Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167590/bmid_spolubydlici-Evu-167590.jpg 3 295 91

Že někdo vypadá jako šedá myška, ještě neznamená, že nám neudělá ze života peklo. Hledání nového spolubydlícího je pokaždé krok do neznáma. Jenomže Allie Jonesová nemá jinou možnost. Vyhodila z bytu bývalého přítele Sama, protože jí byl nevěrný, a teď potřebuje, aby se s ní někdo podělil o nájem. Hedra Carlsonová jí připadá jako sázka na jistotu. Stydlivá šedá myška určitě nebude pouštět hlasitou muziku a nechávat na podlaze špinavé ponožky. A přece je na Hedře cosi divného. Nepokrytě Alii závidí, jak vypadá a jaký vede život. A pak začnou ty obscénní telefonáty – Allie netuší, kdo jí volá, ale on zná její jméno. Potom se jí ztratí kreditní karty. A nakonec ke svému zděšení zjistí, že Hedřin šatník má naprosto stejný obsah jako ten její. Allie o tom nemá ani tušení, ale její unylá spolubydlící se s ní zdaleka nedělí jen o nájem. Krvavá noční můra právě začíná...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Single White Female , 1992

LP113
19.01.2018

čekala jsem trochu víc, ale nebylo to špatný

_Peprmintka_
14.12.2017 odpad!

Vždy je mi líto dát knize 0/5, ale zde nemohu jinak. Žádné napětí, žádné mrazení v zádech, téměř žádný příběh, charakter hlavní postavy plochý jak prkno. Nuda od začátku do konce, Spolubydla nemá co nabídnout. Dočteno jen z jakési čtenářské setrvačnosti. Osobně doufám, že jsem jen vytáhla od Lutze špatný kus, protože jinak jsem na něj slyšela samou chválu.

destak
11.12.2017 1 z 5

Reakce na přebalu knih slibovaly kvalitní napětí. No, náznak strachu jsem pocítila někdy v polovině a od té doby nic. Za mě bohužel ztráta času, ale třeba to slabší povahy a "nenáročného" čtenáře potěší...

Veronika33
08.12.2017 3 z 5

Na knihu som sa veľmi tešila, nakoľko príbeh poznám (videla som niekoľko filmových spracovaní). Príbeh bol však trochu sklamaním, spracovanie mi pripadalo mdlé, také nemastné neslané. Mala som problém udržať pozornosť, slabší priemer, viackrát to čítať asi nebudem.

BelphegorSara
23.11.2017 5 z 5

Tato kniha se mi velmi vryla do paměti. Přečetla jsem ji za pouhých pár hodin a doslova jsem se do ní ponořila. Skvělý příběh, hezky napsáno a Hedrou jsem byla okouzlena! Nemám co vytknout.

eblsimonka
23.10.2017 4 z 5

Musím uznat,že jsem měla i strach. Kniha mě vtáhla do děje a já nemohla přestat číst!

Katchiii
18.10.2017 4 z 5

Moje první kniha od tohoto spisovatele a je to takový příjemný čtivý průměr. Mě se líbila.

Acquenta
10.10.2017 2 z 5

No, kniha mě teda moc nezaujala....nudný příběh, od kterého se dalo čekat mnohem víc..

evilunicorn
15.09.2017 2 z 5

Moje první zkušenost z Lutzem a hned zklamání.Dost dobře nechápu,čím si tahle kniha zasloužila zfilmování.Předvídatelné,nepřekvapivé..nuda nuda,šeď šeď.

