Slib

Slib https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520498/bmid_slib-64ce6e2d47afb.jpg 5 353 111

Thriller o osmnáctileté dívce, která se obětuje pro partu svých přátel a později po nich vymáhá dodržení slibu, že pro ni za tento čin vykonají vše, po čem bude toužit. Je léto po střední škole. Šest talentovaných přátel má po zkouškách a čeká je zářivá budoucnost. Jenže pak se pustí do riskantní zábavy a způsobí smrtelnou nehodu. Sen o prestižních univerzitách se rázem změní v noční můru o životě ve vězení. Ve vypjaté situaci se osmnáctiletá Megan rozhodne vzít vinu na sebe. Ostatní jí za to slíbí, že jí po propuštění z vězení splní jakékoliv přání. O dvacet let později je Megan na svobodě a hra začíná.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Pact , 2021

katka.oo
13.03.2023 4 z 5

Napínavé, dobrý psychologický thriller, konec velmi překvapivý a nečekaný, ale od S.J.Bolton se mi jiné knihy líbily víc.

LeSk
08.03.2023 5 z 5

Velmi napínavá kniha s naprosto perfektním dějem, úžasnou a čtivou zápletkou. Kniha se nedala odložit, naprosto mě to pohltilo a chviliama jsem se i bála. Posledních 30 stránek jsem už začala tušit, jak to vlastně celé bylo, ale upřímně říkám, sekla jsem se. Všem velmi vřele doporučuji, top kniha.

HaHa11
08.03.2023 4 z 5

Kdysi kdosi (velmi moudrý a uznávaný) řekl, že všechny příběhy už byly někdy napsány - a sám se tím řídil a neváhal recyklovat. Slib je napínavý, čtivý, zvolené prostředí atraktivní, ale celou tu dobu, kterou jsem s knihou strávila, jsem měla pocit jistého déjà vu. Postavy, vztahy, činy, osudová rozhodnutí ..... Tohle jsem už přeci někdy četla?! Nicméně autorce to nevyčítám, zrovna tak se nebudu příliš zaobírat logikou osudového rozhodnutí jedné z protagonistek - účel světí prostředky. Výtky mám snad jedině k (spoiler!) závěrečné zběsilé honičce v autech, fyzické likvidaci protivníka osobou "vyřazenou z boje"( konec spoileru), prostě by tomu možná slušelo mírně "salonnější" odhalení padoucha.

malýčtenář
26.02.2023 5 z 5

Co někdy znamená neuvážený slib, který může změnit osud lidí. V tomto případě se jedná o velmi napínavou knihu, kterou nelze odložit, dokud ji nepřečtete. První kniha od této autorky a hned zaujala. Vřele doporučuji.

MirkaProk
25.02.2023 3 z 5

Tak já půjdu trochu proti proudu. Nadšení z knihy se nekoná. Sice čtivě napsáno, ale jinak pro mě kniha nic moc. Všechny postavy strašně nesympatické, možná jediná Amber byla trochu výjimka a Xav asi taky. Závěr knihy překombinovaný a lehce nereálný.

Pavlina50
22.02.2023 5 z 5

Nejdřív jeden hodně nedomyšlený čin, pak zrada a velkolepá odplata po mnoha letech – trochu motiv „Hrabě Monte Christo“ – ale slib je slib. A zejména, když je stvrzený podpisy a někde pěkně ukrytý.
Sharon J. Bolton umí. Originální námět, neotřelá zápletka, napětí, různorodé charaktery postav, vcelku solidní logika, pachatele sice lze před koncem již dobře odhadnout, ale jinak to vlastně celé funguje perfektně. Pozor na neuvážené sliby….

SilvieSisinka
20.02.2023 5 z 5

Originální námět zpracovaný s pořádnou dávkou napětí.

konicekbily
19.02.2023 5 z 5

Námět - zakamuflovat autonehodu, pozměnit viníka a špatně odhadnout výši trestu - autorkou velice dobře zpracovaný a dal jí prostor k mnohanásobným výkladům toho, co se děje prostřednictvím hlavních postav - a těmto bývalým kamarádům to pořádně zkomplikuje život. Psycho-thriller v tom nejlepším provedení!

