Slib

Slib https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520498/bmid_slib-64ce6e2d47afb.jpg 5 353 111

Thriller o osmnáctileté dívce, která se obětuje pro partu svých přátel a později po nich vymáhá dodržení slibu, že pro ni za tento čin vykonají vše, po čem bude toužit. Je léto po střední škole. Šest talentovaných přátel má po zkouškách a čeká je zářivá budoucnost. Jenže pak se pustí do riskantní zábavy a způsobí smrtelnou nehodu. Sen o prestižních univerzitách se rázem změní v noční můru o životě ve vězení. Ve vypjaté situaci se osmnáctiletá Megan rozhodne vzít vinu na sebe. Ostatní jí za to slíbí, že jí po propuštění z vězení splní jakékoliv přání. O dvacet let později je Megan na svobodě a hra začíná.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Pact , 2021

Didi15
23.09.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha , je tedy pravda , že kniha je lepší z první půlky . To je velice zajímavý děj, pak už taky tak nějak tušíte , jak to přibližně asi dopadne . Ale i tak je to parádní thriller.

AndreaOn
20.09.2022 5 z 5

Za me super, konec jsem tusila jiz dlouho dopredu, ale i tak to bylo skvele ..

JustWomen
14.09.2022 3 z 5

Začátek super, moc jsem si to užívala, pak to začalo trochu drhnout a nebylo to tak dokonalé a konec, ten mě naprosto zklamal... to bylo nějaké uspěchané, překotné a neuvěřitelné. Za mě mnoho nelogických a odporujících si vysvětlení chování všech zúčastněných.

ddkk
14.09.2022 5 z 5

Přečetla jsem všechno, co u nás od Sharon Bolton dosud vyšlo a na další knihu jsem se moc těšila. Je trochu jiná, než třeba série s Lacey, která se mi zatím líbila nejvíc. To ale nic nemění na tom, že i Slib je napínavý, čtivý a spletitý, i když se ve skutečnosti vůbec nic nevyšetřuje a policie tu nehraje vlastně žádnou roli...

SPOILER (možná): Je to o oxfordské partičce zlaté mládeže, která se v průběhu příběhu řádně odkope a naplno projeví své charakterové slabiny. Dost dlouho to vypadá, že si s nimi nezadá ani Megan, která to všechno odskákala...Ke konci jsem už trochu tušila, kdo je ten největší křivák a slaboch, a tak mě závěr moc nepřekvapil. Spíš jsem měla mírné pochyby o způsobu, jak se celá věc nakonec vyřešila... I tak je to ale jeden z nejlepších thrillerů letošního roku.

U mne tak za 80-90% a doporučuji.

evonra
13.09.2022 5 z 5

Má oblíbená Sharon Bolton s celou svou parádou je zpět.
Geniální zápletka, spletitý příběh, stupňující se napětí mezi postavami je výborně vykreslené.
A závěr... tak ten umí Bolton vždy dokonale!

Monika1717
12.09.2022 4 z 5

Já jsem přečetla jedním dechem. Hvězdičku dolů dávám za uspěchaný konec. Jinak dobrá detektivka, za všechno se musí platit, nedá se nic dělat. A tady to platí dvojnásob.

Awča
08.09.2022 5 z 5

Po slabších posledních kouscích je Sharon Bolton zpět ve skvělé formě.
Jsem ráda, že jsem nečetla anotaci, protože vyzrazuje pro mě nejzajímavější část knihy.
Četlo se samo, jen konec mohl méně spěchat.

jana3099
05.09.2022 5 z 5

Tak toto je supr thriller, kde se stále něco děje, zápletky, nečekané zvraty, děj je napínavý, místy děsivý. Šestice kamarádů, spolužáků ze střední školy se po dvaceti letech dostává do nezaviděníhodné situace, kde nikdo neví, komu má věřit a jak se zachovat....... určitě doporučuji

HadleysHope
03.09.2022 3 z 5

Nevím, nevím, zda panu spisovateli věřit všechny ty zápletky a nakonec i samotné vyvrcholení. Tohle se mi zdálo jako průměrný příběh, kterých jsem četl nebu i viděl nespočet.

Dela111
02.09.2022 5 z 5

Thriller Slib se mé oblíbené S. J. Bolton oproti minulé knize, která byla slabší, povedl. Příběh má neotřelý námět a rychle ubíhající děj, který od prvních stran čtenáře pohltí a nenechá vydechnout. Tohle se četlo moc dobře.
Parta sobeckých znuděných studentů, přesnější označení je arogantních hajzlíků, se pustí do naprosto stupidní zábavy, při níž usmrtí několik lidí. Jedna z nich - Megan vezme veškerou vinu na sebe, odsedí trest za všechny s tím, že každý z ostatních jí bude dlužit velkou laskavost. Ona je zachrání před vězením, oni pro ni na oplátku jednou udělají cokoli, oč je požádá.
Po mnoha letech se Megan dostává na svobodu a nastává čas zúčtování. Nikdo se však ke splácení svého dluhu nemá, však také nejde o maličkosti. A tady začíná děj plný strachu a záporných emocí, plný vzteku a nenávisti...
Tentokrát se autorce povedl skutečně skvělý psychothriller, doporučuji.

Jenny46
01.09.2022 5 z 5

Jsem velkým fanouškem S. Bolton a těším se vždy na další novinku. Příběhy má propracovaný a dokáže zaujmout čtenáře.
Tentokrát spíš psychologický thriller a jak anotace napovídá, že se jedná o šest přátel, ale...
Nechci moc prozradit důležitý je slib, který je uzavřený mezi přáteli a rozjede spoustu nečekaných zvratů a obratů ( hlavně reakce na situaci..) napínavé čtení, postavy dobře vykreslené.
Konec nepředvídatelný, ale trochu uspěchaný a ne moc vyřešený 4,5*
Doporučuji!!!