Slib

Slib https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520498/bmid_slib-64ce6e2d47afb.jpg 5 353 111

Thriller o osmnáctileté dívce, která se obětuje pro partu svých přátel a později po nich vymáhá dodržení slibu, že pro ni za tento čin vykonají vše, po čem bude toužit. Je léto po střední škole. Šest talentovaných přátel má po zkouškách a čeká je zářivá budoucnost. Jenže pak se pustí do riskantní zábavy a způsobí smrtelnou nehodu. Sen o prestižních univerzitách se rázem změní v noční můru o životě ve vězení. Ve vypjaté situaci se osmnáctiletá Megan rozhodne vzít vinu na sebe. Ostatní jí za to slíbí, že jí po propuštění z vězení splní jakékoliv přání. O dvacet let později je Megan na svobodě a hra začíná.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Pact , 2021

ydnac
07.01.2023 5 z 5

DÁVEJTE SI POZOR, CO SLIBUJETE.

Parta nadaných, chytrých, ale také velmi lehkomyslných a vlastně i sobeckých studentů má velice nebezpečnou zábavu, jejíž výsledkem je smrt.
Vinu na sebe vezme JEDNA z nich, ale má podmínku…
O dvacet let později je volná a cítí se zrazená.
Proč jí nikdo nenapsal?
Proč jí nikdo nenavštívil ve vězení?
Megan má chuť se pomstít…

Tohle byla pecka!
Napínavé až do konce!
Rozhodně doporučuji !

makke
04.01.2023 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale za mě zklamání. Jedna z mála knih, co mě vyloženě nebavila. Moc překombinované, nepředstavitelné a konec mě vyloženě zklamal.

veronika4001
02.01.2023 5 z 5

Ach ti premianti! Co na to říct? Je to krásný příběh. Sharon J. Bolton to opravdu umí rozehrát, stačí si přečíst její předchozí díla a je jasné, jakou knihu, jakého autora máte před sebou. Celou dobu mě zajímalo, proč hlavní postava neudělala zkoušky, co svým potutelným jednáním sleduje, zajímal mě postup policie, Talithina otce - renomovaného advokáta a později všech spolužáků. Říkala jsem si, odkud má Megan informace, protože se stávala čím dál víc prozíravější a vynalézavější. Bolton umí tahat za nitky. Zásadní informace o hlavní postavě vás nechá rozbalovat, čímž získáváte více a více informací, které sice napevno máte, ale pak jste čím dál víc zmatenější a nevíte, co hlavní postava zamýšlí. Skvělý nářez, má to grif! 100% na 100 %!

intelektuálka
01.01.2023 4 z 5

Tak tohle se Sharon povedlo ....

Nemám přečtené všechny její knihy, ale tento příběh mladé a perspektivní šestice studentů mne zaujal ....

Na základě hesla Carpe diem příběh začíná - ovšem ta nezodpovědnost mládí dostane účet .... a bude muset zaplatit ....

Dobře jsou vyobrazeny rozdílné profily - a jejich reakce na řešení situace ....

Líbilo se mi připodobnění postav k chemickým prvkům.... protože některý je v klidu a některý blízko výbuchu ....

A jak to bude v této knize - to vám neprozradím .... ale bylo to napínavé .... doporučím.

mi-nul-o
30.12.2022 4 z 5

Škoda toho konce.

Evule *
28.12.2022 4 z 5

Napínavý a čtivý příběh, konec pro mě byl překvapením.

attila1
28.12.2022 5 z 5

Moje poslední kniha roku 2022. Nemohla jsem si vybrat lépe. Úžasná knížka,napínavá až do konce.

SimonaP
26.12.2022 4 z 5

Začátek a konec úžasný, napínavý, prostředek se docela táhl, ale jo, bavilo mě to.

Katania
20.12.2022 5 z 5

Jako vždy moc pěkné čtení.

Margerite
08.12.2022 3 z 5

Tak tahle kniha tu má hodně nadstřelené hodnocení, v tenhle okamžik 92 %. Za mě 3*. Zápletka nic moc, zpracování průměr, překlad velmi slabý. Kdo máte rádi opravdu dobré krimi thrillery, radši sáhněte po něčem jiném. Přečíst se to dá, ale za moc to nestojí.

efka.saf
08.12.2022 5 z 5

Heuréka, Sharon! Vítej zpět!