SmallLucia
12.09.2017 3 z 5

Dobrý příběh, trochu znepokujující ze začátku, který se na konci vygradoval.

dominika2585
20.07.2017 2 z 5

Téma je to velmi zajímavé, možná mohlo být zpracováno lépe, napínavěji. Vadily mi poněkud zdlouhavé popisy. Hodně mi to připomnělo stejnojmenný film, který jsem viděla dříve, takže už jsem trochu tušila jakým směrem se příběh bude ubírat. Kniha tak na jedno přečtení, znovu bych nečetla :)

Janeee
16.07.2017 4 z 5

Má první kniha od Johna Lutze. Čekala jsem větší pecku, ale i tak mohu říci, že to bylo napínavé a čtivé. Určitě si přečtu další knihy od J.L. :-)

Andyx
01.07.2017 3 z 5

Kniha je to velmi čtivá se zajímavým námětem, avšak potenciál knihy zůstal nenaplněn. Z příběhu se dalo vytěžit mnohem více. Desítky stránek plynou za sebou, kdy se náhle v jednom odstavci stane něco zajímavého a napínavého a opět pak přecházíme do dlouhých popisů pocitů, vztahů, myšlenek, chození od ničeho k ničemu. No, thriller by měl zcela jistě vypadat úplně jinak.

RadimWiniarski
08.03.2017 1 z 5

Jak se vlastně hodnotí takové nic ? Po knížce jsem sáhl, protože jsem znal několik filmových zpracování na stejné či podobné téma + jako bonus stála ve slevě pár korun. Nečekal jsem tedy žádnou knižní lahůdku, ale od knihy, která dostane filmové zpracování bych teda čekal více. V knize se totiž za těch 200 stránek nestane absolutně, ale absolutně nic. Toto nic potom vyvrcholí koncem, který k nám prapodivně a rychle přiletí, ale taky prapodivně a rychle zase odletí. Pan spisovatel na čtenáře vyloženě sere a tak na nějaké přibližování hlavních postav vůbec nedojde. Při čtení zadní obálky, kde stojí titulek, že se budeme třást strachy jsem to už nevydržel a vyprskl smíchy. Ano třást strachy se budete, ale spíše při pomyšlení na to, že budete v budoucnosti číst věc podobnou této. 10%

kachenbooklover
04.02.2017 3 z 5

Kniha mě zase tolik nenadchla. Podle anotace jsem myslela, že to bude lepší. Takový průměr...

TheCiko5
01.02.2017 4 z 5

Upřímně jsem si myslel, že sahám po nějakém béčku na oddech a byl jsem celou knihou nakonec příjemně překvapen. Autorovi se velmi dobře daří držet čtenáře v napětí - v tomto žánru tak potřebném. Chvílemi jsem opravdu neměl zrovna dvakrát příjemný pocit v zádech a neustálé ošívání se v dopravních prostředcích toho bylo důkazem. Samova smrt zákonitě musela přijít jakožto pomyslný vrchol knihy. Rozumím tomu a tuto skutečnost jsem i rád přijal, ikdyž k ní vyprávění v náznacích směřuje.
Pěkná prácička !

Ajrad1981
31.12.2016 3 z 5

Tři čtvrtě knihy jsou řešeny mezilidské vztahy a nic podstatného se neděje. Pak nastane obrat a začne to být zajímavější, ale konečné rozřešení nic moc.

GabrielaSK
11.11.2016 4 z 5

Kniha která neurazí. Je čtivá, pěkně napsaná, napínavá a za jeden den přečtená ;) doporučuji

martinami
02.11.2016 4 z 5

Hodně zajímavá kniha, dobře sepsaná i když se dalo předvídat, kdo za tím vším stojí. Nicméně po přečtení nedoporučuji pustit film, naprostá blbost.

sgjoli
29.08.2016 4 z 5

Toto je „moje“ druhá kniha od Lutze. Bylo to trochu něco jiného než Pulz, který jsem četla jako první, ale rozhodně mne to také bavilo. Četlo se to dobře, rychle. Nápad krádeže identity je zajímavý a Lutz ho podle mého zpracoval moc dobře. Nicméně mi tam „něco“ chybělo. Čekala jsem obdobnou pecku, jako byl Pulz. Trochu víc akce nebo napětí, víc nervy drásajících momentů, ale ono nic. Ona ta samotná myšlenka, jak vám někdo krade identitu a vlastně váš celý život, je rozhodně mrazivá sama o sobě, ale řekla bych, že se z toho dalo vytřískat daleko víc. Ale i tak, lepší 4 hvězdy.

New York zfilmováno thrillery psychologické thrillery spolubydlící

John Lutz
americká, 1939 - 2021