Slib

Slib https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520498/bmid_slib-64ce6e2d47afb.jpg 5 353 111

Thriller o osmnáctileté dívce, která se obětuje pro partu svých přátel a později po nich vymáhá dodržení slibu, že pro ni za tento čin vykonají vše, po čem bude toužit. Je léto po střední škole. Šest talentovaných přátel má po zkouškách a čeká je zářivá budoucnost. Jenže pak se pustí do riskantní zábavy a způsobí smrtelnou nehodu. Sen o prestižních univerzitách se rázem změní v noční můru o životě ve vězení. Ve vypjaté situaci se osmnáctiletá Megan rozhodne vzít vinu na sebe. Ostatní jí za to slíbí, že jí po propuštění z vězení splní jakékoliv přání. O dvacet let později je Megan na svobodě a hra začíná.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Pact , 2021

simaja
27.09.2023 4 z 5

Mám moc ráda knížky od Sharon J. Bolton a i tato se mi líbila, byla čtivá. Ale bohužel mě zklamal závěr, pro mě nepochopitelné a nevysvětlené chování a proto jen 4*.

katerina6763
15.09.2023 5 z 5

Po dlouhé době jsem tímto narazila na knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout. Příběh byl rozdělený do krátkých kapitol, což mám ráda. A v ději se neustále objevovala nová a nová překvapení. Až do konce knihy jsem byla zvědavá, jak celý příběh dopadne.

lexikon_tf
10.09.2023 5 z 5

Parta prominentních maturantů si užívá života a posledních prázdnin před nástupem na univerzitu. Šest přátel, kteří mají našlápnuto na slibné kariéry a zajištěnou budoucnost. Užívají si života a baví se různě - hudba, alkohol, drogy.. a taky jedna velmi nebezpečná hra. A při té poslední se stane tragická nehoda, která zaviní smrt nevinných lidí. Nesou zodpovědnost všichni nebo jen jeden z nich?

Kdyby se to provalilo, všichni by přišli o své pečlivě vystavěné životy i budoucí postavení. Proto se ta nejtišší a zároveň nejchytřejší z nich rozhodne, že celý ten tragický průšvih vezme na sebe, což obnáší několik let ve vězení. Své přátele si pojistí tím, že až si trest odpyká, bude po každém z nich chtít jednu laskavost, kterou jí budou muset splnit.

Pěkně rozehraná psychologická hra, která odhalí všechna zákoutí duše každého z hlavních hrdinů. Bylo to napínavé, akční, užila jsem si to a do poslední chvíle jsem byla napnutá. Zajímavá sonda - kam až je člověk schopen a ochoten zajít, když se ohlásí temná minulost a je v sázce současný život, kariéra a postavení. Doporučuji všem, kdo mají rádi psychologické thrillery.

Kat9
31.08.2023 5 z 5

Super kniha! Za mě jeden z nejlepších thrillerů. co jsem kdy četla. Doslova jsem se nemohla odtrhnout! Kniha neměla snad žádné hluché místo. Postavy byly hezky vykreslené. Moc se mi líbilo prostředí Oxfordu, bylo v knize hezky popsáno, že by se tam člověk hned zajel podívat. Možná jen konec byl malinko chaotický, najednou se vše tak rychle seběhlo. Styl psaní autorky se mi moc líbil a ráda od ní zkusím v budoucnu i další knihy. Vysoké hodnocení (91%) je rozhodně oprávněné, za mě 100%.

Mihal27
21.08.2023 5 z 5

Veľmi slušná kniha. Túto autorku mám veľmi rád. Tento príbeh ma zaujal niečím iným ako ostatné. Partia kamarátov ktorý spravia veľkú hlúposť a s následkami si nevedia poradiť. Jedine ten koniec ma malilinko sklamal.
Nevadí. Aj tak tomu dám plný počet.

pedroK
03.08.2023 5 z 5

Tak tohle bylo dobré! Bavilo mě to, čtivě napsané, žádný krvechrlič. Když už máte dramat a psychodryjáků příliš, toto jako oddechovka byl dobrý nápad. Příběh se odehrává v Anglii, furt tam prší, stejně jako zde, takže atmosféra jak hrom. Doporučuji a vezmu od madame Bolton zase další kus.

Peace
02.08.2023 4 z 5

"Když si myslíte, že už se víc bát nemůžete, zjistíte, že můžete, že strach nezná hranic."

VAROVÁNÍ: Extrémně čtivá kniha!
Tak tohle bylo napínavé jako kšandy. Od děje se opravdu nejde odtrhnout, především ve druhé polovině, kdy čekáte, co vše se bude dít.
Závěr knihy jsem čekala jiný, na můj vkus je trošku škoda, jak byl pojatý, ale i tak převažuje nadšení.
Sharon S. Bolton si určitě nechám v hledáčku a nezůstanu u jedné knihy.

MiskaMa
28.07.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla. Autorka perfektně popsala charaktery postav a díky nepředvídatelnému ději udržuje čtenáře v napětí až do konce.

