Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167590/bmid_spolubydlici-Evu-167590.jpg 3 295 91

Že někdo vypadá jako šedá myška, ještě neznamená, že nám neudělá ze života peklo. Hledání nového spolubydlícího je pokaždé krok do neznáma. Jenomže Allie Jonesová nemá jinou možnost. Vyhodila z bytu bývalého přítele Sama, protože jí byl nevěrný, a teď potřebuje, aby se s ní někdo podělil o nájem. Hedra Carlsonová jí připadá jako sázka na jistotu. Stydlivá šedá myška určitě nebude pouštět hlasitou muziku a nechávat na podlaze špinavé ponožky. A přece je na Hedře cosi divného. Nepokrytě Alii závidí, jak vypadá a jaký vede život. A pak začnou ty obscénní telefonáty – Allie netuší, kdo jí volá, ale on zná její jméno. Potom se jí ztratí kreditní karty. A nakonec ke svému zděšení zjistí, že Hedřin šatník má naprosto stejný obsah jako ten její. Allie o tom nemá ani tušení, ale její unylá spolubydlící se s ní zdaleka nedělí jen o nájem. Krvavá noční můra právě začíná...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Single White Female , 1992

Melindaaaa
23.01.2014 3 z 5

Tyhle nenápadné šedé myšky jako je Hedra mě asi teď budou děsit. Nikdy nevíte, co se těm holkám honí hlavou. A ta bezmoc, jakou musela Allie cítit, když ji Hedra začala uctívat a měnit se v ní samotnou. No drsné to bylo. Nebylo to špatné čtení.

marty77
08.01.2014 2 z 5

Tak tady jsem mela problem se zacist,mozna je to tim,ze znam film,ale kniha se mi nelibila.

Jajulle
07.01.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila a doslova jsem ji přelouskala během jednoho dne. Výborný nápad na toto téma, ačkoliv konec byl tak rychlý. Dílo mohlo mít klidně o 200 stran víc a byla by to perfektní věc.

antonio22
27.11.2013 4 z 5

Lehce hororový, lehce lehtivý, lehce "psychologický" román. To vše znamená prostě lehké pohodové čtení. Dva večery na služební cestě akorát.

rodak
24.11.2013 5 z 5

Nesouhlasím s negativními komentáři Kniha super krásně napsaná klasický výborný LUTZ.

Luca287
09.11.2013 3 z 5

Po pravdě řečeno nic moc... ostatní Lutzovy knihy mají spád...napínavé..kdežto tohle dílko je snad nejslabší...

Henriette
09.11.2013 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale i na můj vkus byl příběh příliš slabý. Nápad výborný, a u jakékoli jiné knihy bych řekla že i dobře napsaný, ale tady mi skutečně chybělo napětí a jakékoli emoce. Nejlepší část knihy - nebudu prozrazovat jaká - byla tak strašně rychle pryč, že jsem si ji nestihla ani užít a už tu byl opět trochu nudný útěk...

vladka2104
02.11.2013 3 z 5

Knize chybí napětí a to je škoda.

RockMartina
25.10.2013 2 z 5

Na tohle dílko jsem se velmi těšila a musím přiznat, že mě tedy hodně zklamalo. Příběh nemá vůbec gradaci, tajemství ani překvapivý závěr. Téma jako takové špatné není, ale zpracování nestojí za nic. Kdyby tento příběh dostal do rukou spisovatel typu Stephena Kinga, myslím, že by to by skvělý thriller.

Neri
24.10.2013 3 z 5

Pro mě přesně ten typ knihy, který mě nijak nenadchnul, ale ani neurazil. Velká část mého postoje ke knize tkví asi v tom, že jsem dříve viděla film Spolubydlící, který byl natočen podle této knihy. To znamená, že jsem se vědomě připravila o chvíle napětí a dramatických zvratů. Ale i bez shlédnutí filmu je konec velmi předvídatelný. A stejně jako počátek knihy plyne pomalu až líně, závěr je na můj vkus příliš gradující a akční. Za mě průměr 3 hvězdy.

Radůz
18.10.2013 4 z 5

Takovou spolubydlící bych radši nechtěl. Začíná to docela nevině. Nová spolubydlící, tichá a nevýrazná. S tou nebudou žádné problémy. A co na tom, že vám závidí a chtěla by být jako vy? Na tom není zas až tak nic hrozného. Ovšem jen do té doby než u ní ve skříni narazíte na stejné šaty jako nosíte vy a do toho ještě ty divné telefonáty. No a pak už události začínají nabírat rychlý spád, přestože děj se rozbíhá pomalu. Dobrá kniha, přečtená za chvíli.

New York zfilmováno thrillery psychologické thrillery spolubydlící

John Lutz
americká, 1939 - 2021