Slib

Slib https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520498/bmid_slib-64ce6e2d47afb.jpg 5 353 111

Thriller o osmnáctileté dívce, která se obětuje pro partu svých přátel a později po nich vymáhá dodržení slibu, že pro ni za tento čin vykonají vše, po čem bude toužit. Je léto po střední škole. Šest talentovaných přátel má po zkouškách a čeká je zářivá budoucnost. Jenže pak se pustí do riskantní zábavy a způsobí smrtelnou nehodu. Sen o prestižních univerzitách se rázem změní v noční můru o životě ve vězení. Ve vypjaté situaci se osmnáctiletá Megan rozhodne vzít vinu na sebe. Ostatní jí za to slíbí, že jí po propuštění z vězení splní jakékoliv přání. O dvacet let později je Megan na svobodě a hra začíná.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Pact , 2021

zuzana2599
05.11.2022 5 z 5

Ani já jsem SLIB nevynechala ! Nemám až tolik přečtených autorčiných knih, ale Slib hodnotím pozitivně. Tento psychologický thriller o vině a trestu jsem četla se zatajeným dechem, rozhodně se jedná o čtenářský zážitek !
Jaké laskavosti bude Megan vyžadovat od svých bývalých přátel ? Před dvaceti lety na sebe vzala vinu za smrtelnou dopravní nehodu a nyní přišel čas na splacení dluhů. Daniel, Felix, Xav, Amber, Talitha, ti všichni se třesou strachy, co bude Megan chtít. A začnou se dít věci... To jsem vůbec nečekala a pak přišel takový závěr, ze kterého jsem paf. Pět dokonalých hvězdiček si kniha zaslouží, sama je totiž DOKONALÁ !

ArwenAragorn
05.11.2022 5 z 5

85%
I ten krví potřísněný kapesník byl jeho, v tu chvíli se mu to jasně vybavilo, tedy vlastně patřil Megan, která mu ho půjčila, když mu Felix kopl fotbalový míc přímo do nosu. Schovala si ho. Celou tu dobu do něj byla Megan tolik zamilovaná, a on o tom vůbec nic nevěděl.
Zahlodal v něm však jakýsi červík pochybnosti. Ale tys to přece věděl, že? Jenom sis to nechtěl přiznat, protože ses bál, že bys to nezvládl.
_____________________________________________________________________________________________________________
Jsem nadšená! Tahle knížka neměla chybu. Neodložitelný psychologický thriller, napínavý, s dokonalou zápletkou, mnoha nepředvídatelnými zvraty a výborným, neodhadnutelným koncem. Postavy jsou nádherně vyobrazeny.
Po pro mě trochu rozpačité Prasklině je tohle zase Sharon J. Bolton, na kterou jsem zvyklá a řekla bych, že i lepší.
Nenechte si knížku ujít!

Šánka
02.11.2022 5 z 5

No tedy! Tohle bylo vážně dokonalé! Sharon píše dobře, ale takový thrillerový fičák jsem již dlouho nečetla. Nechci moc prozrazovat, první část příběhu je dosti podrobně popsána v anotaci, ale návratem Megan po 20 letech z vězení se spouští lavina událostí...
Jaká přání bude Megan požadovat splnit od svých bývalých spolužáků a přátel, do jaké míry budou ochotni splatit jí daný slib za její oběť a jak se s tímto morálním bahnem každý vypořádá? Výborně vykreslené charaktery, myšlení i jejich dilemata, vše ve strhujícím tempu a napětí.
Senzační čtení, doporučuji!!!

Andrea7272
01.11.2022 5 z 5

No, tedy to byla jízda - Sharon nezklamala !!! To, ale byla povedená partička tedy !
Doporučuji :))

Wabinka
31.10.2022 5 z 5

Hurá, "stará skvělá Boltonka" je zpět. Šestice spolužáků byla teda pěkně vyšinutá partička, jen trochu škoda toho rychlého konce.

Hvězdinka
28.10.2022 5 z 5

Prvních sto stran je vlastně anotace. Pak čekáme, co bude Megan požadovat.... Děj frčí najednou rychle, má plno zvratů a do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vlastně z té šestice nejvíce narušený, střídalo se to rychle a nečekaně. No celkově to teda byla 'povedená' šestice. A celkově to bylo dost dobré čtení.

JitkaHambi
27.10.2022 4 z 5

Zajímavá zápletka, hezky popsané pocity postav, i stupňující se napětí, ale ten konec mě mrzí.Proč to bylo takové uspěchané?Ale jinak parádní čtení, kniha mě moc bavila.Za přečtení rozhodně stojí

Olous1
25.10.2022 5 z 5

Wow,tak to byla jízda. Moje oblíbená autorka S.J.Bolton opravdu nezklamala. Námět neměl chybu, strhující příběh. Řekla bych, že zatím nejlepší kniha od autorky. Ale samozřejmě záleží na vkusu. Plných právem pět hvězdiček,100%. Doporučuji všem přečíst.

Zuzulinka
22.10.2022 5 z 5

Fakt pecka!! Do poslední stránky nepředvídatelné! Kniha mne nadchla! Doporučuji přečíst!!