Sharon J. Bolton patří dlouhodobě mezi mé nejoblíbenější spisovatelky. Série s Lacey je prvotřídní a i knihy mimo tuto série jsem většinou hodnotila velmi pozitivně. Většinou. Co se ale týče série s Rakvářem, to byl naprostý úlet. A ačkoliv i k Prasklině jsem měla trochu rozpačitý vztah, netrpělivě jsem očekávala, co se vyklube ze Slibu. A panejo! Tohle byla super jízda! Parádní jízda ve stylu Bolton, jak ji znám a jak si ji vždy chci pamatovat!
Kniha je opravdu prvotřídní; vynikající a neotřelé téma je zpracované excelentním způsobem. Chytla mě od první kapitoly a už nepustila až do konce. Parta mladých prominentních srá*ů, kteří jsou tak skálopevně přesvědčení o své nedotknutelnosti, dokonalosti a neporazitelnosti, způsobí smrtící dopravní nehodu a jejich životy se rozpadají na tisíce kousků.
V momentu, kdy se vrací Megan na scénu, mi začalo mrazivé mravenčení v zádech a každá kapitola jej stále více rozdmýchávala. Z celé party mi upřímně nebyl sympatický nikdo a byla jsem dychtivá zjistit, co si Megan od svých "přátel" vyžádá a jak se toto klubko nakonec rozplete. V poslední čtvrtině kniha nabírá na obrátkách a je lepší a lepší. Závěr je naprosto odzbrojující, překvapující a jeho jedinou slabinou je, že je opět až moc rychlý. Já bych si klidně užívala dojezd o pár stránek dýl. Nicméně na tomto dokonalém dílku to je jenom kosmetická vada.

Slib je po dlouhé době thriller, který mě totálně posadil na zadek a knihu samozřejmě doporučuji k přečtení. Za mě zasloužený a krásný plný počet.

Zdenas5
02.12.2022 4 z 5

Zajímavé neotřelé téma, dobře vykreslené postavy, napínavé zpracování (hlavně závěr)... Prostě vše, co má dobrá kniha mít.
Jen úvod mi připadal trošku rozvleklý, proto čtyři*.

gordon13
27.11.2022 5 z 5

No konečně!!
Po velice podivném Rakváři, který mi prostě nesedl a jeho neméně nesympatickém pokračování Travič, je tu zpátky úžasná Sharon J. Bolton v exkluzivní formě.
Jsem skutečně nadšena, autorka stvořila vynikajicí, neokoukaný thriller, který zhltnete jako malinu a přitom budete slastně vrnět.
Výborně paní autorko, hlavně ať Vás neopouští tvůrčí představivost!

PetraN17
21.11.2022 5 z 5

Slibuji, že pokud příští kniha bude tak dobrá, určitě si ji s radostí přečtu :)))

kneslova
20.11.2022 5 z 5

Vynikající detektivka

radus
19.11.2022 5 z 5

No teda, klobouk dolů! Tohle byla fakt dobrá knížka, zajímavá zápletka a i dobře zpracovaný a těžko odhadnutelný závěr. Nejvíc se mi líbilo, jak se postupně u každého rýsoval charakter, jak se ze sebevědomých mladých lidí postupně stávali zbabělci a jak Megan přesně věděla, co si od každého jako protislužbu má vyžádat.
Autorka mě překvapila, doposud jsem od ní nic nečetla, ale teď si mě získala a určitě si něco dalšího od ní v knihovně vyhledám.

hs777
18.11.2022 5 z 5

V poslední době málo čtu a ještě míň píšu komentáře, ale Slib mě nakopnul. V první třetině knihy je prakticky obsažena celá anotace, takže jsem netrpělivě čekala na zlom, kdy se Megan po dvaceti letech vrátí z vězení. A pak všem bývalým spolužákům začalo peklo - probudily se výčitky svědomí a pohltil je strach, jak velký je jejich dluh a co budou muset v rámci slibu splnit či obětovat. Byla to perfektní jízda a jak je u Bolton zvykem, až do konce si nemůžete být ničím jistí.

KatyM.
10.11.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od S.J. Bolton. Od začátku do konce skvělá, nedá se odložit. Dokonalá zápletka, dlouho jsme nečetla tak napínavou knihu. Doporučuji.

astra3
06.11.2022 5 z 5

Velmi čtivý příběh. Přečteno na jeden zátah. I když sympatie bych nevyslovila ani jedinému z nich. Zbytečná smrt na začátku a pak sled mnoha hrůz.

Sančez
06.11.2022 4 z 5

První kniha od spisovatelky a musím říct byl to fičák. Akorát ten konec byl takový zrychlený. Ale jinak paráda nešlo přestat číst.