Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6064 6064

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

sabrina1
24.06.2013 3 z 5

Na knihu jsme se velmi těšila, ale musím říct, že jsem od ní očekávala něco jiného.Ze začátku se mi líbila, byl napínavá a čekala jsem. co bude dál. Ale od druhé poloviny jsem se hodně nudila. Je to poutavý příběh, ale je určen spíše pro dospívající. Čekala jsem napětí, ale to se nedostavilo. Souhlasím s komentářem od chanahd příběh o dětech-pro děti.

Lady Dracula
19.06.2013 4 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych knihu, která má více jak 300 stran zhltla tak rychle a na konci ronila krokodýlí slzy, že už je vlastně konec a já ani nevím jaký.
Kniha je to úžasná, psaná s lehkou ironií a někdy úsměvnými situacemi, i když vlastně moc veselá není, spíše naopak. Autor má, podle mne, cit pro vyjádření pocitů a chování pubertálního výrostka, který zažívá první lásku i starosti, ale píše to tak nenuceně, že člověku snad ani nezbude nic jiného než se s hl. hrdinou tak trochu ztotožnit.
Přemýšlím, zda je to vlastně obyčejná kniha o neobyčejných dětech nebo neobyčejná kniha o obyčejných dětech. Záleží, na které jste straně a z jakého úhlu pohledu se díváte.
Je to kouzelná kniha. Kouzelná i díky fotografiím, nad kterými moje srdce, milující vše staré, zaplesalo a které vlastně knize dodávající i jakýsi punc pravdivosti.
A proč tedy 4 a ne 5 hvězd? Kvůli tomu konci, protože mne navnadil a ....nevím, co bude dál :)

Ellkarka
18.06.2013 5 z 5

Po dlouhé době, co jsem si ji rezervovala v knihovně, ji mám konečně v rukou. Co v rukou já ji dokonce i dočetla :D Nemám, co bych jí vytkla. Pěkně propracová, poutavý děj a skvělé prostředí. Kdo by se nebál, když se řekne sirotčinec pro podivné?

Lenous133
17.06.2013 3 z 5

Čekala jsem drobet jiný děj, možná trochu víc hororový...ale ani takle to nebylo špatné a fotky k tomu knihu obohatili. Další díl si určitě přečtu...a doufam ve filmové zpracování se správným režisérem by to moh být výborný film.

Ronin Roujin
15.06.2013 4 z 5

Povedené, škoda že tak krátké. Přečetl jsem ji během dvou dní.

lushi
12.06.2013

Sirotčinec slečny Peregrinové je zvláštní. Nevím, komu bych ho doporučila. Dětem ne. Dospívajícím ani svým vrstevníkům také ne. Vlastně ani sobě ne.

Ale vlivem několika doporučení jsem se do něj pustila. A líbil se mi! Opravdu se mi líbil a bavil mě. Tedy... občas jsem se i bála. Fotografie byly nezbytným doplněním poutavého příběhu. Bez nich bych knihu vlastně ani číst nechtěla. A tak to jsou asi ty fotografie, které se mi nejvíce líbily. A samozřejmě samotné podivné děti!

Nicméně romantická linie a akční konec mě nebavily. Potěšil mě otevřený závěr. Což neznamená, že bych se těšila na pokračování. Právě naopak. S jedním dílem si bohatě vystačím :)

xxiixxi
11.06.2013 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a vůbec nic jsem neočekávala, maximálně že to bude pohádka pro děti (komentáře tady jsem nečetla). Ale ona to zase taková pohádka nebyla (hlavně ten začátek), moc se mi líbila atmosféra a to, jak kniha popisuje svět daleko složitější, než se na první pohled zdá. Nápad se smyčkou se mi líbil, ale jako vždy při tématice cestování v čase jsem se v tom trochu ztratila. Hlavní hrdina se mi zamlouval, podivné děti a jejich fotografie také. Konec mi přišel trochu zmatený, ale je to asi i tím, že nejsem moc fanda zápletky typu "jak děti zachrání celý svět", takže jsem ten konec přečetla rychle. Celkem mne mrzí, že se to nevyřešilo během jedné knihy a asi bude pokračování. Jestli druhý díl bude pokračovat, tak jak první skončil, tak už to prostě nebude ono.

Firefox4
11.06.2013

Koupila jsem knihu dceři za vysvědčení a ze zvědavosti přečetla sama. Nebudu hodnotit, protože je určena pro jinou věkovou kategorii a kdybych napsala, co mi její části připomínají, budu předem prozrazovat děj. Ale četla se mi dobře, možná paradoxně se mi nejvíc líbil začátek, trochu v duchu Velké ryby.. i dědečkovo dětství židovského dítěte utíkajícího před nacismem slibovalo (alespoň pro mne) trochu jiný směr knihy (který by se mi asi líbil víc)...
Nicméně asi tak v půlce knihy jsem měla dojem, jako bych v ní viděla film a ten bude asi fungovat velice dobře, pokud mu režisér vtiskne svůj originální a hlavně (na rozdíl od knihy) jednotný styl.
Úprava s fotografiemi mě zaujala, ale v konečném výsledku jsem měla pocit makromolekulární kuchyně podávané v prvorepublikové kavárně...
Ale jak jsem řekla, nehodnotím, pouze popisuji dojmy a jsem sama zvědavá, jak se bude dárek líbit a jaké udělá dojmy na mladší generaci...:-)

kathy
11.06.2013 4 z 5

Kniha mě nezklamala. Slibovala dobrodružství, napětí, tajemno i trochu romantiky a vše splnila. Četla se hodně dobře a udržovala v neustálém napětí :-) Konec zůstal poměrně dobře "otevřený", proto bych uvítala další díl.