MonaLisa42
23.06.2023 5 z 5

Jedná se o jedinečnou a skvěle napsanou knihu, kterou jsem měla už dlouho vyhlídnutou.
Charaktery jednotlivých postav jsou úžasně popsány, jsou uvěřitelné, každý je jiný a stále očekávám, co dalšího se o nich dozvím a jak se dále zachovají. Megan si se všemi neuvěřitelně psychicky prohrála. Kniha byla napínavá a záhadná, konec je plný zvratů.
Naprosto jsem se při čtení nenudila. Jedna z nejlepších knih poslední doby. Moc děkuji!!!

čef
20.06.2023 5 z 5

Zajímavá zápletka s turbulentním závěrem, který byl také zpracován s dostatečnou invencí. Spíše jsem očekával něco konformního, ale autorka dala přednost spíše uvěřitelnosti oproti nějakým zábavným vylomeninám. Už takhle je velký problém ustát zápletku dávných slibů, ale nakonec jsem byl zvědav, jak se z toho všeho příběh vylže a ejhle- zdařilo se!

anovy64
12.05.2023 5 z 5

Tak to byla jízda od začátku až do konce. Pěkně propracovaný psychologický thriller, každá postava byla jiná a přesto když jim teklo do bot, se dokázali semknout, i když po 20 letech už to tak slavné nebylo. Meg jsem obdivovala a bylo zajímavé, co si na kamarády přichystala. No a ten konec mě překvapil. Počítala jsem s trochu jiným rozuzlením. Ale super, doporučuji.

hanzmb
11.05.2023 5 z 5

Od autorky jsem zatím četl jen knihy s Lacey. Ale určitě to přehodnotím a pustím se i do zbytku. Tohle byla teda neskutečná jízda. Přitom nějaká akce jen na začátku a v závěru. Zbytek byla psychologie, ale černější než většina noir akčních thrillerů. A co si nejvíc považuji je to, že ji invence vydržela až do poslední stránky. A neusekla to, jak se poslední dobou děje ve 2/3 podobných knih.

Pája699
08.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Došla mi normálně slova :-) tohle byla neskutečná jízda, ale ne teda v protisměru, jak začíná tato kniha .-)

Autorka mě dostala, napsáno neskutečně čtivě. Ano začátek trochu nuda, ale jen pár stránek, abychom se dostali do obrazu. Jedna autonehoda, jedno přiznání vinny a jeden slib.. a co to nakonec všechno způsobilo a rozpoutalo.

Líbili se mi barvitě popsané povahy všech osob - přátel. Ona taková "laskavost" taky umí dobře zabrnkat na nervy a svědomí. Každý se s tím musí poprat po svém. Jediné co mě trochu zklamalo byl konec...... jinak nemám jedinou výtku.

Makůvka
25.04.2023 5 z 5

Začátek příběhu byl trochu nezáživný, ale nutný, aby nás autorka seznámila s šesti přáteli, kteří našli zábavu v hodně riskantní zálibě, která se jim jednoho dne vymkla z rukou.
Byl to dobře propracovaný psychologický thriller s promyšleným a napínavým dějem. Líbilo se mi, jak autorka vystistihla pocity, výčitky svědomí, strach a celkový charakter každé postavy.
Konec byl pro mě překvapivý a trošku zvláštně zakončený.

rumova_kulicka
16.04.2023 4 z 5

Bylo to šílené, ale vlastně mě to bavilo. A o to asi šlo.
A líbilo se mi přirovnání povah postav k prvkům periodické soustavy.

Heyhey
15.04.2023 3 z 5

Skvělý a propracovaný začátek se zdlouhavě propadal do absurdniho, předvídatelného konce.

kniha
07.04.2023 5 z 5

Tak to bylo skvělé čtení, které vyvolalo spoustu otázek a zamyšlení.

Hope80
07.04.2023 5 z 5

Megan neměla nikdy toto rozhodnutí udělat. Přišla o celý svůj život. Konec byl... zvláštní.

musivila
19.03.2023 4 z 5

(SPOILER) První část není tak záživná, jelikož je v ní popsáno to, co už z anotace víme... Seznámení s ne moc sympatickými postavami. Zbohatlé dětičky, které si myslí, že jsou neporazitelní, až do jedné osudné noci ...
Ve druhé části už jste více zvědaví, jak se příběh bude po 20 letech vyvíjet, jaký dluh budou muset za svoji zbabělost Megan splatit? Na řadu přichází výčitky svědomí, strach, odhalují se pravé charaktery, kdo je tady největší padouch? Co je pravda a co lež? Posledních 20% knihy děj nabere takové obrátky, že už se nedá odložit. A v té části pozornému čtenáři neunikne jeden zásadní detail, který vše odhalí. Ale určitě mohu říci, že jsem takový konec rozhodně nečekala.

Prateri
18.03.2023 5 z 5

Člověk by si měl pořádně rozmyslit, co bude slibovat. Skupina kamarádů z této knihy na vlastní kůži zakusí, co nerozvážné jednání a následný slib udělá z jejich života. To tedy byla partička se svědomím na dovolené, které se jaksi zapomínalo navrátit. Skvělá četba, napínavá a ten konec - taky jsem si myslela, že vím - a věděla jsem houbec.