Vyvolený

Vyvolený https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214162/mid_strazci-casu-vyvoleny-214162.jpg 4 442 69

Strážci času série

Koho z nás neláká možnost změnit minulost nebo ovlivnit budoucnost? Právě o to jde v trilogii, jejíž první část - román Vyvolený - právě přinášíme pod vánoční stromeček. Vzrušující kniha pohybující se mezi žánry sci-fi a fantasy nabízí vše, co očekáváme od napínavého románu.

Sci-fi Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

The Named , 2005

knihomolka13
24.08.2018 4 z 5

Dobrá knížka a zajímavý děj, jen mi vadilo neustálé střídání role vypravěče, proto jen čtyři hvězdičky. :)

Minisinka
19.06.2018 4 z 5

Nebyla to sice top kniha, mně se však líbila, zítra běžím do knihkupectví pro druhý díl :)

Chytuš
20.04.2018 3 z 5

Abych si Vyvoleného plně užila, musela bych odcestovat Citadelou asi tak 25 let nazpátek a nenápadně podsunout tuhle knížku svému mladšímu já. Jenže takové cestování časem je maličko složité a mé možnosti ... no řekněme omezené, že....
Tak alespoň odcestuji k dceři do pokojíčku a zanechám knihu v těch pravých, náctiletých rukou...

Misaroz
08.11.2017 5 z 5

Výborná fantasy, která zaujme i dospělé.

Slugterra
05.11.2017 5 z 5

Kniha se mi strašné líbila. Napínavý příběh. Zajímavé postavy. Za mě rozhodně 5* a už se nemohu dočkat dalšího dílu...

pepa3rd
18.08.2017 2 z 5

Z počátku jsem byl opravdu natěšen a i když jsou hlavními hrdiny náctiletí, neviděl jsem to jako problém, vzhledem k spoustě kvalitních sérií podobného ražení. První stránky jsem doslova hltal a i když jsem se musel občas mírně pousmát nad nelogickým jednáním, rád jsem odpouštěl. To se bohužel změnilo v okamžiku, kdy autorka začala odhalovat svou představu knižního světa. Ten vypadá, jako by ho zplácala z toho, coji právě přišlo pod ruku. O cestování časem v podstatě nemůže být řeč. Pokud se cestuje do minulosti, jsou to krátké pasáže bez nápadu. Klidně mohli jet do vedlejšího města. Když ji dojdou nápady, vymyslí si něco jako předpeklí či očistec ... Celkově obrovské zklamání. 30 %

Dany1006
03.08.2017

Skvělá knižní série. Vždy jsem byl překvapen, kolik jsem toho za večer přečetl.

buldozer5
30.07.2017 3 z 5

Knihu hodnotím průměrně. Líbilo se mi, jak se děj prolínal se skutečným životem a životem v jiném čase. Na druhou stranu mi některé pasáže připadaly nudné a až moc nerealistické (chování učitele k Ethanovi, například).

greatbear
27.07.2017 5 z 5

Podobný styl, jako u Dávné kletby, zajímavé, poutavé, dokáže mě to udržet u knížky, aniž bych ji znuděně odstrčil do šuplíku.
Cestování časem je popsáno srozumitelně a dost mě to bavilo. Do chvíle, než jsem objevil tuto autorku mě fantasy moc nebralo, ale Marianne Curley umí upoutat.
Druhý díl se mi podařilo sehnat, snad bude stejně dobrý, jako tento první :)

pája007
08.04.2017

super kniha

bartule
17.03.2017 5 z 5

Super série,přečetla jsem ji několikrát i když už je to pár let zpátky :-)

Zornaddie
18.02.2017 5 z 5

Hrozně pěkná knížka, velice se mi líbila.