makemake
09.06.2013 4 z 5

cestu na podivnými dětmi lze ujít bez zaškobrtnutí, neohromí, ale příjemně utíká, v posunu ji moc a moc pomáhají úžasné fotky, které dokreslují děj a pomáhají přijmout všechny ty "podivné" děti, kterých je příběh plný. Za text tři hvězdičky, za úpravu knížky jedna navíc.
PS: Doufám, že se z toho slečna Peregrinová vykřeše, nevím, jestli budu mít chuť přečíst si plánované pokračování!

Skjaninka
08.06.2013 3 z 5

Zas budem jedna z mála, ktorá sa nestotožní s už napísanými komentármi. Nebudem si klamať, ja som bola sklamaná. Ako poväčšina píše, že začiatok bol skvelý, nemôžem súhlasiť. Práve naopak, už v úvode som valila oči, pretože štýl, akým je kniha napísaná, mi ani trochu nesadol. Skôr začiatok príbehu, s privretím oboch očí, ešte ako tak ušiel, ale pocit, že kniha je písaná ako dobrodružná literatúra pre dospievajúcu mládež, ma držal až do konca.
Viem, že autor chcel pôvodne vydať len fotografie, ako ilustrovanú publikáciu, čo mu vydavateľ zamietol a dal návrh na napísanie príbehu, k daným fotkám.
Je pravda, že príbeh je k fotkám skvelo vyfabulovaný, ale aj v tomto prípade to bol u mňa kameň úrazu. Až príliš prešpekulované a umelé, čo vo mne vyvolalo jedine úsmevné pobavenie, aj keď autorovi sa snaha nedá uprieť.

vipera
08.06.2013 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc...Přečetla jsem si ji na základě recenzí, které slibovaly víc, než čeho se mi ve skutečnosti dostalo.

AlchymistaD
02.06.2013 4 z 5

Velmi zajímavě napsaná kniha s doprovodem velmi pěkných fotek, které dodávali knize tajemno. Knížka se četla velmi dobře i když v některých pasážích se děj vlek a já knihu na chvíli odkládal. Poslední 1/3 knihy mi přišla profláklá, děj byl divně ukončen a doufám že bude další díl.

Tulenik
01.06.2013 4 z 5

Originální a neotřelé téma ve světe fantasy. Proč ne? Četlo se to dobře, motivace lidí i nestvůr byly uvěřitelné, klidně by to tak i mohlo být :-)
Pokud od toho nebudete očekávat mrazivý hororový zážitek, nebo naopak sociologickou sondu do duší válečných sirotků, myslím, že nebudete zklamaní.

Diorissimmo
30.05.2013 3 z 5

Začátek vypadal slibně, ale postupně jsem měla čím dál menší chut číst. Děj stagnoval a přišel mi nezajímavý a nepravděpodobný. Dalo se z toho vytěžit určitě mnohem víc. Podle názvu a bizarních fotografií jsem čekala něco jiného, možná na způsob starého gotického románu, tohle byla spíš taková pohádka pro teenagery. Trochu historie, trochu tajemna, trochu o ničem.

TerezkaV
26.05.2013 2 z 5

Na začátku velmi zajímavý příběh, ale postupem se stává nudnější a nudnější.
Fotky byly naprosto úžasné, dodaly knize zajímavý nádech.

kalache
24.05.2013 4 z 5

...třeba to tak je.....

Lost Soul
13.05.2013 3 z 5

Kdyby mi bylo 15 let, dávám plný počet hvězd :) Zklamal mě konec - doufala jsem, že příšery budou víc metafyzické. Ale jsem ráda, že kniha neskončila happy endem, otevřený konec slibuje pokračování, ale pokud nebude, tak se nic nestane - čtenáři si tak budou moci domýšlet, jak to celé mohlo skončit.

nikolryskova
28.04.2013 4 z 5

Krásný zábavný a záhadný příběh. Je to něco nového ve světě fantazy. Příběh se mi moc líbil, je tam pořádné dobrodružství a jak je to doplněné fotkami, to je supr nápad, opravdu zážitek :)
V knize je vtip, napínavé části, záhada, dobrodružství, přátelství a láska, no prostě úžasná kniha!!! :)

Aimee1
27.04.2013 5 z 5

Čekala jsem horor a vyklubalo se z toho fantasy, nicméně velmi dobře napsané a velmi záživné. Vtáhne Vás do děje a nebudete chtít knihu odložit. Fotografie celý dojem jen umocňují. Velké zklamání přišlo až na posledních stranách...žádný konec, žádné uzavření, což mě hodně vytočilo. Každopádně v rukou Tima Burtona příběh snad jen rozkvete!

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979