Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6060 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Jarka 55
11.03.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a moc se těším na film.Mam rad tento druh příběhu ,kdy autor popisuje rozpadlé opuštěné stavení a vy najednou zjistite,ze ono zas tak moc opuštěné neni...

Posli
10.03.2013 3 z 5

Příběh měl být strašidelný, ale já se u něj teda nebála. Fotky mi moc strašidelné nepřišly a děj mě začal bavit tak od strany 140. Na začátku jsem si opravu myslela, že knížku odložím, ale řekla jsem si, že tomu dám šanci. Jsem ráda, že jsem to dočetla. Od té 140. stránky už mi děj ubíhal rychle a knížka mě konečně začala bavit. Příběh hodnotím jako velmi originální. Na knihu mě upoutal trailer a od knihy jsem očekávala poměrně dost, a proto mě autor trochu zklamal.

petrzel
07.03.2013 5 z 5

Výborná kniha vtáhla mě do děje a nepustila až do konce

Yunnan
05.03.2013 5 z 5

Pro mne vynikající kniha, od začátku až do konce, plná napětí a "milých" situací. Temná mně nepřipadala vůbec. Zůstala po jejím přečtení velká nostalgie... Těším se na pokračování.

CvB
05.03.2013 4 z 5

Velmi zdařilá kniha, kterou je radost si přečíst. Propracovaný a výborně vyprávěný příběh, výborné dialogy. A to i přes závěr, kde právě tyto klady malinko zakulhají.

evikah
03.03.2013 3 z 5

Zhruba do půlky mě to opravdu bavilo a nemohla jsem se odtrhnout, pak ale knížka dostala spád, který jsem ani v nejmenším neočekávala a trošku jsem to dočetla jen proto, že jsem byla zvědavá, co autor vymyslel :) Nehaním, ale druhá polovina mě dcela zklamala...

hipela
03.03.2013 4 z 5

Moc pěkná knížka,čtivá.

Indilwen
22.02.2013 3 z 5

Od této knihy jsem čekala něco úplně jiného, ale jak se říká, nehleďte na líbivý obal ani název. Myslím, že tohle zajímavé téma by se dalo zpracovat daleko napínavěji a v lepším stylu, kniha mě příliš nenadchla ani nedokázala pořádně vtáhnout do děje. Některé pasáže byly výborné, ale po většinu času jsem měla problém číst knihu s patřičným nadšením..

MesLivres
19.02.2013 3 z 5

Od knihy jsem čekala naprosto něco jiného. Myslela jsem, že jde o napínavou a strašidelnou knihu, ale bála bych se možná tak kdyby mi bylo 12 let. Začátek mě sice navnadil ale postupem času jsem při čtení přestávala čím dál tím víc dávat pozor...
Musím ale uznat, že příběh to byl docela zajímavý.

kattyV
19.02.2013 3 z 5

Co říct? Snad jen, že Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je podivná kniha. Pořád se nemohu rozhodnout, zda se mi líbila. V každém případě, musel jsem na ni myslet ještě pár dní po přečtení. Ale nemám moc chuť si ji někdy přečíst znovu. Takže... nevím

alibaba72
10.02.2013

Pěkná kniha, vtáhla mě tak, že jsem ji přečetl během jednoho dne. Doporučuji.

DriftBooks
10.02.2013 2 z 5

Inu - jako zapálený e-čtenář musím říci jedno - papírová forma této knize sluší. Je opravdu pěkně graficky i typograficky zpracovaná, spojení textu s fotografiemi není sice až tak nic převratně nového (jak jsem se v některých komentářích dočetl), ale jako podpora "údajně" tajuplného příběhu fungují. Jinak je třeba říci, že tato kniha patří spíše do kategorii "pro děti a mládež". Nabízí poměrně jednoduchý otřepaný motiv a to navíc nikterak excelentně napsaný. NIc děsivého, nic dechberoucího, nic temného a silného - jak slibují úryvky z recenzí na obálce. Konec jsem měl problém vůbec dočíst.

Čtivá je kniha do chvíle, než se náš hrdina dostane to časové smyčky - tedy do onoho podivného sirotčince. Do té doby tak nějak očekáváte co příjde, a podivné fotografie jsou příslibem. Pak bohužel přichází zklamání v podobě tuctového cirkusového panoptika a v podobě neoriginální zápletky. Temné a silné tak pro dvanáctileté děti. Děj víceméně předvídáte a tak ke konci přichází nuda.

LadyMichelle
09.02.2013 3 z 5

Dobře se to četlo :) Taková oddychovka..

Freedyn
31.01.2013 5 z 5

Byla jsem natolik začtená, že zvonění ve škole jsem vůbec neřešila, knihu jsem takřka hltala :) Velice zajímavý příběh vyústil v ještě zajímavější konec. Doprovázející fotografie byly naprosto úžasné.

Moi-personne
31.01.2013 4 z 5

Kniha se skvěle čte a fotografie příběh ještě umocňují. Po skvělém začátku mi připadalo, že má román trochu klesavou tendenci a některé detaily mohly být více dotažené, jinak se mi ale příběh líbil, střídají se v něm scény téměř mile dětské s těmi drsnějšími, thrillerovými. Rozhodně se těším na další díl a jsem zvědavá na filmové zpracování.

Kristy7
30.01.2013 4 z 5

Úžasná kniha s jedinečnou atmosférou. Nakonec se vyvinula tak, jak jsem vůbec neočekávala, ale i tak mě nezklamala. Pokud znáte nějakou knihu, která se nese v podobném duchu jako první třetina knihy, dejte mi prosím vědět. :)

Luxiee Axony
29.01.2013

Je pravda, že když jsem kupovala tuto knihu, očekávala jsem trochu jiný příběh. Ovšem po přečtení knihy jsem byla spokojená. Těším se na další knihy od pana Raggse :)

elfos
28.01.2013 5 z 5

Moc pěkná, nezklamala mě. Minulou noc jsem se do ní začetla, a dočetla jsem ji včera ve 4.54 hod. ráno. Pak jsem šla spát, z jedné strany mlžný Měsíc, z druhé obdélník světla. Divná mi nepřišla vůbec, všechno bylo kouzelně popsáno, byla jsem tam na ostrově taky :-) .. A konec není ani tak k domýšlení, myslím si, nýbrž přijde určitě další díl s pokračováním příběhu, na který se už teď moc těším a který si nenechám ujít.

paloma
25.01.2013 5 z 5

Užasná kniha, jen ten konec bych trochu více rozvedla. Tak si to holt budeme muset domyslet. Dávám 7 hvězdiček.

dark.ma93
25.01.2013 5 z 5

Už v knihkupectví mě velmi zaujala. Luxusní a tajemné obrázky, zajímavý začátek, děj který vás vtáhne a nakonec se to vyvine dost nečekaně. Určitě jeden z nejlepších čtenářských zážitků.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979