MayaBu
25.07.2016 4 z 5

Toto byla pro mě jedna z prvních knih, kde jsem doopravdy ocenila, že je vyprávěna ze dvou různých pohledů (Ethan a Isabela). Navíc cestování časem přes Citadelu mi přijde daleko dobrodružnější než s chronografem

ElenRiannon
07.06.2016 5 z 5

Všechny knihy jsem četla ještě na základní škole a tehdy se mi hodně líbily. Dnes už to není úplně ono, ale vždy se ráda k ní vracím a přečtu si ji. Příjemné oddechové čtení na zajímavé téma. Docela by mě zajímalo, jak by vypadal film :)

Xena011
10.04.2016 4 z 5

Pěkný příběh. Ráda cestuju v čase a zde se mi to podařilo. Jedná se o velmi pěkný příběh, bohužel by mohl být ještě více propracovaný, protože na ty nej, co jsme zatím četla, rozhodně nemá, ale určitě není ztráta času si jej přečíst. Rozhodně zde najdete zajímavý a jiný pohled (než je v jiných knihách)na cestování časem.

Cristianna
20.02.2016 5 z 5

Knihy jsou skvělé. Čtenáři fantasy by měli určitě znát. Nicméně si myslím, že největší požitek z toho budou mít dospívající dívky, které ještě věří a doufají ve věčnou neposkvrněnou lásku (která by nechtěla svého Arkariana?). Já sérii takto četla poprvé a příběh jsem si zamilovala. Podruhé v dospělosti tam však už vidím spoustu much, ale příběh to stejně zůstává krásný, plný myšlenek k zamyšlení a skvěle napsaný.

Andylovehorse
20.12.2015

blbost

veronika0378
04.12.2015 5 z 5

Kniha mě naprosto ohromila! Sci-fi jsem nikdy moc nečetla, odradily mě knihy Star-trek nebo Star Wars a myslela jsem si že jiný typ sci-fi prakticky není(byla jsem ještě docela malá..). Jsem dost ráda, že jsem mýlila, protože jsem četla třeba i Den trifidů nebo Bouře noci svatojánské, tyto knihy mě taky dost nadchly, ale tahle asi nejvíc. Je opravdu velmi napínavá - až do samého konce. Moc se těším až si přečtu další dva díly :)

Dani3
07.07.2015 3 z 5

Mám ráda příběhy, kde se cestuje v čase. A tento se docela povedl, i když místy byl děj hodně předvídatelný. Prolog byl skvělý, ovšem potom byla první třetina příběhu dost zdlouhavá...na můj vkus moc dlouho trvalo než se Ethan a Isabela dopracovali ke svému úkolu.
Trochu mi vadilo, že příběh má dva vypravěče. Občas jsem se musela vrátit na začátek kapitoly, abych se ujistila, kdo právě vypráví. Co ale musím ocenit, byla poměrně jednoduchá a logická pravidla cestování v čase...stačí jen usnout a jste v Citadele.
Doufám, že v dalším pokračování se dozvím něco víc o samotných Strážcích času i o Řádu chaosu.

julliette
16.05.2015 4 z 5

Je to krásná knížka. Ethan je členem Řádu, má tři schopnosti, chce získat křídla. Nakonec má za úkol najít Věštbu, která jim řekne, co se odehraje. Ethan získal žačku Isabelu, u které se nedávno projevila zatím jedna schopnost- léčení, pak najde druhou-vidění i za šera, a se kterou se kamarádí. Marduk, netvor, který mu zabil sestru, chce zabít i Isabel, nikdo neví proč. Trefil ji nožem přímo do srdce, zatím ještě žila, ale její duše už byla v mezisvětě na cestě na druhou stranu. Arkarian mu řekl, že ještě není pozdě, může ji přivést zpět jen její spřízněná duše, Ethan si je jistý, že je to on, ale když se dostal do mezisvěta a volal na ni, ona ho neslyšela a málem už vkročila na druhou stranu, když se tam objevil Arkarian a řekl jí, ať se vrátí domů, poslechla, Arkarian je totiž její spřízněná duše.
Ethan dostane zpět do Řádu jeho otce, který se chce setkat s Mardukem a zápasit s ním na život a na smrt. Ale do toho se připlete Mardukova dcera, o které neví, že ještě žije. Myslel si, že je to jen iluze způsobená Ethanem, ale nebyla, zabil svou dceru a v tom zmatku ho někdo zabil. A konečně se Ethan dočkal křídel, sice udělal hodně přestupků a zasloužil si vyloučení z Řádu, ale neudělali to, protože jeho třetí schopnost je intuice, ohrožoval řád a dělal věci které neměl, ale to Věštba a srdce ho vedli správným směrem.

cestování časem science fantasy (SF + F)

Marianne Curley
australská, 1959