IVANA0123
21.10.2022 5 z 5

Knihu jsem si moc užila, i když jsem to původně nečekala. Když jsem si totiž přečetla námět knihy, nechtěla se mi vlastně ani číst. Toto již několikrát použité téma mi přišlo otřepané a neuměla jsem si představit s čím novým by mohla autorka přijít. A přesto jsem knihu nedokázala odložit a překvapilo mě, kolik napětí do tohoto klasického rámce příběhu dokázala tato autorka vtěsnat. Rozhodně příběh nevyzněl tuctově, vykreslení postav bylo skvělé a závěr se mi líbil, i když pár kapitol před koncem jsem si už myslela a věděla.... Vlastně je mi líto, že už mám dočteno.
Za mě 5*
(10/22)

alexis818
19.10.2022 5 z 5

Moc pěkné,povedlo se to.Napinave čtení a výborná psychologie postav.

Lenka0007
19.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Šest přátel má po zkouškách na střední škole a má život před sebou. Riskantní zábava, které se všichni zúčastní, má smrtelně následky. Ve vypjaté situaci se jedna z dívek rozhodně vzít vinu na sebe, netuše, že trest bude tak vysoký. Má však písemný slib ostatních, že jí po propuštění z vězení každý splní jakékoliv přání. O dvacet let později se odkrývají temná tajemství a čtenář do poslední chvíle neví, kdo je oběť a kdo vrah. Začátek slibný, uprostřed se to trochu táhlo a konec byl moc uspěchaný. Skvělý nápad, uměla bych si představit, že autorka využije o malinko líp potenciál téhle knížky.

Titas9001
18.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Je vás šest, je vám 18 let, máte po nejdůležitějších zkouškách na střední škole a žádné viditelné starosti, a tak hledáte , jak si ještě více okořenit život ! A tady se ta zábava povážlivě zvrhne. Parta je nerozlučná a někdo na sebe vezme odpovědnost a současně si klade podmínky a částečně spoléhá i na pomoc vlivných rodičů spolužáku. Ale v reálném životě to chodí tak, že každý si vždycky bude krýt hlavně svá vlastní záda. Uplyne 20 let a charaktery se odkrývají. Už je jich zase 6, ale úplně klidné roky asi nikdo z nich neměl. Někdo se pere se svým svědomím těžce, jiní se jeví být nad věcí. Ale kdo je kdo? Bolton je ve vrcholné formě a čtete jedním dechem. Vůbec není jasné, kdo je strůjcem pomsty. Jen mi trochu vadila ta brutalita v konci a příliš mnoho mrtvých. Ale plný počet za ten sevřený příběh, kdy je dokonale popsána psychologie postav, když se střetnou s realitou a jejich životy se začnou hroutit jako domečky z karet.

natynka21
14.10.2022 5 z 5

Skvělá, struhující, napínavá kniha, četla jsem od Sharon Bolton všechny, ale tahle je nejlepší.

Danilla
03.10.2022 5 z 5

Úžasná kniha! Už podle anotace jsem si říkala, že kniha bude hodně zajímavá a Sharon fakt nezklamala. Ač jsem konec tušila, i tak mě příběh držel v napětí a knihu jsem doslova hltala.

jana14
28.09.2022 4 z 5

Slib mi poněkud spravil "chuť" po předchozí Prasklině, která mi moc nesedla. Temný psychologický thriller o vině a trestu s námětem, který není zas až tak ojedinělý, ale autorka jako vždy příběh a psychologii postav mistrnně zvládla. Přečetla jsem s chutí a jsem i přes poněkud uspěchaný konec celkem spokojená. Přesto na mne osobně nezapůsobila kniha tak silně jako kdysi série s Lacey Flint (Temné říční proudy....), Malé temné lži nebo Rakvář. Možná záleží na vkusu....

petrarka72
27.09.2022 4 z 5

Zločin jako následek opojení životem na prahu dospělosti, sebeobětování, existence s vinou a pomsta, co jako obvykle není sladká. Sledovat rozpad osobnosti/ osobností je fascinující, k tomu je kupodivu popsán empaticky - nejvíce mě bavila nejednoznačnost, to, že všichni, vrahové i oběti, tančí tak rychle, jak dokážou. A autorčin smysl pro humor je ve vypjatých okamžicích neodolatelný. ("Zahradníkovi, kterého paní o osm hodin později poslala vyčistit ohniště, úplně pokazilo den, když našel jeho tělo.")

Jeanine8
26.09.2022 5 z 5

Sharon je opět v kondici, kniha velmi čtivá, originální.....Pachatele jsem stále jen hádala a co se zdálo zjevné, bylo jinak :-) Ovšem souhlasím s komentářem níže v tom, že konec bych uspěchaný, jako kdyby autorce došel najednou dech.....Přesto ponechám 5 hvězd.

Ajina76
26.09.2022 3 z 5

Popravde, nebyla toto prvni kniha, kterou jsem cetla a asi jsem cekala neco vic. Na me trochu zdlouhavy dej. Ale neni to kniha, kterou bych nedoporucila. I tak ma ode me 3hvezdicky.

Maky1505
25.09.2022 5 z 5

Bomba!!!!! asi můj první thriller, a přiznám se že jsem vůbec nic netušila a jenom jsem četla a bála se. Doporučuji!!!