PetraBery
13.02.2023 4 z 5

Šest přátel, jedno chybné rozhodnutí z mládí a slib, který se nedá splnit. Rozhodně dobře zpracovaný psychothriller, napínavý a překvapivý.

berila
10.02.2023 5 z 5

U mě velká spokojenost, téměř nešlo přestat číst. Co se týče pachatele, tak jsem se pěkně "sekla". Nezbývá mně nic jiného, než všem doporučit.

harena
08.02.2023 5 z 5

Sláva, mojí oblíbené spisovatelce Bolton se opět povedl výborný, spíš psychologický thrillet. Celý příběh se odvíjí před očima jako film. Zaujme od první stránky, kdy parta si mladých potřebuje zvýšit hladinu adrenalinu v krvi a způsobí smrt několika lidí. Když se Megan vrací z vězení, napětí se stupňuje každou kapitolou a závěr už je hotová smršť. Pěkných pět hvězdiček.

iška
06.02.2023 5 z 5

Thriller jak má být. Velmi dobře zpracovaná psychologie jednotlivých postav. Vina a trest, strach ... to vše nastiňuje řadu momentů k zamyšlení. Mohu jen doporučit.

Simmminek
03.02.2023 5 z 5

Skvělý nápad na příběh. Kniha se čte jedním dechem. Autorka ví, jak čtenáře vtáhnout a nepustit od knihy. Jen jsem asi malinko čekala od tak zajímavé zápletky víc. První polovina knihy mě bavila daleko více, než závěr. Ale ve srovnání s jinými knížky je to pořád TOPka.

malen
03.02.2023 5 z 5

Téma odplaty mě vůbec nelákalo, ale jinou knihu od této autorky v knihovně neměli, tak jsem to zkusila. A byla to tedy jízda... Nemohla jsem se odtrhnout. Postavy dobře vykreslené, člověk neví, jestli jimi nemá opovrhovat, nebo jim držet palce a bát se o ně. Hodně jsem se držela, abych se nekoukla na konec. A možná bych ještě snesla nějaký epilog.

moudivlacek
31.01.2023 5 z 5

Slib - jak snadno se dá, ale splnit jej bývá už často těžší. Parta bohatých studentů zaviní smrtelnou nehodu, ta nejchudší z nich Megan se rozhodne se pro ně obětovat. Po 20 letech se kamarádům vrací do života, jenže oni ji tam nechtějí pustit. A tak Megan nasadí "těžkej" kalibr a bývalí kamarádi zjišťují, že je Meg velmi nebezpečná a že je může totálně zničit. Zpočátku jsou v šoku a nejsou schopni zareagovat. Jenže později se snaží vymyslet, jak najít kompromitující důkazy proti nim a jak se zbavit Meg. Ale ta není už ta mladá hloupoučká naivní holka. Kdo z koho?
Román, který mi znovu potvrdil, že člověk si má stát za svými činy a neházet je na druhé. A hlavně, nikomu neslibovat nic, co bych nemohla slíbit, natož dát slib, že později splním "něco", o čem nevím ani co to je, natož jestli to budu schopná splnit.
A i když se mi to zprvu tak nejevilo, pěkný psychothriller to opravdu je.

Mandlevest
29.01.2023 5 z 5

Extrémně čtivé, proto hodnotím maximem hvězdiček. Ale je třeba poznamenat, že kdybych nevěděla, že Slib napsala moje oblíbená S. Bolton, ani náhodou bych to nepoznala. Chyběla mi tu možná ta zvláštní, temná atmosféra, kterou u jejich knih vyhledávám a která mě hodně baví. Ale tento příběh má spád, pořád se v něm něco děje a konec je dostatečně překvapivý, mně se ale zdál až moc zrychlený a trocha navíc toho vysvětlování "proč" by mu prospěla. Ale možná je to jen můj problém. Doma mám od autorky ještě hůře hodnocenou Prasklinu, jsem zvědavá, jestli to budu cítit stejně. Jako napínavou oddychovku určitě doporučím.

Jiparis
18.01.2023 5 z 5

Naprosto skvělé! Sonda do pocitů viníků v krajní situaci. Do poslední chvíle není jasné, kdo za zločiny mezi přáteli stojí.

Racík
14.01.2023 5 z 5

Skvěle napsaný thriller, od kterého budete jen těžko odcházet. Je napínavý až do konce a je toho opravdu hodně, co vám může změnit život navždy.

vera4669
13.01.2023 5 z 5

Sharon je prostě sázka na jistotu :) další skvělá kniha autorky, která nasadí tempo a nepustí až do konce... Megan si s nima skvěle hrála a vůbec se jí nedivím, opravdu stojí za přečtení :)

Renatecka
13.01.2023 4 z 5

Povedený thriller, prostředek trošku zdlouhavý, ale konec byl pro mě překvapivý.