhodou a nelitoval jsem ani na sekundu!Dobrý příběh,skvěle vymyšleno od a až do z

Petulla
11.09.2014 4 z 5

Kniha se mi dostala do rukou na doporučení mého mladšího bratra, ať to zkusím. No, tak jsem to zkusila :-) A musím uznat, že zajímavý námět, příběh, nápad. Přečetla jsem ji samozřejmě jedním dechem.

Katie46
06.09.2014 3 z 5

Knihu jsem přečetla docela rychle. Nemůžu říci, že by se mi nelíbila. Byli tam dobré pasáže a konec napínavý, přesto doufám, že další díly budou o něco lepší. =)

klarik
01.09.2014 4 z 5

Sice mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale knížka se mi moc líbila. Jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem odtrhnout oči od knížky. Doporučuji.

k8jj
23.08.2014 3 z 5

no tak knížku jsem četla, a mužu říct o ní že je pro mě taková nemastná neslaná. Ačkoli děj je dobře vystavěný, dobrá zápletka atd... tak mi přišlo že je v podstatě o ničem , já jsem četla a přemýšlela jsem nad nečím jiným, moc mě to nechytlo, pak mě trochu odradily ty chyby , občas věty které mi nedávaly smysl, a pak kousky textu který jsem musela číst víckrát než mi docvaklo co se autorka vůbec snažila zdělit. Měla jsem v tom takzvaný " GULÁŠ". Takže děj je dobrý, má to svoje kouzlo , ale já jsem se v tom nenašla. Pro některé výborná knížka, aji si ji tady lidé chváli, ale pro mě ne moc vzrušující. Druhý díl si přečtu, když už jsem zvládla ten první ať vím jak to pokračuje, a kdo ví možná se mi to zalíbí a pozměním mé hodnocení :) takže zatím u prvního dílu 3*

ElisR1
23.07.2014 4 z 5

Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla a než jsem si zvykla na styl, kterým je tato kniha psaná, ale nakonec nelituji. Kniha byla dobrá, jen škoda, že v ní bylo tolik chyb, jak pravopisných tak i těch v ději...

radek0635
30.06.2014 5 z 5

Tak dobrou knihu jsem ještě nečetl. Vlastně ani nevím, co tady mám napsat. Ta kniha je prostě něco víc jako kniha, já nevím. Úplně úžasné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cestovaní v čase? Ano!!!!!!

Monisek.B
02.03.2014 4 z 5

Tak u této knihy jsem nad hodnocením opravdu hodně váhala. Nakonec přeci jen 4 hvězdy nad třemi zvítězily, ale jen díky celkovému konečnému dojmu. Příběh se mi opravdu hodně líbil a celkem snadno mě strhl svým dějem. A ten konec!! No to mě pos... :)
Bohužel k tomu mám ale i výhrady. Od čtení mě vyrušovaly především chyby v textu, mám na mysli hlavně uvozovky na místech, kde žádná přímá řeč nebyla nebo nebyla ukončena. A to ani nemluvím o chybě, která jistě není jen otázkou překladu, ale už takto byla napsána - v jedné chvíli se Isabela zmiňuje, jak byli ve Veridianu teprve včera v noci, ale následně nám vysvětluje, že už několik večerů usíná nad Věštbou...
Jsou to jen maličkosti, ale u mě prostě celkový dojem z knihy snižují.. Na druhý díl se však velice těším a rozhodně to nebude moc dlouho trvat a za oblíbenými Strážci času zavítám znovu.

Liška Emily
14.02.2014 3 z 5

První třetina byla nudná, myslela jsem, že knihu nedočtu, ale jakmile došlo na samotné cestování v čase, příběh to zachránilo. Co se týče charakterů dvou hlavních postav, mohla autorka klidně zvolit er formu, protože chvílemi jsem si musela připomínat, kdo kterou kapitolu vypráví. Na druhou stranu chválím námět a prostředí, vedlejší postavy, které byly možná lepší než ty hlavní, kdyby dostaly více prostoru, a překvapivé zvraty. Poslední kapitoly knihy to nakonec vytáhly, ale víc než tři hvězdičky prostě dát nemůžu. Další díly pravděpodobně číst nebudu.

petrisca
19.01.2014 5 z 5

Kniha mě ihned oslovila. Vůbec mě nezklamala. Už se chystám na druhý díl :)

anibeni
11.12.2013 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla.... ale pak jsem zas nedokázala od rozečtené knížky odejít...
Kniha má zajímavý námět, který je dost dobře zpracován..

mausevir
20.11.2013 5 z 5

Trilogie Strážci času hodnotím jako jednu s nejlépe propracovaných a poutavých dětských knih. Nečekal jsem, že kromě série Harryho Pottera mě ještě nějaká kniha bude bavit se stejným nadšením.
Knihám nechybí humor, přátelství, láska aj. hodnoty, výborně se čte, obsahuje velmi charakteristické postavy a velmi dobrý děj. Knihy na sebe přímo navazují. Zprvu mi u druhé knihy vadilo, že se kniha pohybuje kolem jiných hlavních hrdinů, než v té první, ale po pár stránkách jsem si zvykl a časem se objevily i postavy z první knihy.
Je to už delší dobu, co jsem knihy četl, dodnes je mám ale v paměti a všem mladším čtenářům, ale i těm starším, co rádi čtou fantasy knihy doporučuji, protože všechny 3 knihy stojí za to, aby byly ve vaší knihovničce :)

tolrem
04.10.2013 5 z 5

Jsem ohromená, něco takového jsem ještě nečetla. Trochu se stydím, že jsem o ní ze začátku pochybovala. Knížka je úžasná, úžasná, úžasná, ... :)

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Nejbožštější kniha! Poutavý příběh, napínavý děj, nečekané zvraty a sympatické postavy. Doporučuji! :)

vipera
15.07.2013 1 z 5

Tahle kniha by překvapila, kdyby něčím překvapila...Charaktery postav jsou plytké a děj až neuvěřitelně předvídatelný. Dočetla jsem ji jen silou vůle a s dalšími díly rozhodně nebudu ztrácet čas...

cestování časem science fantasy (SF + F)

Marianne Curley
australská, 1959